Всього: 3486 Нових сьогодні: 0 Нових учора: 0 Нових за тиждень: 0 Нових за місяць: 0 Із них: Новачків: 1111 Продвинутих: 2363 Журналістів: 5 Модераторів: 3 Адмінів: 4 Із них: Чоловіків: 2733 Жінок: 753
Заради порятунку українцям довелося битися за місця в шлюпках з екіпажем лайнера, який тонув
16:28
У Середземному морі ледь не повторилася трагедія "Титаніка". На борту судна були і 35 українців. Про злощасний рейс італійського лайнера Costa Concordia, який 13 січня зазнав аварії біля берегів острова Джилья, що поблизу узбережжя італійської області Тоскана, українці розповіли газеті "Комсомольская правда в Украине".
"У нас невелика проблема з системою освітлення. Не варто турбуватися" - це повідомлення від 52-річного капітана лайнера Франческо Скеттіно прозвучало 13 січня ввечері, через 30 хвилин після того, як корабель розпоров собі черево об скелю острова Джилья і почав тонути. Командир попросив не турбуватися не лише пасажирів, а й службу берегової охорони. Але коли на судні з'явилося світло, команда на чолі з капітаном вже сідала в рятувальні шлюпки. Так почалася одна з найбільших морських аварій XXI століття.
Бізнесмен з Києва Олексій Чернишов, який опинився на судні разом з дружиною, розповів, що все сталося близько 9 години вечора, коли на судні була святкова вечеря. "Корабель раптом хитнуло, а в залі пролунав сильний скрегіт, наче завив якийсь звір. Мурашки побігли по спині. Стюарди тут-таки заспокоїли, мовляв, це рев турбін у машинному відділенні. Хвилин через 40 на кораблі згасло світло. Стало страшно. Але і цього разу до пасажирів по гучномовному зв'язку звернувся капітан, сказав, що сталося замикання. Стюарди тим часом попросили всіх розходитися по каютах", - продовжив він.
Вже зараз Олексій розуміє, якби пасажири послухалися, рахунок жертв міг йти на сотні. Але не встигли туристи вийти в коридор, як лайнер раптом дав різкий крен.
"Зі столів полетіли тарілки, бокали, поїхали меблі. Стало ясно - сталося щось страшне, натовпи людей кинулися в коридор, - продовжує Олександр. - Почалася паніка, кожен намагався першим дістатися до палуби. Але вибігши до шлюпок, ми побачили, що місць на всіх не вистачить. Більшість човнів упали у воду і перекинулися, а ті, що вціліли, першими займали члени екіпажу. Ці покидьки відштовхували жінок і дітей".
"В результаті, щоб врятувати свою сім'ю, мені довелося битися з командою. Тільки після цього вони погодилися взяти ще чотирьох людей до себе. Тепер я знаю, що відчували пасажири "Титаніка" під час аварії", - додав Чернишов.
А от 45-річна одеситка Тамара Денисова вижила тільки завдяки літньому італійцеві, який на своїх плечах перетягнув жінку через палубу і спустив її на корабель берегової охорони. "Я вибігла на палубу одна з останніх, шлюпок вже не було. Хтось закричав, що потрібно бігти до лівого борту. Але й там шлюпок не виявилося. Я присіла навпочіпки і почала молитися", - згадує вона.
У цей момент до Тамари підбіг літній італієць, схопив її за руку і показав, що потрібно стрибати на одну палубу вниз. Спершу жінка відмовилася, але іноземець був наполегливий. "Він посадив мене на плечі і почав повзти вниз, - продовжує Тамара, - А коли ми опинилися на третій палубі, цей чоловік змусив мене стрибнути на корабель берегової охорони, який підійшов до борту лайнера. Висота була пристойною, але я подивилася навколо і побачила, як люди падали прямо у воду, передавали своїх дітей чужим людям, щоб їх врятувати. Це був Армагеддон. Я зважилася на стрибок..."
Тамару разом з іншими українцями поселили в одному з готелів Риму. "Коли піднімалися на корабель, ми віддали свої паспорти в туристичний відділ на лайнері, - продовжує Тамара. - Речі, електроніка, телефони, коштовності були в каюті. Я залишилася в кімнатних капцях і халаті".
Рятувальна операція триває досі. Вчора вдень водолази змогли відшукати в одній з кают сімейну пару. Вони пробули більше доби в герметично закритій кімнаті. Вирішується питання, як підняти їх на берег.
Нагадаємо, круїзний лайнер Costa Concordia, на борту якого перебували понад 4,2 тисячі осіб, зазнав аварії у районі острова Джильї біля узбережжя італійської області Тоскана. За словами капітана, судно напоролося скелі, не зазначені на навігаційній карті. У результаті загинули 6 осіб, щонайменше 67 потерпілих, невідома доля 15 осіб.
Судновласник вважає, що в аварії винен капітан затонулого лайнера, який помилився у своїх рішеннях. У той же час свідки кажуть, що під час аварії екіпаж корабля разом з росіянами святкував Старий новий рік і був п'яний.
Як повідомлялося, була підтверджена інформація про 35 українців, які були евакуйовані з судна Costa Concordia. 15 січня 27 українців прибули з Рима до Борисполя. Ще 4 українців на їхнє бажання відправили в міста Реджіо Калабрія і Барселона за місцем тимчасового проживання.
У Міністерстві закордонних справ України повідомляють, що 4 громадянина України, які перебували на затонулому круїзному лайнері Costa Concordia, повернуться на батьківщину 16 і 20 січня поточного року.