Всього: 3486 Нових сьогодні: 0 Нових учора: 0 Нових за тиждень: 0 Нових за місяць: 1 Із них: Новачків: 1111 Продвинутих: 2363 Журналістів: 5 Модераторів: 3 Адмінів: 4 Із них: Чоловіків: 2733 Жінок: 753
Вчені створили куленепробивний матеріал з людської шкіри і павутини
16:42
В результаті досліджень голландського біолога Абдул Вахаба Ель-Хальбзурі та художниці Джаліль Ессайді було створено надміцну тканину – органічне поєднання павутини і людської шкіри. Досі найміцнішою тканиною у світі був кевлар. Але у створеного нового куленепробивного матеріалу, який поки не має назви, потенціал набагато більший.
Куленепробивний кевлар має 33 шари, а павутина сама по собі в 3 рази міцніша за келар і в 15 разів міцніша за сталь.
Раніше будь-які додаткові матеріали з павутиною з'єднувалися погано. І тільки шкіра виявилася універсальним зміцнювачем для павукового "клею". Так що в майбутньому вчені планують можливість імплантації павутини прямо в тіло.
"Ідея виникла у мене десь в 2011 році. Я прочитала, що в процесі виготовлення куленепробивних жилетів в тканину додають шовк, сплетений павуками, і вирішила поекспериментувати. Що буде якщо цей шовк вживити в іншу матерію?", - згадує Джаліла Ессайді.
Поки що шкіра, вирощена вченими ще не настільки міцна, щоб зупиняти кулю на повній швидкості: вдалося виростити тільки 4-шаровий матеріал.
Але разом з нейрохірургами і біологами вчені будуть і далі працювати над удосконаленням свого винаходу. Вони впевнені, що в майбутньому павуковий шовк можливо будуть використовувати в медицині, і з його допомогою регенерувати втрачені кінцівки.
"Усе впирається в людське мислення. Якщо ви готові змінити свій генетичний код, щоб стати куленепробивним, то у Вас буде така можливість. Поки важко сказати, як далеко ми зайдемо з нашим винаходом. Але є небезпека, що розвиток міцної шкіри спричинить розвиток пробивної сили зброї ", - додає Ессайді.
Нагадаємо, шведські інженери працюють над новою оборонною технологією, яка дозволить танку зникнути, обдуривши ворога. А британські учені розробили новий вид особистого захисту для солдатів, поєднавши "рідку броню" і кевлар.