Всього: 3485 Нових сьогодні: 0 Нових учора: 0 Нових за тиждень: 0 Нових за місяць: 0 Із них: Новачків: 1110 Продвинутих: 2363 Журналістів: 5 Модераторів: 3 Адмінів: 4 Із них: Чоловіків: 2733 Жінок: 752
Радник начальника Генштабу Збройних сил Росії заявив у Севастополі, що флот може вести бойові дії, не залишаючи Чорного моря. Радник начальника Генерального штабу Збройних сил Росії адмірал Ігор Касатонов заявив у Севастополі, що російський флот може вести бойові дії, не залишаючи Чорного моря. Ігор Касатонов твердить, що для виконання бойових завдань російському Чорноморському флоту необов’язково виходити з Чорного моря, бо, як пояснив російський адмірал, сучасна ракетна зброя дозволяє здійснювати стрільби по віддалених від цієї акваторії регіонах, зокрема, по Перській затоці та по районах Середземного моря. Заява радника начальника Генштабу Збройних сил Росії пролунала по тому, як наприкінці жовтня у Лівадії міністри оборони Росії та України домовились найближчим часом документально зафіксувати двостороннє рішення про переозброєння Чорноморського флоту Росії.
«Світ у кишені» У Севастополі адмірал Ігор Касатонов здійснює робочу поїздку, під час якої він уже зустрівся із командувачем флоту віце-адміралом Володимиром Корольовим, а також відвідав штаб та військові частини Чорноморського флоту. Виступаючи на місцевому телебаченні, Ігор Касатонов повторив заяви керівництва російського Військово-морського флоту про направлення на Чорноморський флот нових ударних кораблів типу фрегат, а також звернув увагу на дальність дії сучасної ракетної зброї корабельного базування. "Зараз нема такого поняття, що Чорне море – це закрите море. З Чорного моря, маючи сучасну зброю, можна стріляти куди завгодно, наприклад, по Перській затоці, якщо буде поставлене таке завдання, або по Середземному морю, наприклад, у район Іонічного моря. Зараз така – сучасна – зброя. У цьому плані все - цікаво, і перспективи хороші."
Асиметрія: Хто захистить Севастополь? Офіційної реакції на заяву радника начальника російського Генштабу поки що не було. Проте місцеві оглядачі вже відзначають, що різкі публічні припущення російського адмірала можуть викликати занепокоєння у згаданих ним "віддалених районах". Крім того, вважають аналітики, подібні заяви можуть спровокувати ймовірну асиметричну відповідь, яка буде спрямована вже не на Росію, що має намір підсилити свій Чорноморський флот, а на Україну, що лише здає севастопольську базу в оренду. Востаннє корабельне угруповання Чорноморського флоту, до якого увійшли ракетні кораблі із Севастопольської та з Новоросійської військово-морських баз, здійснило успішні ракетні пуски у вересні поточного року, під час щорічних маневрів у морських полігонах бойової підготовки поблизу Севастополя.