Всього: 3486 Нових сьогодні: 0 Нових учора: 0 Нових за тиждень: 0 Нових за місяць: 1 Із них: Новачків: 1111 Продвинутих: 2363 Журналістів: 5 Модераторів: 3 Адмінів: 4 Із них: Чоловіків: 2733 Жінок: 753
Суп – страва народна, ось і здається, що з'їсти його можна по-простому, без затій – схилитися нижче над тарілочкою, зачерпнути ложкою більше смакоти і втягнути в себе наваристий супчик. Ніколи так не роби! Інакше завоюєш славу людини, незнайомої з основами етикету
Борщ – в супницю Якщо на полиці твого серванта давно і без діла порошиться чарівна супниця, дістань її і використовуй за призначенням – саме в цій красуні прийнято подавати на стіл борщ або щі, а не розливати їх по тарілках на кухні і, розпліскуючи, нести у вітальню. Хай витончена миска з черпаком стоїть в центрі столу, а у кожного гостя будуть свої посуд і прилади – велика ложка і пара тарілок – плоска і глибока супова. Поряд постав відповідні добавки і закуски – сметану, подрібнену зелень, гірчицю, спеціальний соус, хліб, лаваш, пиріжків. У мисках обов'язково повинні бути ложки. Коли почнеш розливати суп, дивися, щоб тарілка була заповнена не до кінця, інакше твоїм близьким буде незручно його дегустувати.
Ні на себе, ні від себе Щоб красиво з'їсти приготований господинею смачний супчик, візьми ложку в праву руку, зачерпни нею невелику кількість пригощання (краще – від себе), торкнися нею об край тарілки (щоб прибрати крапельки) і піднеси до рота. Спину при цьому тримай прямо. Ложку запускай в рот як завгодно – з бічної частини або гострим кінцем вперед, головне – не прицмокуй і не хлюпай. Якщо попадеться довга локшина або великі шматочки картоплі, розділи їх прямо в тарілці і тільки потім зачерпуй. Їси неспішно, а коли супчик добігатиме кінця, не скупися і дай спокій йому – по строгому етикету посуд не прийнято нахиляти ні на себе, ні від себе. Якщо вже страва так сподобалося, що хочеться ще, попроси у господині добавки – це буде кращою нагородою за її кулінарні старання.
Бульйони і пюре – з десертною ложкою На відміну від заправних супів (борщ, щі, юшка, солянка) бульйони і пюреподібні страви мають свої правила етикету. Їх подають не в супових тарілках, а в спеціальних глибоких чашках з однією або двома ручками, які ставляться на плоску посудину для захисту скатертини. І ложка для них призначена не столова, а десертна. Варене яйце в бульйон можеш покласти при подачі, а ось зелень і сухарі сервіруй в окремих тарілочках – хай гості самі додають їх в страву.
Якщо тобі подали бульйон у великій мисці з однією ручкою, можеш сміливо випити його, немов компот або чай. Якщо ж суп-пюре або відвар з начинками (фрикадельки, яйце, зелень) наллють в чашку з двома ручками, їси їх за допомогою десертної ложки точно так, як і заправні супи, – акуратно, тримаючи спину і не нахиляючи тарілку. Для зручності лівою рукою можеш узятися за ручку миски.
Не можна! Дути на суп. Дочекайся, коли страва остигне без твоїх старань. Схилятися над тарілкою. По етикету поставу треба тримати. Класти ложку на стіл. Використаний прилад можна покласти в тарілку, і бажано лише тоді, коли закінчиш трапезу. Нахиляти тарілку. Пристойні люди суп до кінця не доїдають. До того ж, нахиляючи тарілку, можна облитися її вмістом.