1. Мозок, як і м'язи, чим більше за нього тренуєш, тим більше він росте. Мозок середнього дорослого чоловіка важить 1424 г, до старості маса мозку зменшується до 1395 р. Найбільший по вазі жіночий мозок - 1565 р. Рекордна вага чоловічого мозку - 2049 р. Мозок І. С. Тургенева важив 2012 р. Мозок еволюціонує: у 1860 році середня вага чоловічого мозку складала 1372 р. Якнайменша вага нормального неатрофованого мозку належала 31-річній жінці - 1096 р. Динозаври, досягаючі 9 м в довжину, мали мозок величиною з волоський горіх і вагою всього 70 р.
2. Найбурхливіший розвиток мозку відбувається у віці від 2 до 11 років.
3. Регулярні молитви знижують частоту дихання і нормалізує хвильові коливання головного мозку, сприяючи процесу самовилікування організму. Віруючі люди ходять на 36% рідше до лікаря, ніж інші.
4. Чим образованєє людина, тим менше вірогідність захворювань мозку. Інтелектуальна активність викликає виробництво додаткової тканини, компенсуючої хвору.
5. Заняття незнайомою діяльністю - кращий спосіб розвитку мозку. Спілкування з тими, хто перевершує вас по інтелекту, також є сильнодіючим засобом розвитку мозку.
6. Сигнали в нервовій системі людини досягають швидкості 288 км/ч. До старості швидкість знижується на 15 відсотків.
7. Найкрупнішим в світі донором мозку є чернечий орден сестер-педагогів в Манкато, штат Міннесота. Черниці в своїх посмертних заповітах пожертвували науці близько 700 одиниць мозку.
8. Найвищий рівень інтелектуального розвитку (IQ) продемонструвала Мерлін Мач Вос Савант з штату Міссурі, яке у віці десяти років вже мало середній показник IQ для 23-х літніх. Їй вдалося пройти складний тест для вступу до прівілігированноє Суспільства Мега, куди входить лише близько трьох десятків чоловік, що мають такий високий показник IQ, який зустрічається лише у 1 людини з мільйона.
9. Найвищий середній національний показник IQ в світі у японців -111. У 10 відсотків японців показник вищі 130.
10. Надфотографічна пам'ять належить Крейтону Карвелло, здатному з одного погляду запам'ятати послідовність карт відразу в шести окремих колодах (312 штук). Звичайно в нашому житті ми використовуємо 5-7 відсотків можливостей мозку. Важко собі представити, скільки всього зробив і відкрила б людина, задіюй він ще хоча б стільки ж. Навіщо нам такий запас міцності учені поки не з'ясували