Всього: 3486 Нових сьогодні: 0 Нових учора: 0 Нових за тиждень: 0 Нових за місяць: 1 Із них: Новачків: 1111 Продвинутих: 2363 Журналістів: 5 Модераторів: 3 Адмінів: 4 Із них: Чоловіків: 2733 Жінок: 753
20 січня в Хмельницькому у приміщенні монотеатру «КУТ» відбулася прес-конференція «Негативні тенденції в сучасному житловому законодавстві України». Організаторами заходу виступили представники громадської організації «Діти Кризи». В конференції, окрім молоді, взяли участь представники влади. В якості головної теми зустрічі розглядалися проект нового Житлового Кодексу, закон «Про містобудівну діяльність», а також історія, сучасний стан та перспективи житлового будівництва в Україні. «Лейтмотивом кампанії по просуванню проекту нового Житлового Кодексу виступають поняття «зручності», «ефективності», «доцільності». Проте дійсний зміст цих гарних слів розкривається навіть після поверхового ознайомлення з цим документом. Згідно логіки його авторів, ефективність Житлового Кодексу полягає в створенні механізмів, що надають можливість відчужувати житлові приміщення за борги, доцільним є відселення мешканців «хрущовок» для будівництва на їх місці доріг, мостів, або нового (на ділі зазвичай, дорого і недоступного більшості населення) житла, зручною виявляється норма згідно якої для створення ОСББ достатньо бажання 3-х осіб (а не всіх мешканців будинку). І це далеко не всі сюрпризи, які готує нам нове житлове законодавство» - зазначає представник «Дітей Кризи» Федір Устинов. За словами активістки організації Вікторії Медведко: «Проект Житлового Кодексу суперечить букві і духу 41-ї та 47-ї статей Конституції України, що гарантують право на житло. Окрім того проект містить низку інших суперечливих положень, туманних формулювань, та невизначених понять». Також нові обмеження можливостей впливу громади на містобудівну політику встановлює закон «Про містобудівну діяльність», авторами якого є нинішній міністр соціальної політики Сергій Тігіпко та представники великого будівельного бізнесу. «Цей закон, - зазначає Денис Панкратов - передає виділення землі під будівництво з компетенції місцевих рад до повноважень представників профільних відділів адміністрацій. Крім того ліквідується інститут громадських слухань з приводу будівництва на території населених пунктів. Між будівельним бізнесом і владою і раніше існувала досить міцна «дружба», яка в окремих випадках призводила до того, що майже до 50% кінцевої собівартості житла йшли на відкати, «подарунки» та хабарі. З новим законом контроль територіальної громади за діяльністю цього альянсу стане практично неможливим. Закон фактично легалізує цю негативну тенденцію». Галина Домбровська, в.о. начальника управління капітального будівництва, заявила, що спайка держслужбовців та будівельників дійсно дуже поширена в Україні, проте в Хмельницькому це явище не має місця.
Додатково: Управління ЖКГ надало довідку згідно якої ОСББ в Хмельницькому створюються з 1994 року переважно в новобудовах. Станом на 01.01.2011 в місті створено 151ОСББ, з яких 7 знаходяться на балансі ЖЕК міста, 30 обслуговуються приватними та відомчими житлово-експлуатаційними організаціями міста, а 108 обслуговуються самостійно.