Всього: 3486 Нових сьогодні: 0 Нових учора: 0 Нових за тиждень: 0 Нових за місяць: 1 Із них: Новачків: 1111 Продвинутих: 2363 Журналістів: 5 Модераторів: 3 Адмінів: 4 Із них: Чоловіків: 2733 Жінок: 753
У деяких районах Росії ситуація з африканською чумою свиней не контрольована
15:50
У деяких районах Російської Федерації ситуація з поширенням африканської чуми свиней не контрольована. Про це сьогодні сказав у медіа-холі УНН голова Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України Іван Бісюк.
І.Бісюк розповів, що, згідно з офіційними повідомленнями, з початку 2011 року на території Росії уже зареєстровано 50 випадків захворювання на африканську чуму свиней, в тому числі 9 випадків у дикій фауні.
"Останні випадки захворювання, що нас найбільше стурбувало, виникли 7 листопада у Курському районі Курської області. І на учорашній вечір у Щигровському районі Курської області виявлені трупи свиней у лісі, але свійських. І це вже говорить про те, що ситуація не контрольована. Тобто, ніхто її не контролює, трупи вивозяться, викидаються. Не кажучи вже про диких кабанів, скільки їхніх трупів може бути в лісах. Крім того, лисиці, єноти та інші звірі розтягують рештки по різних територіях ", - наголосив головний ветеринарний лікар.
"І коли ми наголошували на тому, що Ставропольський край і Ростовська область є дуже небезпечними, особливо для Луганської території, то, коли ми говоримо про Курську область, розуміємо чітко, що 25% поголів’я свиней Російської Федерації сконцентровано у Бєлгородській області. Дуже велика кількість свиней, а також природний ландшафт дає можливість мігрувати диким звірам (розносячи африканську чуму – Ред.) до наближеної території України", - зазначив І.Бісюк.
Він процитував слова головного державного ветеринарного інспектора РФ, доктора Власова, який сказав, що "наступного року, за найоптимістичнішим прогнозом, очікуються до 50 осередків африканської чуми свиней та розповсюдження вірусу до кордону з Ленінградською областю, а, за песимістичними прогнозами, близько 100 спалахів і розповсюдження чуми до Південного Уралу. При цьому варіанті подій наступного року африканська чума може досягти також України та Казахстану".
І.Бісюк додав, що про такий розвиток подій говорять не тільки офіційні представники ветеринарної служби чи Россільгоспнагляду РФ, на цьому наголошують і науковці.
Довідка. Наприкінці 2006 року африканська чума свиней була завезена з Південної Африки до Грузії через порт Поті на Чорному морі, де відходи одного із суден були викинуті на звалище й потрапили у корм тварин. Наразі африканська чума свиней поширюється у північному напрямі зі швидкістю близько 350 км на рік. Спалахи носять сезонний характер: максимальна кількість випадків зараження зафіксовані влітку та восени.
На сьогодні не існує вакцини проти цієї хвороби, яка є смертельною для свиней, але не становить небезпеки для людини. Стратегія профілактики полягає у введенні карантину та вживанні заходів безпеки на свинофермах. Плани запобіжних заходів і раннього виявлення мають містити збір епідеміологічної інформації та проведення інформаційних кампаній.