Всього: 3486 Нових сьогодні: 0 Нових учора: 0 Нових за тиждень: 0 Нових за місяць: 1 Із них: Новачків: 1111 Продвинутих: 2363 Журналістів: 5 Модераторів: 3 Адмінів: 4 Із них: Чоловіків: 2733 Жінок: 753
Львівщина отримала програму боротьби з алкоголізмом
16:43
Львівська обласна рада ухвалила «Комплексну програму профілактики і запобігання поширенню пияцтва та алкоголізму серед населення Львівської області на 2011 – 2014 роки. «За» проголосували 77 із 98 присутніх. Програма передбачає фінансування на 2011 рік в межах 250 тисяч гривень з обласного бюджету. За словами депутатів, програма передбачає проведення просвітницьких заходів задля зменшення споживання алкоголю. Також вона рекомендує заборону на продаж алкогольних напоїв у клубах і народних домах. Місцевим радам Львівщини також рекомендується прийняти аналогічні програми і обмежити продаж алкоголю під час храмових свят, святкувань дня селища, села та інших масових заходів. Один з організаторів фестивалю «Підкамінь», депутат Олександр Ганущин зазначив, що на фестивалі пиво продаватимуть, однак, будуть заборонені алкогольні напої, у яких вміст спирту перевищує 9 %.
Довідка: За даними Національної ради з питань охорони здоров’я, щороку через алкоголізм в Україні помирає понад 40 тисяч людей. Щодня алкоголь вбиває 40 українців. Майже 40% українських підлітків 14 — 18 років регулярно вживають спиртні напої. Алкоголь є причиною передчасної смерті майже 30% українських чоловіків. Вживання алкоголю та зловживання ним завдають значної шкоди здоров’ю населення області. Згідно статистичних даних в області під диспансерним та профілактичним спостереженням на 01.01.2011 року в ОКЗ ЛОР "Львівський обласний державний клінічний наркологічний диспансер" перебувало близько 40 тисяч осіб, захворюваність на алкоголізм в Львівській області становить 102,0 на 100 тис.населення. За даними Управління МВС України у Львівській області, на території Львівської області перебуває 4827 осіб, котрі зловживають спиртними напоями. Віковий ценз контингенту зареєстрованих осіб, хворих на алкоголізм, свідчить, що майже всі вони – особи активного віку. Загрозливим явищем стає жіночий алкоголізм, оскільки щороку збільшується контингент жіноцтва, залежного від оковитої. Відповідно, зростає кількість неповноцінних дітей. Упродовж поточного року на території області скоєно 186 злочинів у стані алкогольного сп’яніння. У 2011 році за розпивання спиртних напоїв та появу в стані алкогольного сп’яніння в громадських місцях уже притягнуто до адміністративної відповідальності 9620 осіб. Особливою складністю відзначається алкогольна ситуація у сільській місцевості, що пов’язано з неефективністю заходів, які мають забезпечувати антиалкогольну роботу в селах. На території області набувають загрозливого характеру самогоноваріння та торгівля самогоном. У поточному році притягнуто до адміністративної відповідальності 326 осіб за виготовлення, зберігання самогону та апарату для його виготовлення. Набирає розмахів також незаконний продаж алкоголю. Уже в 2011 році за незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів притягнуто до кримінальної відповідальності 197 осіб та за зайняття забороненими видами господарської діяльності до кримінальної відповідальності притягнуто 32 особи. Разом з тим, незважаючи на вжиті заходи, проблема пияцтва та алкоголізму в області на даний час не лише не втрачає своєї актуальності, але з кожним роком загострюється та набуває все більш небезпечних для суспільства форм і проявів. Важливою причиною невпинного зростання алкогольної проблеми продовжує залишатися політика у сфері реклами, цінова доступність алкогольних напоїв, відсутність належного контролю за торгівлею алкоголем, зокрема за продажем його неповнолітнім, послаблення уваги місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування до вирішення питань забезпечення змістовного дозвілля і відпочинку населення, насамперед молоді, а також відсутність повноцінної системи протиалкогольної профілактики, розрахованої для різних вікових та соціальних групи населення.