Всього: 3486 Нових сьогодні: 0 Нових учора: 0 Нових за тиждень: 0 Нових за місяць: 1 Із них: Новачків: 1111 Продвинутих: 2363 Журналістів: 5 Модераторів: 3 Адмінів: 4 Із них: Чоловіків: 2733 Жінок: 753
Львів – Незрозумілі правила ведення бізнесу, у зв’язку з ухваленням Податкового кодексу, збільшення удвічі орендної плати за землю не сприяють у Львові розвитку підприємництва. Для більшості приватних підприємців фінансове навантаження не під силу, коли купівельна спроможність населення у Львові знизилась на 40%. У Львові, за даними управління державної реєстрації Львівської міськради, після ухвалення податкового кодексу, наполовину зменшилось число нових зареєстрованих підприємств, як з числа фізичних, так і юридичних осіб. До того ж Львівська міськрада з 1 січня удвічі збільшила орендну плату за землю, згідно з ухвалою від 2009 року. Минулого року мерія не встановила нову нормативну грошову оцінку землі через економічну кризу.
Підприємці судитимуться з мерією В управлінні природних ресурсів і регулювання земельних відносин Львівської міськради з підприємцями підписано більше трьох з половиною тисяч договорів оренди. За даними Асоціації роботодавців Львівщини, лише половина суб’єктів підприємницької діяльності отримали довідки, а з них дізнались, що нові суми за оренду виросли у 4-7 разів. Для прикладу, за 16 соток землі, на якій ще нічого не збудовано, фірма має за рік сплатити 250 тисяч гривень. За оцінками експертів, збільшення оренди за землю найбільше відчують будівельні компанії і прогнозують зростання цін на нерухомість. Голова Асоціації роботодавців Львівщини Зеновій Бермес повідомив Радіо Свобода, що сьогодні підприємці звернуться до міської ради і подаватимуть позов у суд про відміну ухвали про збільшення орендної плати на землю. «Справді грошова оцінка землі була узаконена у 1999 році, але щороку проводилась індексація. Тому неправильно говорити, що бізнес платив суму, визначену ще у 1999 році. Але міська влада хоче підмінити свою бездіяльність: збільшення кількості податку платників підняттям податкового навантаження. Нині ситуація з бізнесом стала ще гірша, ніж була у січні минулого року. У Львові бізнес змілів, без обігових коштів, купівельна спроможність населення в Україні знизилась», – зауважив експерт. Підприємці погрожують протестами Якщо міська влада не почує прохання підприємців, вони вдадуться до акцій протесту. Тим часом у Львівській міській раді обіцяють нові ціни за оренду землі вводити поступово протягом п’яти найближчих років і нагадують, що згідно закону «Про оцінку земель», нова вартість встановлюється кожні 10 років. Відтак уже має діяти нова грошова оцінка за оренду землі. За прогнозами експертів, зростання оплати за оренду землі призведе до подорожчання продукції, скорочення виробництва, зростання безробіття. А ще чимало фірм зачиниться, бо бізнес не витримає фінансового навантаження. На сьогодні у Львові зарплата зменшилась на 13 % у порівнянні з груднем минулого року і в середньому становить близько 2300 гривень. Загалом спостерігається зубожіння населення.