Всього: 3486 Нових сьогодні: 0 Нових учора: 0 Нових за тиждень: 0 Нових за місяць: 1 Із них: Новачків: 1111 Продвинутих: 2363 Журналістів: 5 Модераторів: 3 Адмінів: 4 Із них: Чоловіків: 2733 Жінок: 753
Науковець-генетик Деніел Келлі і його колеги з медичного дослідницького інституту Сенфорда і Барнама вивели сильних і витривалих мишей, повідомляє membrana.ru.
Автори дослідження виявили, що активація або пригнічення синтезу певного сімейства білків істотно впливає на здатність гризунів подовгу вправлятися на біговій доріжці.
Втручання в спадковий код піддослідних тварин перетворило їх на тренованих, сильних і витривалих створінь.
Виведені миші бігають швидше і довше, ніж звичайні. Але при цьому у них виробляється менше молочної кислоти, яка спричиняє біль у м'язах після інтенсивних вправ.
ДНК гризунів було підкориговано з тим, щоб виробляти в м'язовій тканині більше білка PPAR?/?. Попередні досліди показали, що таке втручання робить мишей більш витривалими, а тепер команда Келлі розібралася, як це відбувається.
"По суті, ці трансгенні миші здатні зберігати і спалювати цукри з темпом, який зазвичай можна побачити лише у тренованих спортсменів. Це і дозволяє тваринкам показувати спортивні надздібності", - пояснює доктор Келлі.
Однак одразу ж напрошується суперечливе, але привабливе застосування знахідки в спорті. Проте самі автори відкриття дивляться геть у інший бік - створення нових ліків.
"Беручи до уваги зв'язок ожиріння і резистентності до інсуліну з дієтою, збагаченою простими цукрами, ми вважаємо ці результати перспективними - як крок на шляху до нової терапії", - підсумовує Деніел.
Тобто активація білка PPAR?/? може стати метою нових ліків, покликаних боротися із зайвою вагою і діабетом. Результати досліду мають опублікувати в журналі Genes & Development від 15 грудня.