Вівторок, 28.01.2025, 04:17
Привіт Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід Головна сторінка      Вхід      Написати нам
Меню сайту
Розділи новин
Новини Кобеляччини [1620]
Твоє рідне місто, в якому ти живеш, навчаєшся, працюєш... Гадаєш, тут нічого цікавого не стається? Помиляєшся!
Новини Новосанжарщини [246]
Є таке чудове і чисте місто на Полтавщині - Нові Санжари. І живуть в ньому чудові люди. Але от казуси і там бувають цікаві
Новини України [9826]
Новини з Батьківщини
Новини світу [4403]
Тут усі найважливіші світові новини! Будь у курсі того, що відбуваються далеко, але все-таки навколо тебе!
Відео-новини [119]
Відео-новини зняті нашими кореспонентами. І не тільки нашими...
Новини Царичанки [0]
Наше місто
  • Кобеляцька міська рада
  • Місто Кобеляки
  • Історія міста
  • Розклад руху автобусів Кобеляк
  • Телефони міста (частина 1)
  • Телефони міста (частина 2)
  • Хто на сайті
    Онлайн всього: 26
    Гостей: 26
    Користувачів: 0
    Наші користувачі
    Всього: 3486
    Нових сьогодні: 0
    Нових учора: 0
    Нових за тиждень: 0
    Нових за місяць: 0
    Із них:
    Новачків: 1111
    Продвинутих: 2363
    Журналістів: 5
    Модераторів: 3
    Адмінів: 4
    Із них:
    Чоловіків: 2733
    Жінок: 753
    Наш сайт
    Новини: 16229
    Файли: 8769
    Цікавинки: 3279
    Картинки: 1814
    Анекдоти: 922
    Оголошення: 91
    Тести: 75
    Коментарі: 6299
    Форум: 555/31865
    Новини Полтавщини
    Зв'язок з адміном
    Написати листа адміністратору сайта

    Головна »2010 » Грудень » 13 » Як уберегтися від злодіїв?



    Як уберегтися від злодіїв?
    14:14
    Кримінальна практика свідчить, що здебільшого зловмисники проникають у квартири чи домівки за відсутності господарів. Майже шістдесят відсотків таких крадіжок скоюється за наводкою. Тому дуже важливо, щоб злодії не знали, коли вас немає вдома, які цінності маєте у своєму помешканні. У більшості випадків "домушник" не забереться у квартиру, коли не буде переконаний, що господарі залишили її на тривалий час. Отже, коли вирушаєте у відпустку, виїжджаєте до родичів, не кажіть про це без потреби. Лише обмежене коло людей повинно знати, на який термін залишаєте помешкання.
    Злодії, як правило, потрапляють до чужої квартири через вхідні та балконні двері, вікна і кватирки. Найбільш надійно захистити домівку сигналізацією з підведенням до пульту централізованої охорони. Для її встановлення звертайтеся до територіального підрозділу державної служби охорони. У квартирах, які були під охороною, крадіїв затримують у 99 відсотках. У тих випадках, коли злодії не були затримані, підрозділи охорони компенсували власнику квартири збитки від крадіжки. Якщо довіряєте сусідам, домовтеся з ними про спільну охорону домівки. Системи сигналізації ефективніші, коли мають автономне живлення.
    Якщо ви тільки-но отримали квартиру в новому будинку, досвідчені криміналісти радять не квапитися з укріплюванням передніх дверей - це може викликати небажану цікавість сторонніх. Є кращий вихід. Не міняючи передніх, відразу ставте міцні другі двері. Вони повинні бути надійні та міцні. Петлі треба встановити так, щоб вони були заховані, інакше зловмисники можуть їх спиляти. Можна встановити цільнометалеві двері, але монтаж провести так, щоб злодії не могли підчепити їх ломом. Коли двері виготовлені з тонкого листового заліза, злочинці легко можуть відкрити їх, як консервну банку. Приклейте до них зсередини на сталевий лист епоксидною смолою плитку або листок нержавіючої сталі. Надійно, коли вхідні двері мають два замки. Один, так би мовити, для повсякденного використання, інший - серйозніший.
    Вікна та балконні двері необхідно оснастити металевими ґратами. Особливо це стосується помешкань першого і останнього поверхів а також тих, до вікон яких підведені пожежні драбини, висять гілки дерев і тому подібне. Щоб уберегти такі квартири від серйозних злодіїв, до решіток також треба підвести сигналізацію.
    Кримінальна практика свідчить, що квартирні злодії мають звичку розвідувати місце майбутнього злочину. За найменшої підозри щодо сторонньої людини, яка цілими днями без діла тиняється біля вашого будинку, повідомте свого дільничного інспектора міліції або зателефонуйте до чергової частини міліції.
    Як квартирні крадії вибирають помешкання-жертви? Початківці такого профілю здебільшого працюють методом "продзвонювання". З дев'ятої години ранку, коли господарі на роботі, по черзі дзвонять в усі помешкання, вламуючись до тих, в яких ніхто не відповідає. Інколи ми самі допомагаємо злодіям розгледіти, що робиться в нашій домівці - не заслоняємо фіранками вікна, крізь які можна розгледіти обстановку в помешканні. І ще - надзвичайно важливо не розголошувати, яка побутова техніка, цінні речі є у вас вдома. Не запрошуйте в гості будь-кого. Про це повинні пам'ятати й ваші діти.
    Коли до вашої квартири під певним приводом ("дезинфекція" , "слюсар", "встановлення кабельного телебачення", "працівник відділу соціального захисту" і т.ін.) прийде навідник, то, навіть на хвилину впустивши його на поріг, даєте змогу оцінити "принаду" помешкання, систему засуву і наявність сигналізації. Ваш ворог - непомірна довірливість.
    Значно зменшує вірогідність квартирної крадіжки присутність у помешканні собаки. Можна встановити й автономну сигналізацію. Допомагає імітація присутності в помешканні господарів - підключення до таймерів освітлення, телевізор, магнітофон та інші електричні прилади, які за завчасно закладеною програмою вмикатимуться на певний проміжок часу.
    Проникнути в помешкання в присутності мешканців злочинці можуть тільки тоді, коли господарі надто безпечні і відчиняють будь-кому. Така легковажність тепер може дорого коштувати. Повідомляйте в міліцію про всіх підозрілих візитерів. Намагайтеся запам'ятати тих, хто виносить речі з чийогось помешкання, прикмети підозрілих осіб, номер автомашини, марку та інформуйте про це працівників міліції.
    Відмовляйтеся від пропозиції незнайомців , які хочуть поворожити у вашій квартирі, перепеленати дитину, напитися води, дати ліків і тому подібне. Як правило, такі відвідини завершуються крадіжками. Якщо відвідувач вам не знайомий і відрекомендувався представником якої-небудь служби, до якої ви не зверталися, не знімаючи з дверей ланцюжка, перевірте його посвідчення. Коли виникли сумніви, зателефонуйте в службу, попросіть його зайти іншим разом, зверніться в міліцію, покличте на допомогу сусідів.
    Запам'ятайте: зовсім не оригінальне ховати від злодіїв коштовності в сервізах, гроші - у книгах чи білизні. Великі суми валюти надійно тримати в банківській установі. Обов'язково майте записані номери цінної апаратури, зробіть маркування особливо цінних речей.
    Щоб уникнути грабунку, треба бути особливо обережним при спілкуванні з незнайомцями. Ні в якому разі не відчиняйте їм двері. Найбільш надійним захистом від пограбування квартири є встановлення кнопки тривожної сигналізації з підключенням до пульту централізованої охорони. Реагують на такий сигнал наряди міліції, які спеціально підготовлені і у своєму арсеналі мають вогнепальну зброю, спецзасоби та засоби індивідуального захисту. Натиснути на кнопку тривожної сигналізації можна ще до нападу на помешкання, а також під час ізоляції злочинцями господарів квартири в санвузлах та інших приміщеннях. Зверніть увагу, що під час спілкування власника квартири зі зловмисниками "через двері" важко зорієнтуватися в тому, варто впускати чи ні тих, хто прийшов. З цією метою встановіть переговорні пристрої.

    Що треба робити, аби вберегтися від квартирної крадіжки?
    - Не запрошуйте сторонніх, незнайомих вам людей у квартиру, особливо для розпивання спиртних напоїв. Злочинці можуть домішати в алкоголь, який принесли з собою, препарати снотворної дії.
    - не повідомляйте домашньої адреси та номер телефону стороннім без потреби.
    - Коли даєте оголошення про продаж цінних речей, не вказуйте час вашої відсутності у квартирі.
    - Не зберігайте ключі від квартири разом із документами. Не приєднуйте до них чогось такого, що вказувало б на вашу домашню адресу. Загубивши ключі, негайно замініть замки, а також зміцніть двері додатковими засувами. Не залишайте ключі під килимками, у поштових скриньках і т.п. Як тільки-но виявите щось негаразд із замками, в яких хтось встиг покопирсатися, роблячи більше всього відбитки, терміново необхідно вжити попереджувальні заходи.
    - Нагромаджування кореспонденції в поштовій скриньці може вказати на вашу тривалу відсутність. Домовтеся із сусідами чи родичами, аби вони забирали пошту під час вашої тривалої відсутності.
    - Зачиняйте вікна і кватирки, особливо, коли мешкаєте на першому поверсі або у квартирах, розміщених поблизу пожежних драбин, прибудов і т.п.
    - Застрахуйте власне майно на випадок крадіжки.
    - Не відчиняйте двері, не з'ясувавши хто саме до вас прийшов. Вхідні двері обов'язково повинні бути обладнані вічком та дверним ланцюжком. Не можна відразу впускати тих, хто навіть у міліцейській формі, коли ви не викликали працівників міліції. З'ясуйте, з якого він відділу міліції, телефон чергового, обов'язково вимагайте документ, що засвідчує особу.
    - Не застосовуйте для охорони власної квартири засобів, які заздалегідь можуть спричинити важкі наслідки: підведення електроструму, встановлення вибухового пристрою і т.п. Адже можете згідно із законом понести відповідальність після того, як це спрацює.

    Що робити, коли Вас обікрали?
    Ви повернулися додому і виявили зламаними або відчиненими вхідні двері
    - не заходити у квартиру;
    - звернутися за допомогою до сусідів;
    - терміново викликати міліцію телефоном або використати для цього кнопку "виклик диспетчера" у кабіні ліфта;
    - не заходячи в помешкання, перевірте, чи немає там сторонніх, наглядайте за квартирою до приїзду працівників міліції. Коли побачите злочинців і не маєте змоги їх затримати, запам'ятайте їхні прикмети, одяг, марку, номер і колір автомашини, в якому напрямку вони від'їхали.

    Як уберегтися від пограбування?

    У вечірній чи нічний час, повертаючись додому, у вас чи ваших знайомих з рук вирвали сумочку, зірвали з голови хутрову шапку, вдарили важким предметом по голові та почистили кишені або в під'їзді будинку зірвали сережки, і ще безліч подібних випадків, як це не прикро, нині не рідкість.
    Працівники міліції роблять чимало, щоб протистояти напливу таких злочинів, але панацеї від подібного поки що немає. У вечірній час посилено патрулювання вулиць обласного центру і кожен може звернутися за допомогою до працівника міліції в критичній ситуації. І все-таки потерпілі розплачуються за власну легковажність і довірливість, сприяючи скоєнню таких кримінальних злочинів. Отож, варто постійно дотримуватися рекомендацій, за допомогою яких можна перешкодити зловмиснику вчинити злочин.
    Насамперед уникайте безлюдних, неосвітлених місць. У пізню пору краще ходити там, де більший рух автотранспорту, є перехожі. Тримайтесь у такий час ближче до тротуару і йдіть назустріч руху транспорту. Коли бачите, що до вас наближається група агресивних підлітків, краще перейти на інший бік вулиці, адже від раптового нападу вберегтися надзвичайно важко. Ряд нападів грабіжники роблять тільки на жінок, щоб вирвати в них сумочку. У вечірній час треба носити її на ремінці через плече, притискаючи під пахвою.
    Коли на вас напали, голосно кличте на допомогу. Носіть з собою свисток і не соромтеся скористатися ним на випадок небезпеки. Коли бачите, що грабунку вам не уникнути і ви не можете чинити надійного опору злочинцеві, віддайте те, що у вас вимагають. При цьому все-таки зверніть увагу на особливі прикмети злочинців І повідомте про все в міліцію.
    Намагайтеся не виходити ввечері на вулицю в нетверезому стані Не заводьте в такий час випадкових знайомств, особливо, коли вам пропонують випивку. Не розказуйте незнайомцям те, що повинні знаті тільки друзі та родичі. Не запрошуйте невідомого до власної квартири.
    Не показуйте, де мешкаєте, інколи цим можуть скористатися. Сідаючи в таксі чи випадковий автомобіль, зверніть увагу на його номерний знак. Не показуйте водію, що у вас в гаманці значна сума грошей. Взагалі ввечері не ходіть поодинці. Коли все-таки треба пізно повертатися, зателефонуйте рідним чи знайомим, щоб вони зустріли вас у під'їзді, поблизу будинку чи на зупинці.
    Коли все ж таки у безлюдному місці ви натрапили на групу молодиків і бачите, що ті шукають "привід", щоб зачепити вас, не давайте себе спровокувати. Уникайте необдуманих кроків чи зневажливих висловлювань на адресу хуліганів. Залишайтеся спокійним, об'єктивним і по можливості холоднокровним. Краще виглядати боягузом в очах такої зграї, яка прагне пригод і явно має перевагу, ніж бути побитим або пограбованим. Після такого випадку заявіть про злочинців у міліцію.
    Існує безліч способів захисту від нападників на вулиці, у парку чи під'їзді. Найдоступніший засіб самооборони - аерозольні балончики, що містять речовини, які подразнюють очі та дихальні шляхи. Запам'ятайте, що час їхньої дії максимум 10-12 хвилин і що він взагалі не діє на тварин та вкрай слабо на людей, у котрих з певних причин (алкоголь, наркотики, індивідуальні особливості, психічні розлади) знижена чутливість до болю. Застосовувати такі засоби треба з урахуванням вітру і лише у великих приміщеннях. Не користуйтеся балончиком, скажімо, у ліфті. Запам'ятайте, що його можна застосувати лише на відстані двох метрів, ураховуючи витягнуту руку. Захиститися можна і за допомогою газового револьвера.
    Коли таких засобів захисту у вас немає, використовуйте ті, що під рукою. Наприклад, запалену сигарету, ручку або олівець, в'язку ключів, парасольку, щітку для волосся і т.п. Пам'ятайте, що ці засоби треба застосовувати ефективно, або не застосовувати зовсім. Все залежить від вашої позиції до тяжкого злочину.

    Навчіть дітей безпеки
    Не забувайте, відправляючи дітей на вулицю чи залишаючи їх самих удома, нагадати їм про елементарні заходи безпеки, щоб уберегтися від злочину і самим не вчинити чогось протиправного. Отож розкажіть їм не тільки про те, як правильно переходити вулицю, а й як себе повести, коли до них чіплятимуться неповнолітні вимагачі, грабіжники чи хулігани. Не давайте дітям великі суми грошей, золоті речі. Придбайте для дитини нагрудний гаманець, куди вона могла б класти кишенькові гроші. Поясніть їй, що може статися, якщо їй забагнеться всім розповідати про те, що є у вашій квартирі, а також показувати ключі від домівки товаришам чи незнайомим людям. Привчіть дитину не вихвалятися грішми і цінними речами перед іншими дітьми в школі чи на вулиці.
    Дітей важко відучити від звички відчиняти двері відразу після дзвінка, навіть не заглянувши у вічко і не запитавши, хто за дверима. Не полінуйтеся кілька разів провести інструктаж та проконтролюйте, як дитина засвоїла урок елементарної безпеки. Не показуйте дітям місця, де ви зберігаєте гроші та інші цінності. Але покладіть у відоме дітям місце невелику суму, недорогі ювелірні вироби. Це знадобиться, коли злодії вимагатимуть від дитини вказати місце зберігання грошей. Певна частина грабіжників, особливо неповнолітніх, цим може вдовольнитися. Подібна хитрість вбереже дитину від фізичного насильства.
    Завжди цікавтеся, з ким дружить ваша дитина, де проводить вільний час, особливо вечорами. Ви обов'язково повинні бачити, чи ваша дитина приносить додому якісь цінні речі. Поцікавтеся, звідки вони. Міліція не може взяти на себе виховання дітей, вона втручається тільки тоді, коли дитина на порозі до злочину або вже скоїла його. Злочинність серед підлітків і дітей легше попередити, ніж розкривати скоєні злочини.
    Зараз почастішали випадки, коли неповнолітні вимагають у своїх ровесників гроші. Коли ваша дитина боїться виходити з дому чи безпричинно прогулює уроки, це вже сигнал для тривоги. Обережно з'ясуйте причину і коли підтвердиться, що у вашої дитини щось вимагають, погрожують їй, обов'язково звертайтеся до працівників міліції.
    Щоб уберегти дитину від статевих злочинів, з раннього віку починайте поступово пояснювати їй про сексуальні стосунки. Із запитань дитини з'ясовується, що їй треба пояснювати спочатку про вагітність, народження і вже набагато пізніше про статеве дозрівання, як себе поводити в тій чи іншій ситуації. Знайте, що інакше дитині сексуальні знання дасть вулиця.
    Запам’ятайте, що для попередження статевих злочинів дітям слід:
    - завжди говорити, куди йдуть;
    - вчасно приходити додому (у визначений батьками час) і ніколи не затримуватися на вулиці самим;
    - уміти за зовнішністю відрізнити тих людей, у яких можуть бути злі наміри, нікуди не йти з незнайомцями без дозволу батьків;
    - не сідати в чужу машину, навіть для того, щоб указати дорогу;
    - не приймати дарунків без дозволу батьків;
    - голосно кричати і, якщо є можливість, утікати, коли хтось має намір взяти силою;
    - розповідати батькам навіть про те, у чому соромно зізнатися.
    Ви повинні знати, що в більшості випадків статеві злочини щодо дітей скоюють не чужі, а ті, хто добре знає дитину. Коли ваша дитина стала жертвою такого злочину, обов'язково викликайте міліцію, не роблячи сенсації з того, що сталося і обов'язково заспокойте дитину.

    Бережіть дитину від наркотиків

    Наркотична залежність серед підлітків нині шириться як епідемія. Міліція може втрутитися тоді, коли порушується закон про наркотичні засоби. Протистояти цьому нашестю можна ефективно тоді, коли виявляти це на першій стадії. Найперше батьки мають дізнатися про пристрасть їхньої дитини до наркотиків, та вони, як правило, розводять руками, коли вже щось зробити неможливо. Тому варто знати кілька ознак, що вказують на вживання дитиною наркотиків. Це блідий, нездоровий вигляд, коли надто розширені чи звужені зіниці, відсутність апетиту та сильна втрата ваги, збудженість і повільність мови, відмова від минулих інтересів та нехтування особистою гігієною, вигляд п'яниці без вживання алкоголю і сліди уколів на руках чи ногах.
    Виховуйте дитину так, щоб вона знала правомірність чи неправомірність тих або інших дій. Це можна зробити краще на прикладах з повсякденного життя, пояснюючи, наскільки погано було б, якби в когось із родини вкрали ту чи іншу річ, вимагали гроші і тому подібне.

    Рекомендації власникам автотранспорту

    Немає сумнівів, що, придбавши авто, на нього обов'язково треба поставити протиугінну сигналізацію, інакше можна втратити набагато більше. Електронну чи механічну? Спеціалісти радять, що коли ви придбали старенький " Москвич" , "Таврію" чи "Жигулі", то від угонщиків - дилетантів цілком можна вберегтися механічним замком керма чи важеля коробки перемикання швидкостей. Якщо такого ж класу у вас нова автомашина, крім механічного, обов'язково треба поставити найпростіший електронний протиугінний пристрій. Коли ж вартість вашої машини сягає від семи до п'ятнадцяти тисяч доларів, її обов'язково треба захистити від професіональних угонщиків дорогоцінною протиугінною електронною системою. Крадіжки автомашини легше запобігти, чим потім розшукувати її. Як свідчить практика, 99 відсотків викраденого автотранспорту не були обладнані ніякими протиугінними пристосуваннями.
    Якщо в машині хочете мати магнітолу, то встановіть таку, яку можна виймати при потребі. Не залишайте на виду в салоні цінні речі, на них можуть спокуситися злодії. Ні в якому разі не можна залишати в автомашині документи. Завжди виймайте ключ запалювання, навіть коли відлучаєтесь на хвилинку. Не забувайте закривати вікна, двері та вмикати сигналізацію на повну гучність. Тримайте автомашину там, де переконані в її безпеці - є освітлення і охорона, надійні замки встановлено на гаражі.

    Як діяти, коли вкрали автомашину?
    Необхідно негайно набрати номер «102» і повідомити про те, що сталося, назвавши номерний знак автомобіля, марку, колір, особливі ознаки та номери агрегатів. Черговий передасть цю інформацію для всіх міліцейських підрозділів, у тому числі і в державтоінспекцію. Прибувши на місце пригоди, працівники міліції з'ясовують обставини викрадення, можливі шляхи руху краденого авто. Чимало легкових авто міліціонери повернули власникам, розшукуючи їх по "гарячих слідах". Важливо миттєво зателефонувати в міліцію, не шукаючи "впливових" знайомих або починаючи розшук самостійно. Згаяний час працює проти вас.

    Не довіряйте шахраям

    Надмірна довірливість - наш перший ворог, який працює на руку шахраям. У багатьох випадках величезних утрат могло б не бути, якби сама жертва проявила хоча б трішки обережності. Коли вашу домівку відвідала невідома особа і під будь-яким приводом просить пожертвувати кілька гривень, часто це буває звичайною вигадкою, добре продуманою історією. Більшість людей дає легко себе обдурити. Коли агітують пожертвувати гроші, рідко хто додумається перевірити, чи насправді це так. Розграфлений зошит і підпис діють у такій ситуації досить дієво на звичайних громадян. Запам'ятайте: пожертвування треба вносити там, де ви цього самі хочете.
    Не користуйтеся послугами незнайомців для придбання дефіцитних товарів, розв'язання питання щодо оформлення прописки, отримання житла, встановлення телефону, вступу до вузу і тому подібних послуг. Коли вам пропонують вигідні умови влаштування на роботу за кордоном , швидкий заробіток, значні відсотки під зайняті гроші, миттєвий виграш, завжди пам'ятайте: безплатний сир може бути тільки в мишоловці. Будьте обережні в тих випадках, коли незнайомець розповідає вам, що його попросили ваші сусіди щось для них придбати і просить вас оплатити послуги. На порозі квартири ніколи не підписуйте якихось документів, яку б гарну баєчку не розповідав би вам незнайомець. Не грайте в азартні ігри, з іронією ставтеся до якогось миттєвого виграшу, коли його розмістили на рекламній шпальті газети. Там, де мова заходить про оплату, вдумайтесь, чи вигідно це для вас, адже способи видурювання грошей найрізноманітніші.
    Численні випадки, коли шахрайки в нас, так би мовити, ворожінням "знімають пороблене". Вибираючи в основному жінок та дівчат, дві шахрайки протягом тривалого часу видурювали з них коштовності й гроші. Не даючи отямитись, розповідали про якесь велике горе, яке чекає їхню родину, вони бралися зняти чари злих сил за допомогою маніпуляцій з волоссям, голками, спаленим листком, хрестами, дзеркалами... Не підготовлені до такої психологічної атаки потерпілі віддавали і несли з дому золоті речі, великі суми грошей. Єдиний порятунок - не довіряти незнайомим людям, не вступати з ними в будь-який контакт.
    Чимало шахрайств пов'язано з продажем дорогоцінних покупок. Не поспішайте, коли вам пропонують, скажімо, автомашину за досить привабливими цінами. Кращий вихід - перевірити її в підрозділах реєстрації автомашин в державтоінспекції. Це надійніше. Не спокушуйтеся на покупку авто за генеральним дорученням, адже в таких випадках вона не перевіряється щодо знаходження її в угоні. У нотаріальних конторах з цього приводу вони також не перевіряються. Викрадена автомашина легалізується, але під час переоформлення в ДАІ в покупця можуть виникнути проблеми. Купуйте лише зняті з обліку в органах внутрішніх справ автомашини і оформляйте їх згідно з чинним законодавством.

    Бережіться фальшивих грошей

    Останнім часом збільшилася кількість фальшивих банкнот, якими розраховуються в магазинах, закладах громадського харчування та особливо на ринках. Співробітники міліції наголошують, що при прийомі грошових знаків необхідно звертати особливу увагу на основні захисні елементи банкнот Національного банку України.
    Головними елементами захисту є водяний знак - видиме на усій банкноті при розгляді її проти світла зображення тризуба, яке виконане тонкими світлими лініями. На фальшивих банкнотах імітація водяного знака проводиться нанесенням його контурів білою фарбою на зворотному боці банкноти, які видимі при нахилі банкноти під кутом. Кодоване зображення -зображення тризуба, видиме при розгляді банкноти на рівні очей проти світла при повороті на 45 градусів на тлі орнаменту у верхніх кутах лицевого боку. На фальшивих банкнотах кодоване зображення не проглядається. Напис безперервно повторюваного слова "Україна" , мікротекст, який можна прочитати за допомогою збільшувального скла (на лицевому боці банкноти -тонка лінія під портретом). На фальшивих банкнотах мікротекст не читається.


    http://pravda.if.ua/
    Категорія: Новини України | Переглядів: 847 | Додав: Admin


    Всього коментарів: 0

    Ім`я *:
    Email *:
    Код *:
    Форма входу
    Календар новин
    Пошук по сайту

    Рекомендуємо вам проводити пошук українською та російською мовами

    Корисне


    Опитування
    Останнє на форумі
  • Наука и смысл жизн... >>
  • БЕЗДЕПОЗИТНЫЕ БОНУ... >>
  • Сила слова! >>
  • Кобеляки на Google... >>
  • У кого какой интер... >>
  • Випадкове фото з галереї
    Погода
    Погода в Полтаве, Кобеляках, Новых Санжарах, Комсомольске, Кременчуге, Решетиловке, Козельщине
    Курси валют
    Курсы валют на PROext
    Корисні посилання


    Статистика










                    

    Copyright EXO © 2025, created by KING © 2007 Всі права захищені.
    Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій. У разі передруку матеріалів посилання на exo.at.ua обов'язкове. З питань співпраці пишіть на e-mail: Exo-site[а]bigmir.net