Всього: 3486 Нових сьогодні: 0 Нових учора: 0 Нових за тиждень: 0 Нових за місяць: 1 Із них: Новачків: 1111 Продвинутих: 2363 Журналістів: 5 Модераторів: 3 Адмінів: 4 Із них: Чоловіків: 2733 Жінок: 753
«Чи потрібна Україні сьогодні євроінтергація?», - про це запитали у представників різних політичних партій Хмельницької області
Лев Бірюк, народний депутат України ІV-VІ скликань фракція БЮТ: «Це те саме, що запитати, чи потрібен нам кисень. Звичайно, можна розбавити повітря і в задусі якось прожити. А що стосується євроінтеграції, то це мрія всіх держав. А в нас виходить, що весь світ дурний, а ми розумні. Нас лякають тим, що ми потрапимо в залежність від МВФ, Європейського банку реконструкції і розвитку. Але ж реформи не можна проводити без грошей! Для цього нам і потрібна євроінтеграція, інакше не будемо мати ніякої підтримки, як і Лукашенко. Невже важко зрозуміти, що збагатитися можна лише за рахунок об’єднання з мільйонером? Бо коли один злидар зійдеться з іншим, нічого доброго з того не вийде. Ви подивіться, до чого ми прийшли, маючи невизначений вектор. Ми і з Європою дружимо, і з Росією. Але не забуваймо, що в державній політиці не буває друзів, є лише інтереси. Тому ніхто не знає, чим ми з нею в наступному місяці розраховуватимемося за газ. Завтра вона не візьме в нас сири, післязавтра м'ясо… В Росії є сила, тому вона й диктує. Але сильного можна раз обдурити, а далі він б’є по голові»
Ігор Сабій, депутат обласної ради, голова обласної організації ВО «Свобода»: «Ми завжди стоїмо на позиції, що державне керівництво України повинно дивитися на світ українськими очима. У співпраці з будь-якими партнерами в основі основ мають лежати такі фактори: чи це вигідно Україні, чи це потрібно українському народу. Щодо Європи, то така ситуація, яка існує зараз, Україну не влаштовує. Ми б мали формувати свою європейську політику. Тобто не хилитися до Митного союзу чи до Європейського Союзу. ВО «Свобода» вважає, що Україні потрібно формувати балто-чорноморську вісь – союз держав балтійських, Білорусі, Молдови, Грузії та країн Закавказзя. Формування такого союзу дало б змогу контролювати як Європу, так і Росію. Ми б стали тим бар’єром, через який з нами були б змушені всі домовлятися, оскільки через нашу територію проходили б газ та нафта. Україна домінує в цьому регіоні. Нам не потрібно проситися до Брюсселя, тому що Європа з її нинішніми цінностями нам не підходить. Адже політика Євросоюзу базується на змиванні різниці між націями, змішуванні народів, утворенні так званої сірої маси. Ми за те, щоб кожна нація жила на своїй землі, захищала власну ідентичність та не втручалася в життя інших народів».
Володимир Сікало, голова Хмельницької міської організації Комуністичної партії України: «Євроінтеграція, у такому вигляді, як нам її пропонують сьогоднішні політики, не потрібна. Нам пропонують прийняти чужі умови і мати статус «молодшої сестри», а це апріорі означає – бути «на побігеньках». Для того, щоб Україна гідно увійшла до європейських організацій, вона повинна бути рівнею іншим країнам-членам, а ми поки що такими не є. Якщо ж говорити про інтеграцію, то тільки у напрямку тих країн, з якими у нас є щось спільне: історичні надбання, наукові, технічні… Оскільки ми історично пов’язані з Росією, Білоруссю, Казахстаном, то вступати до Митного союзу – сам Бог велів! Тим більше, що нас туди запрошували на рівних умовах, і ми можемо впливати чи навіть формувати правила гри».
Ігор Клюс, голова обласної організації Народного Руху України: «Звісно, Україна має брати курс на євроінтергацію. Ми не можемо повернутися до Росії, хоча б тому, що ми там вже були. По-друге, бо Україна – європейська країна. По-третє, Євросоюз – це великий ринок. Але щоб вийти на нього, нам потрібно підняти економіку. Ми бачимо, як у Європі реалізовуються соціальні проекти, і нам би хотілося, щоб так само й було в Україні. Тому євроінтеграція принесе лише нам користь і покращення життя. Але не слід плутати Євросоюз з Міжнародним валютним фондом. Саме МВФ ставить нам деякі вимоги (це стосується підвищення пенсійного віку, збільшення тарифів на комунальні послуги). Але вони дають нам гроші і хочуть мати гарантії, що ті гроші повернуться».