Всього: 3486 Нових сьогодні: 0 Нових учора: 0 Нових за тиждень: 0 Нових за місяць: 1 Із них: Новачків: 1111 Продвинутих: 2363 Журналістів: 5 Модераторів: 3 Адмінів: 4 Із них: Чоловіків: 2733 Жінок: 753
У Японії створять роботів, які займуться демонтажем реакторів Фукусіма
15:48
У Японії створено спеціальне конструкторське бюро, яке розроблятиме роботів для демонтажу реакторів на аварійній АЕС Фукусіма-1. Про це йдеться у доповіді з середньострокових і довгострокових заходів ліквідації наслідків аварії, оприлюдненій урядом країни.
Як сказано в документі, протягом найближчих двох років спеціалістам необхідно розпочати розробку роботів, які дозволять дистанційно здійснити витяг радіоактивного палива з реакторів, протягом 10 років - розробити технічне забезпечення для дистанційного демонтажу реакторів.
У середу на засіданні урядової комісії із середньо- і довгострокових заходів ліквідації наслідків аварії було вирішено створити спеціальний НДІ для таких розробок і досліджень.
Окрім іншого, міністр торгівлі Японії Юкіо Едано заявив, що виведення з експлуатації АЕС Фукусіма-1 займе три-чотири десятиліття.
"Період часу, який знадобиться для виведення з експлуатації АЕС не має прямого відношення до того, коли евакуйоване населення зможе повернутися додому. Деякі жителі зможуть повернутися додому вже на початку наступної весни", - повідомила японська влада.
Точна вартість виведення об'єкта з експлуатації та очищення території після аварії поки що не повідомляється. Імовірно, вона може скласти 1150 млрд ієн (близько $ 15 млрд).
За даними міністерства охорони навколишнього середовища Японії, територія навколо заводу площею 2,4 тис. кв. км, яку можна порівняти із територією Люксембургу, можливо, також повинна бути знезаражена.
Нагадаємо, що внаслідок аварії на АЕС Фукусіма-1 після землетрусу 11 березня була зупинена подача води для охолодження реакторів, що призвело до того, що паливо пропалило корпуси реакторів і накопичилося у захисній оболонці.
Одночасно з цим вибухи водню на першому і третьому реакторах пошкодили дах енергоблоків. Наслідком цього стали витоки радіації у повітря і воду, після чого радіоактивні речовини стали виявляти у питній воді, овочах, чаї, м'ясі та інших продуктах.
Після аварії влада евакуювала людей із 20-кілометрової зони навколо АЕС, а також ввела заборону на польоти над станцією у радіусі 30 кілометрів.