Неділя, 24.11.2024, 15:55
Привіт Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід Головна сторінка      Вхід      Написати нам
Меню сайту
Розділи новин
Новини Кобеляччини [1620]
Твоє рідне місто, в якому ти живеш, навчаєшся, працюєш... Гадаєш, тут нічого цікавого не стається? Помиляєшся!
Новини Новосанжарщини [246]
Є таке чудове і чисте місто на Полтавщині - Нові Санжари. І живуть в ньому чудові люди. Але от казуси і там бувають цікаві
Новини України [9826]
Новини з Батьківщини
Новини світу [4403]
Тут усі найважливіші світові новини! Будь у курсі того, що відбуваються далеко, але все-таки навколо тебе!
Відео-новини [119]
Відео-новини зняті нашими кореспонентами. І не тільки нашими...
Новини Царичанки [0]
Наше місто
  • Кобеляцька міська рада
  • Місто Кобеляки
  • Історія міста
  • Розклад руху автобусів Кобеляк
  • Телефони міста (частина 1)
  • Телефони міста (частина 2)
  • Хто на сайті
    Онлайн всього: 42
    Гостей: 42
    Користувачів: 0
    Наші користувачі
    Всього: 3485
    Нових сьогодні: 0
    Нових учора: 0
    Нових за тиждень: 0
    Нових за місяць: 0
    Із них:
    Новачків: 1110
    Продвинутих: 2363
    Журналістів: 5
    Модераторів: 3
    Адмінів: 4
    Із них:
    Чоловіків: 2733
    Жінок: 752
    Наш сайт
    Новини: 16229
    Файли: 8769
    Цікавинки: 3279
    Картинки: 1814
    Анекдоти: 922
    Оголошення: 91
    Тести: 75
    Коментарі: 6119
    Форум: 555/31861
    Новини Полтавщини
    Зв'язок з адміном
    Написати листа адміністратору сайта

    Головна »2010 » Грудень » 24 » Новорічними бувають не лише ялинки



    Новорічними бувають не лише ялинки
    15:53
    Сьогодні на хіміко-біологічному факультеті Чернігівського національного педуніверситету ім. Т.Г. Шевченка вдесяте відбулася виставка "Зимовий букет - замість ялинки".
    Студенти наголошують: створити свято в оселі чи на робочому місці можна не знищуючи природу. Це - зручно, гарно, актуально і модно. Вже кілька років активну участь у подібних заходах беруть і учні Іванівської середньої школи.
    - Свято Нового року, - говорить кандидат біологічних наук, завідувач кафедри екології та охорони природи Юрій Карпенко, - пов'язують із ялинкою або сосною. Але на планеті відомо ще 800 видів хвойних рослин. Окремі з них збереглися з прадавніх часів і є "динозаврами" рослинного світу. Так само є безліч способів влаштувати свято без шкоди довкіллю.
    - Зазвичай ми не замислюємося, скільки коштують природі наші новорічні традиції, - підтримує розмову завідувач лабораторії цієї ж кафедри Світлана Потоцька. - скільки губиться дерев, як мало часу вони нас радують, а потім засохлі, знівечені викидаються на смітник. А створити відчуття радісного чекання новорічного дива можна і без нищення дерев. Поступово, але все більше людей віддають перевагу штучним ялинкам або деревцям у контейнерах, які потім можна тримати на балконах, а навесні висаджувати у землю. Ми пропагуємо способи створити свято та зберегти гектари лісів. Адже набагато зручніше й цікавіше прикрашати хвойні гілочки, робити деревце з підручного матеріалу, створюючи композиції, які можуть стати гарним подарунком, прикрасити оселю чи робочий кабінет.
    При складанні новорічних букетів можна використовувати не лише гілки ялини й сосни (символи довголіття й витривалість), а й гілки рослин із вічнозеленим листям (падуб, туя, самшит), інші рослини: барвінок, шипшину, глід, горобину, барбарис, терен, красивої форми оголені гілки дерев, кущів, жовтогарячі плоди фізаліса. Можна додавати шишки, плоди (жолуді, каштани, крилатки клена, липи). До композицій можна включати рослини-символи України: калину, вербу, колоски жита, пшениці, засушені чорнобривці. Особливо цікаво створити дідуха як атрибут давньої традиції святкування Нового року та Різдва Христового.
    — Нашій 23 групі екологів було цікаво спробувати власноруч створити дерево життя або дідуха, - розповідає студентка-другокурсниця з Радянської Слободи Наталя Богон. - Ми зарані придумали цю ідею, заготували солому з гарними колосками, прочитали, як що треба робити, і, здається, вийшло. Принаймні, на перший раз непогано, усім сподобалося.
    Прикрашають зимові букети і зрізаними гілочками, які розпустилися у теплі - ліщина, верба, береза, жовта акація, глід, смородина, малина, вишня, гортензія, тополя, липа, калина. Щоб вивести рослину зі стану спокою, треба занурити гілки на кілька хвилин у теплу воду або витримати у воді з температурою 30-35 градусів протягом 10-12 годин, а потім поставити у вазу з водою кімнатної температури. І свіжа зелень молодих клейких листочків будуть надавати натхнення й передчуття майбутньої весни протягом новорічних свят. У саморобних композиціях має бути символ домашнього вогнища - свічка, можна додати іграшкову маленьку пташечку, сніговичка, оформити все квітами. Можливий варіант - мандарини, які у багатьох наших людей асоціюються з Новим роком, назва яких у перекладі означає "золото". Отож, використовуючи їх, ми ніби запрошуємо до себе фінансове благополуччя. Разом із плодами можна використовувати сухоцвіти для емоційних акцентів, бо вони - ніби спогади про літо.
    P.S. По завершенні виставки автори найкращих новорічних букетів отримали від кафедри призи - солодощі з торби Діда Мороза.
    На фото: Наталя Богон за творчою роботою


    http://val.ua
    Категорія: Новини світу | Переглядів: 717 | Додав: Admin


    Всього коментарів: 0

    Ім`я *:
    Email *:
    Код *:
    Форма входу
    Календар новин
    Пошук по сайту

    Рекомендуємо вам проводити пошук українською та російською мовами

    Корисне


    Опитування
    Останнє на форумі
  • Наука и смысл жизн... >>
  • БЕЗДЕПОЗИТНЫЕ БОНУ... >>
  • Сила слова! >>
  • Кобеляки на Google... >>
  • У кого какой интер... >>
  • Випадкове фото з галереї
    Погода
    Погода в Полтаве, Кобеляках, Новых Санжарах, Комсомольске, Кременчуге, Решетиловке, Козельщине
    Курси валют
    Курсы валют на PROext
    Корисні посилання


    Статистика










                    

    Copyright EXO © 2024, created by KING © 2007 Всі права захищені.
    Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій. У разі передруку матеріалів посилання на exo.at.ua обов'язкове. З питань співпраці пишіть на e-mail: Exo-site[а]bigmir.net