Пятниця, 27.12.2024, 00:15
Привіт Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід Головна сторінка      Вхід      Написати нам
Меню сайту
Розділи новин
Новини Кобеляччини [1620]
Твоє рідне місто, в якому ти живеш, навчаєшся, працюєш... Гадаєш, тут нічого цікавого не стається? Помиляєшся!
Новини Новосанжарщини [246]
Є таке чудове і чисте місто на Полтавщині - Нові Санжари. І живуть в ньому чудові люди. Але от казуси і там бувають цікаві
Новини України [9826]
Новини з Батьківщини
Новини світу [4403]
Тут усі найважливіші світові новини! Будь у курсі того, що відбуваються далеко, але все-таки навколо тебе!
Відео-новини [119]
Відео-новини зняті нашими кореспонентами. І не тільки нашими...
Новини Царичанки [0]
Наше місто
  • Кобеляцька міська рада
  • Місто Кобеляки
  • Історія міста
  • Розклад руху автобусів Кобеляк
  • Телефони міста (частина 1)
  • Телефони міста (частина 2)
  • Хто на сайті
    Онлайн всього: 4
    Гостей: 4
    Користувачів: 0
    Наші користувачі
    Всього: 3486
    Нових сьогодні: 0
    Нових учора: 0
    Нових за тиждень: 0
    Нових за місяць: 1
    Із них:
    Новачків: 1111
    Продвинутих: 2363
    Журналістів: 5
    Модераторів: 3
    Адмінів: 4
    Із них:
    Чоловіків: 2733
    Жінок: 753
    Наш сайт
    Новини: 16229
    Файли: 8769
    Цікавинки: 3279
    Картинки: 1814
    Анекдоти: 922
    Оголошення: 91
    Тести: 75
    Коментарі: 6188
    Форум: 555/31862
    Новини Полтавщини
    Зв'язок з адміном
    Написати листа адміністратору сайта

    Головна »2010 » Листопад » 26 » В супутника Сатурну виявили кисневу атмосферу



    В супутника Сатурну виявили кисневу атмосферу
    16:04
    Потужне магнітне поле Сатурну розкладає водяний лід на одному з його супутників - Реї, створюючи на ньому атмосферу з кисню, встановили науковці, аналізуючи дані із зонда "Кассіні". Ця автоматична станція досліджує систему Сатурну з 2004 року.
    Бен Теоліс з Південно-західного дослідницького інституту (США) і його колеги, у статті, опублікованій в журналі Science, приводять дані, отримані "Кассіні" під час прольоту повз Рею в березні 2010 року, передає РИА "Новости".
    Супутник Сатурну Рея, названий за ім'ям однієї з дочок грецьких богів Урану і Геї, був відкритий астрономом Джованні Кассіні у 1672 році. Це другий за величиною після Титану місяць Сатурну, його діаметр складає близько 1,5 тисяч кілометрів. Згідно з розрахунками науковців, це небесне тіло приблизно на 75% складається з водяного льоду.
    Раніше вважалося, що Рея не має атмосфери. Проте прилади "Кассіні", що пролетів 10 березня в 97 кілометрах від поверхні супутника, показали, що навколо цього місяця є розріджена атмосфера з кисню і вуглекислого газу. "Ця атмосфера, ймовірно, підтримується завдяки хімічному розкладанню поверхневого водяного льоду під впливом плазми магнітосфери Сатурну", - пишуть науковці.
    Мас-спектрометр INMS на борту "Кассіні" виявив, що при максимальному зближенні концентрація кисню в атмосфері Реї перевищує 50 мільярдів молекул на кубічний метр, а вуглекислого газу - більше 20 мільярдів на кубометр. Це приблизно у 100 мільйонів разів менше, ніж в земній атмосфері на висоті 100 кілометрів. Проте і сила тяжіння на Реї приблизно в 50 разів менше, ніж на Землі.
    При цьому атмосфера Реї виявилася несиметричною - молекули СО2 спостерігалися майже виключно на денній стороні супутника. Концентрація кисню виявилася більш симетричною, проте і вона виявилася зрушенаою "у бік дня".
    У статті йдеться, що раніше вчені фіксували ознаки кисню і вуглекислоти навколо крижаних супутників Юпітера. Зокрема, інфрачервоний спектрометр на борту апарату "Галілео" "помітив" Со2 в атмосфері Каллісто, а телескоп "Хаббл" зафіксував ультрафіолетову флюоресценцію молекул кисню на Ганімеді і Європі.
    На думку науковців, розріджену атмосферу Реї, як і інших крижаних місяців породжує магнітосфера планет-гігантів, точніше "застрягла" в ній плазма - заряджені іони і електрони. Іонне бомбардування льоду приводить до розщеплювання молекул води і появи молекул кисню. Потужність "кисневої фабрики" на Реї складає близько 2,5 на 10 в 25-му ступені молекул на секунду. При цьому оцінка маси кисню, запасеного в крижаних порожнинах Реї, складає близько 40 тисяч тонн. У свою чергу, СО2 може виникати в результаті окислення органічних сполук на поверхні. Крім того, він може виділятися з надр самого супутника.
    Асиметрія атмосфери пояснюється "розбуханням" атмосфери під дією тепла на денній стороні супутника - оскільки СО2 значно менш леткий, ніж кисень, він швидше конденсується на холодній стороні.
    Місія "Кассіні - Гюйгенс" - спільний проект космічних агентств США, Європи і Італії з вивчення Сатурну. Космічний зонд "Кассіні" з апаратом "Гюйгенс" був запущений у 1997 році і досяг орбіти планети 1 липня 2004 року. "Гюйгенс" вивчив атмосферу і поверхню Титана, супутника Сатурну, а "Кассіні" після відділення апарату продовжив вивчення планети і її супутників.
    У кінці вересня "Кассіні" почав новий етап своєї місії, що отримав назву "Сонцестояння": термін роботи апарату продовжений до 2017 року, а сам зонд дасть науковцям можливість вперше детально вивчити увесь сезонний період Сатурну.
    Раніше американські науковці виявили на Реї зникнення кілець. Рея вважалася єдиним відомим космічним тілом в Сонячній системі з твердою поверхнею, що має власні кільця на орбіті. Усі інші космічні тіла з кільцями, наприклад планета Сатурн, є газоподібними.
    Нове дослідження, проведене на основі останніх фотографічних даних, переданих "Кассіні", говорить про те, що кільця навколо Реї зникли.
    У Сатурна налічується близько 60 супутників. На деяких з них виявлені ознаки життя.


    http://holosua.com/
    Категорія: Новини світу | Переглядів: 658 | Додав: Admin


    Всього коментарів: 0

    Ім`я *:
    Email *:
    Код *:
    Форма входу
    Календар новин
    Пошук по сайту

    Рекомендуємо вам проводити пошук українською та російською мовами

    Корисне


    Опитування
    Останнє на форумі
  • Наука и смысл жизн... >>
  • БЕЗДЕПОЗИТНЫЕ БОНУ... >>
  • Сила слова! >>
  • Кобеляки на Google... >>
  • У кого какой интер... >>
  • Випадкове фото з галереї
    Погода
    Погода в Полтаве, Кобеляках, Новых Санжарах, Комсомольске, Кременчуге, Решетиловке, Козельщине
    Курси валют
    Курсы валют на PROext
    Корисні посилання


    Статистика










                    

    Copyright EXO © 2024, created by KING © 2007 Всі права захищені.
    Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій. У разі передруку матеріалів посилання на exo.at.ua обов'язкове. З питань співпраці пишіть на e-mail: Exo-site[а]bigmir.net