Всього: 3486 Нових сьогодні: 0 Нових учора: 0 Нових за тиждень: 0 Нових за місяць: 1 Із них: Новачків: 1111 Продвинутих: 2363 Журналістів: 5 Модераторів: 3 Адмінів: 4 Із них: Чоловіків: 2733 Жінок: 753
Через нестабільну економічну ситуацію черкаська міська лікарняна каса не приймає нових членів. Про це повідомив її беззмінний керівник і головний лікар Микола Тараcов:
– За останній час ціни на ліки зросли втричі. При такій ситуації я не можу гарантувати вкладникам, що через кілька місяців їхні кошти не знеціняться, і лікарняна каса здатна буде профінансувати лікування.
Міська лікарняна каса з’явилася у Черкасах у 2001 році. Щоправда, до 1921 року у Черкасах діяли лікарняні каси взаємодопомоги при професійних об’єднаннях. Німці ж оцінили переваги добровільної страхової медицини ще в кінці ХІХ століття, при Бісмарку. Ця система в них успішно діє по сьогодні. Існування ж черкаської лікарняної каси вже на десятому році опинилося під загрозою.
За словами Миколи Тарасова, міська лікарняна каса – то повноцінна страхова медицина. Вона не отримує коштів з бюджету, не може займатися комерційною діяльністю, дуже прозоро витрачає гроші своїх клієнтів. Тому вона особливо не цікава ні чиновникам, ні підприємцям від медицини. Проте, ні тих ні інших вона не потребує при умові стабільної економіки.
"Ми успішно працювали з травня 2001 по 2008 рік. Це був період постійного зростання, ми мали великі обороти коштів, декілька тисяч членів, у тому числі колективних, орендували приміщення по вулиці Енгельса. У той час у міській лікарняній касі працювали до 50 осіб, які цілодобово чергували, надавали консультації по телефону, організовували госпіталізацію по місту, супроводжували наших хворих у всіх медичних закладах. Коштів вистачало навіть на те, щоб допомагати управлінню охорони здоров’я коштами і матеріалами. Лікарням допомагали з ремонтами, ставили двері та кондиціонери".
Зараз міська лікарняна каса тримається на двох особах, які працюють на громадських засадах. Один з них – головний лікар. Коло пацієнтів звузилося до тисячі осіб, а з колективних членів лишився тільки "Черкасигаз". Від приміщення довелося відмовитися, бо це було накладно.
Микола Тарасов розповів, що у більшості лікарняних кас по Україні ситуація не краща. Однак є й винятки, як у місті Вознесенську Миколаївської області. Постійна активна підтримка з боку міської влади страхової медицини дала його жителям європейський рівень медичного обслуговування, а міській владі – цілком реальні політичні дивіденди: перемогу на виборах.