Четвер, 02.05.2024, 16:25
Привіт Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід Головна сторінка      Вхід      Написати нам
Меню сайту
Наше місто
  • Кобеляцька міська рада
  • Місто Кобеляки
  • Історія міста
  • Розклад руху автобусів Кобеляк
  • Телефони міста (частина 1)
  • Телефони міста (частина 2)
  • Хто на сайті
    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0
    Наші користувачі
    Всього: 3485
    Нових сьогодні: 1
    Нових учора: 0
    Нових за тиждень: 1
    Нових за місяць: 1
    Із них:
    Новачків: 1110
    Продвинутих: 2363
    Журналістів: 5
    Модераторів: 3
    Адмінів: 4
    Із них:
    Чоловіків: 2733
    Жінок: 752
    Наш сайт
    Новини: 16229
    Файли: 8769
    Цікавинки: 3279
    Картинки: 1814
    Анекдоти: 922
    Оголошення: 91
    Тести: 75
    Коментарі: 5566
    Форум: 555/31824
    Новини Полтавщини
    Зв'язок з адміном
    Написати листа адміністратору сайта

    Всі статті » Порада спеціаліста » Здоров'я [ ]

    Категорії каталога
    Юридична консультація [34]
    Дитячий майданчик [14]
    Здоров'я [106]
    Підказка від Єви [14]
    Хочемо бути гарними і завжди молодо виглядати... Всі хочуть, але не всі знають як це зробити
    Поради доброго гастроентеролога
    Що лікар-гастроентеролог може сказати своїм майбутнім і нинішнім пацієнтам? Те ж, що й інші лікарі: хворобу краще не лікувати, а запобігати.
    Профілактика захворювань органів травлення, взагалі, справа непроста, оскільки до поломки травного апарату може призвести величезна безліч чинників. Однозначних і неоднозначних.

    Вороги неоднозначні
    Вважається, що причиною абсолютно всіх гастроентерологічних хвороб є «неправильне» харчування: фастфуди, хімічні супчики, нерегулярність їди. Це не так. Наприклад, гастрит і язва в більшому ступені пов'язані з бактерією Хелікобактер пілорі, ніж з погрішностями в дієті.
    Як не дивно, через харчування страждає головним чином не шлунок і кишечник, а печінка і жовчний міхур. Раціон, що складається винятково з висококалорійної їжі, цукру, солодощів і тваринних жирів — одна з основних причин виникнення каміння в жовчному міхурі і стеатогепатиту («жирна печінка»). Обмеження цих продуктів (і, відповідно, зниження маси тіла) може у ряді випадків не тільки запобігти загостренню хвороби, але і привести до одужання.
    Майте на увазі, що травний тракт здорової людини здатний без особливих зусиль переварити що завгодно. Але є деякі продукти (прянощі, жирна і смажена їжа, цитрусові, кава, шоколад, газовані напої), які примушують органи травлення працювати в «екстреному режимі».
    Тепер про фастфуди. Відношення до нього завжди було складним: як-не-як важка висококалорійна їжа. Не бійтеся, вона вас не уб'є. Здорова людина може дозволити собі харчуватися фастфудом час від часу. Краще вже спожити продукт швидкого приготування, ніж голодувати, тому що тривалі перерви між їдою приводять до застою жовчі і провокують утворення «піску» в жовчному міхурі. А це вже серйозно.

    Вороги однозначні
    Алкоголь (будь-який, у тому числі і пиво) — справжній ворог травної системи.
    Для жінок ушкоджувальні дози алкоголю удвічі менше, ніж для чоловіків.
    У нашій країні до 80% всіх захворювань печінки і підшлункової залози пов'язано з прийомом спиртних напоїв. Що не дивно, оскільки мінімальною ушкоджувальною дозою, що приводить до розвитку захворювань печінки, є всього 50 грамів етанолу в день. У США ця доза чомусь менше: там діє правило «сім дрінків на тиждень» (у одному дрінкові близько 20 грамів етанолу). Особливо шкідливе вживання великих доз міцного алкоголю в поєднанні з жирною або смаженою їжею. Це може привести до гострого алкогольного гепатиту, до гострого панкреатиту або загострення хронічного. Як правило, після святкових дат спостерігається наплив відвідувачів до гастроентеролога.
    Медикаменти. Не секрет, що регулярний прийом неспецифічних протизапальних препаратів (аспірин, анальгін і ін.) може викликати поразку слизистої шлунку і дванадцятипалої кишки. Виробники ліків у обов'язковому порядку попереджають про це в інструкції (коли вона додається). Якщо вам призначили новий незнайомий препарат, обов'язково розпитайте лікаря про його побічні дії.
    А зараз страшний секрет: щоб не маятися животом, не варто приймати БАДи з невказаними побічними діями. Крім того, слід дуже обережно відноситися до засобів народної медицини. Наприклад, відомо немало випадків захворювання токсичним гепатитом після вживання болиголову.
    Дієти. Слід пям'ятати, що тривале голодування приводить до утворення конкрементів (каміння) в жовчному міхурі.
    Подорожі. Гастроентерологічні захворювання, наприклад, синдром роздратованої кишки, можуть бути спровоковані харчовими токсикоінфекціями, одержаними в туристичних поїздках, у тому числі і по нашій країні. Незнайома їжа може викликати збій в роботі органів травлення. Для таких випадків гастроентерологами придуманий термін «діарея мандрівників».
    Візьміть з собою в поїздку ферментні препарати і кишкову антисептику, наприклад, інтетрікс.

    Коли звертатися до лікаря?
    Якщо погрішності в дієті починають регулярно викликати неприємні відчуття, значить, з органами травлення не все гаразд. Значить, вже пора. Симптоми проблем з травленням: тупі болі в животі, здуття, відчуття тяжкості після їжі, печія.
    На жаль, більшість наших пацієнтів звертається по допомогу після декількох років безглуздого самолікування. Чи то бояться лікарів, чи то не довіряють — забули, що на дворі XXI вік, і далеко не всі хвороби лікуються за допомогою активованого вугілля і соди.
    Ніхто не сперечається, дотримання дієти (без гострого, жирного і смаженого) ще нікому не пошкодило, але краще спочатку обстежуватися, щоб не пропустити що-небудь серйозне.

    Гастроентерологічне обстеження
    Симптоми багатьох гастроентерологічних захворюваннях схожі, тому у наш час діагноз ставиться лише після комплексного обстеження. Необхідний мінімум при першому огляді: ЕГДС (гастроскопія), УЗІ, біохімічний аналіз крові. При необхідності призначається колоноскопія, рентгенологічне дослідження і загальний аналіз крові.
    Гастроскопія, мабуть, одна з найнеприємніших діагностичних процедур в медицині. Що цікаве, що жінки переносять її набагато стійкіше, ніж чоловіки. Тут порадити можна тільки одне: якщо ви не жінка, наберіться терпіння, не нервуйте і не виривайтеся. Неприємно, але треба перетерпіти.

    Дієта для хворих
    До 1980-м рокам розробка дієт досягла вищого ступеня витонченості. Дієтотерапію називали провідним чинником в комплексному лікуванні багатьох захворювань органів травлення. Це, дійсно, було так. Річ у тому, що у той час лікарські засоби або не можна було приймати довго через численні побічні дії, або вони були недостатньо ефективні. У наші дні, коли препарати стали ефективніше і безпечніше, необхідність дотримувати строгу дієту пропала. Проте в період загострення слід виключати вживання прянощів, фруктів, жирної, гострої, смаженої їжі. Погрішності в дієті (навіть при прийомі ліків) в цей період можуть привести до рецидиву захворювання.
    Припустимо, лікар призначив тривалу дієту, а її дотримувати не виходить, або ж трапився день рождения-банкет-весілля-свято. Що робити? У таких випадках ми дозволяємо нашим пацієнтам розширити список дозволених продуктів, проте при цьому радимо приймати ферментні препарати (скажімо, мезім, креон) і іноді блокатори протонної помпи (омепразол), щоб понизити навантаження на органи травлення.
    І, нарешті, про Helicobacter Pylori. Його знищення (ерадикація) приводить до тривалої ремісії гастриту або хвороби язви, що часто триває протягом років. Тому якщо у вас знайшли гастрит або язву – вимагайте визначення Helicobacter Pylori, а якщо і його знайдуть – пройдіть курс лікування.


    Категорія: Здоров'я | Додав: Admin (05.01.2009)
    Переглядів: 3083 | Коментарії: 1 | Рейтинг: 5.0/1 |
    Система Orphus


    Всього коментарів: 1
    15.08.2012
    1. Наталія [Матеріал]
    Доброго дня!Хочу задати вам запитання.Що робити ,коли виникла алергія на всі види молочних продуктів,яйця.

    Ім`я *:
    Email *:
    Код *:
    Форма входу
    Логін:
    Пароль:
    Пошук по сайту

    Рекомендуємо вам проводити пошук українською та російською мовами

    Корисне


    Опитування
    Останнє на форумі
  • SOS! Ображають КОБ... >>
  • Глухий кут Гундяєв... >>
  • "ФУТБОЛ" >>
  • Про породи собак. >>
  • Наука и смысл жизн... >>
  • Випадкове фото з галереї
    Погода
    Погода в Полтаве, Кобеляках, Новых Санжарах, Комсомольске, Кременчуге, Решетиловке, Козельщине
    Курси валют
    Курсы валют на PROext
    Корисні посилання


    Статистика










                    

    Copyright EXO © 2024, created by KING © 2007 Всі права захищені.
    Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій. У разі передруку матеріалів посилання на exo.at.ua обов'язкове. З питань співпраці пишіть на e-mail: Exo-site[а]bigmir.net