Всього: 3486 Нових сьогодні: 0 Нових учора: 0 Нових за тиждень: 0 Нових за місяць: 1 Із них: Новачків: 1111 Продвинутих: 2363 Журналістів: 5 Модераторів: 3 Адмінів: 4 Із них: Чоловіків: 2733 Жінок: 753
Із завтрашнього дня на офіційному сайті Верховної Ради розміщуватиметься інформація про те, хто з депутатів прийшов на роботу і зареєструвався письмово. Про це повідомив перший віце-спікер Адам Мартинюк. За його словами, у зв'язку зі збільшенням звернень й інформаційних запитів представників громадських організацій, ЗМІ, окремих громадян і народних депутатів про надання інформації щодо письмової реєстрації народних депутатів перед початком пленарних засідань, Апарат Верховної Ради провів роботу із забезпечення оприлюднення такої інформації на офіційному веб-сайті ВР. «Починаючи з середи, 6 квітня цього року, Апарат Верховної Ради України починає щоденне оприлюднення на офіційному веб-сайті Верховної Ради України інформації про результати письмової реєстрації народних депутатів України за попередній день. Тобто, у вівторок ми приходимо, реєструємося, зрозуміло, що хтось може запізнитися, хто не встиг зареєструватися, прохання до керівників фракцій - нагадайте своїм депутатам, що вони не обов'язково це можуть зробити до 10:00, але й пізніше, і 6 квітня інформація про письмову реєстрацію депутатів за вівторок буде на офіційному сайті», - сказав він. Мартинюк зазначив, що в четвер буде оприлюднена інформація за середу, в п'ятницю - за четвер, в суботу - за п'ятницю. Нагадаємо, раніше спікер Володимир Литвин закликав депутатів приходити на засідання парламенту, оскільки критика «вже виходить за межі України». Він додав, що існує розпорядження, згідно якому, якщо депутат не зареєструвався письмово біля столів реєстрації, то за цей день йому не нараховується заробітна плата. Згідно даним віце-спікера Миколи Томенка, за час сьомої сесії Верховної Ради жодного разу не прийшли на роботу (пропустили всі пленарні засідання і жодного разу не зареєструвалися письмово) регіонали Рінат Ахметов, Геннадій Васильєв, Андрій Веревський, Василь Горбаль, Микола Джига, Григорій Ілляшов, Сергій Кий, Олександр Лещинський, Володимир Мальцев, Дмитро Саламатін, Василь Стельмашенко і Юрій Чертков; позафракційні Олександр Буряк і Євген Сігал; бютівці Іван Куровський і Антон Яценко, комуніст Ігор Калетник. Як депутати ставляться до такої новини і що це змінить? Адже тепер можна буде визначити, хто особисто голосує за себе, а за кого - його картка.
Тарас Чорновiл, народний депутат України (фракція «Реформи заради майбутнього») Я не впевнений, що це кардинально щось змінить. Але те, що такий захід потрібно було задіювати - безсумнівно. Дійсно, до сьогоднішнього дня на сайті ВРУ «висіла» абсолютно фальшива інформація про відвідування депутатів (пленарних засідань - ред.). Насправді вона відображувала лише одне: чи була на початку кожного пленарного засідання під час реєстрації вставлена у вічко протягом 10 секунд картка того чи іншого нардепа. Як ви знаєте, картки у нас «ходять групами». А якщо ти індивідуально користуєшся своєю карткою, але запізнився на 5 секунд - вже числишся прогульником. Зрозуміло, що на виході ми отримували недостовірну інформацію. Для того, щоб дані були достовірними, потрібна достовірна інформація. І це нововведення корисне. Але чи вплине серйозно на щось «вивішування» списків прогульників на сайті ВРУ? Підозрюю, що навряд чи.
Андрій Парубій, народний депутат України (фракція НУ-НС) Думаю, що в цілому це корисно. Багато депутатів не ходять на сесії ВРУ, але їхні картки реєструються, оскільки ними можуть користуватися хтось з «відповідальних» членів фракції. І фактично, записана в Регламенті норма про те, що депутат реєструється карткою, не зобов'язує його бути безпосередньо в залі. А ось реєстрація в журналі власним підписом дає хоч якусь гарантію, що депутат особисто прийде в сесійний зал. Тепер буде дуже легко зіставити списки тих, хто зареєструвався і хто голосував. Відповідно, буде чітко видно - хто саме грубо порушує Конституцію. Думаю, що оприлюднення списків на сайті ВР повинне було б припинити голосування картками нардепів, які знаходяться не на сесії ВР, а на Багамах, за океаном. Це нововведення повинне дисциплінувати самих депутатів і зробити процес голосування набагато прозорішим і публічнішим. До сьогоднішнього дня я як депутат не міг отримати інформацію про те, хто зареєструвався письмово, а хто - ні. Тепер же для прилюдного контролю за діями депутатів з'явиться набагато більше можливостей.