Всього: 3486 Нових сьогодні: 0 Нових учора: 0 Нових за тиждень: 0 Нових за місяць: 1 Із них: Новачків: 1111 Продвинутих: 2363 Журналістів: 5 Модераторів: 3 Адмінів: 4 Із них: Чоловіків: 2733 Жінок: 753
Чорнобиль зсередини: радіація, кохання і коні Пржевальського
15:04
Подивитись, як живе Чорнобильська зона, приїжджають сотні туристів з усього світу. Чорнобильська зона стає все популярнішим об'єктом для відвідин туристів. Так, якщо раніше в зоні відчуження бували десятки людей за тиждень, то тепер сюди приїздять сотні людей. В агентстві "Чернобильінтернінформ", яке займається організацією поїздок, запевняють, що відвідування ЧАЕС цілком безпечне. Адже за 5-6 годин перебування у зоні турист може отримати невелику дозу радіації - близько 200 мікрорентген. Для порівняння смертельна доза радіації в 500 мільйонів разів більша. За $100 туристам показують у Чорнобильській зоні міста-привиди Чорнобиль та Прип'ять, спорожніле село Копачі та саму станцію ЧАЕС. Кореспондент tochka.net проїхав по туристичному маршруту зони відчуження і подивився, як працюється людям у зоні відчуження.
У Чорнобилі знайшлося кохання Місто Чорнобиль розташоване за 15 км від атомної станції. І якщо до аварії тут проживало понад 12 тисяч осіб, то зараз тут живе близько тисячі. В основному, це співробітники ЧАЕС і адміністрації зони відчуження. Більшість з них не живуть тут постійно, а лише приїжджають на кількаденні зміни. Для них тут відремонтували гуртожитки, будують кафе, і навіть працює будинок культури, де на свята влаштовуються концерти. У Чорнобилі жити можна, запевняє 40-річна співробітниця Адміністрації зони відчуження Вікторія. Вона працює тут вже 10 років і каже, що на здоров'я робота в зоні ніяк не вплинула: "Ми кожен рік проходимо дуже ретельний медогляд. У нас все перевіряють, і поки що я ні на що не скаржилася ". Шукати роботу в Чорнобилі Вікторію змусило безробіття в її рідному місті в Житомирській області. Але, окрім роботи в Чорнобилі, Вікторія знайшла своє кохання. "Я тут познайомилася зі своїм другим чоловіком. Він працює в МНС. Ми вже кілька років разом ", - розповідає Вікторія. Прип'ять - місто привид Від колись 50-тисячного міста Прип'ять тепер залишилися лише спорожнілі будинки. У місті працює лише спецпральня, де очищають забруднений радіацією одяг і спецгараж з транспортом для ЧАЕС. У Прип'ять туристів привозять на центральну площу перед будинком культури "Енергетик". Зліва від нього стоїть напіврозвалена будівля з вивіскою "Ресторан". Заклад відкрили в Прип'яті до свята 8 березня 1986 року. Ресторан приймав відвідувачів трохи більше місяця. Співробітники "Чернобильінтернінформ", що супроводжують туристів у поїздках, запевняють, що знають рівень радіації в Прип'яті як своїх п'ять пальців і водять туристів по спеціально відведених для цього алейках. "Тут радіація в одному місці може в 50 разів перевищувати норму, а через два метри вже у 100. Тому ми стежимо, щоб туристи нікуди не лізли", - розповів tochka.net співробітник "Чернобильінтернінформ" Юрій Татарчук. За його словами, туристи приїжджають до Чорнобиля не лише подивитися на місто-привид, людей також приваблює цікава природа. "Чого тут тільки немає. У зоні близько 300 вовків живе, дикі кабани, вепри, зайці, навіть коні Пржевальського є. Птахів багато, білий орлан, сіра чапля. Кажуть, що навіть рись в місті бачили. Вона кошенят в одному з покинутих приміщень народила", - розповідає Татрчук.
За 300 метрів від реактора Подивитися на сумно відомий 4-й енергоблок Чорнобильської атомної електростанції можна дуже близько від нього, лише за 300 метрів. Татарчук каже, що територія навколо ЧАЕС - це зона активної дезактивації: "Тут навіть асфальт новий стелили, а старий поховали. Тому знаходиться тут безпечно. Але тільки недовго". Працювати під боком у реактора не боїться кухар Ірина з Чернігова. Вже 17 років вона щодня приїжджає на електричці на ЧАЕС. "Ми кілька разів переодягаємося. Кожному видають спеціальний накопичувач, який вимірює рівень радіації, отриманий нашим організмом. Якщо відхопили більше радіації, можуть і оштрафувати. Значить, ходили не там, де потрібно", - розповіла Ірина. За словами кухаря, для співробітників станції передбачене спеціальне профілактичне харчування для того, щоб організм краще протистояв радіації. "Є норма, що в день людина повинна отримати 84 г м'яса, 24 г риби, 84 г молока, сиру. Також свіжі фрукти, овочі повинні входити в меню", - каже кухар. Як повідомляла tochka.net, Чорнобиль планують забудувати вітряками. Крім того, експерти ООН пропонують звузити Чорнобитльську зону.