Пятниця, 24.01.2025, 11:51
Привіт Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід Головна сторінка      Вхід      Написати нам
Меню сайту
Розділи новин
Новини Кобеляччини [1620]
Твоє рідне місто, в якому ти живеш, навчаєшся, працюєш... Гадаєш, тут нічого цікавого не стається? Помиляєшся!
Новини Новосанжарщини [246]
Є таке чудове і чисте місто на Полтавщині - Нові Санжари. І живуть в ньому чудові люди. Але от казуси і там бувають цікаві
Новини України [9826]
Новини з Батьківщини
Новини світу [4403]
Тут усі найважливіші світові новини! Будь у курсі того, що відбуваються далеко, але все-таки навколо тебе!
Відео-новини [119]
Відео-новини зняті нашими кореспонентами. І не тільки нашими...
Новини Царичанки [0]
Наше місто
  • Кобеляцька міська рада
  • Місто Кобеляки
  • Історія міста
  • Розклад руху автобусів Кобеляк
  • Телефони міста (частина 1)
  • Телефони міста (частина 2)
  • Хто на сайті
    Онлайн всього: 21
    Гостей: 21
    Користувачів: 0
    Наші користувачі
    Всього: 3486
    Нових сьогодні: 0
    Нових учора: 0
    Нових за тиждень: 0
    Нових за місяць: 0
    Із них:
    Новачків: 1111
    Продвинутих: 2363
    Журналістів: 5
    Модераторів: 3
    Адмінів: 4
    Із них:
    Чоловіків: 2733
    Жінок: 753
    Наш сайт
    Новини: 16229
    Файли: 8769
    Цікавинки: 3279
    Картинки: 1814
    Анекдоти: 922
    Оголошення: 91
    Тести: 75
    Коментарі: 6275
    Форум: 555/31865
    Новини Полтавщини
    Зв'язок з адміном
    Написати листа адміністратору сайта

    Головна »2008 » Січень » 24 » МИХАЙЛО ДМИТРЕНКО: «Кожен повинен бути господарем у власному домі»



    МИХАЙЛО ДМИТРЕНКО: «Кожен повинен бути господарем у власному домі»
    16:40
    В минулому номері газети ми повідомляли про аварію в каналізаційній мережі Біликів. І хоча повного її краху не сталося, обійшлося і без забруднення навколишнього середовища, та все ж ця подія стала своєрідним «громом». Після якого «мужики», а точніше відповідальні особи повинні були б «перехреститися». І судячи по отриманій нами інформації, вони це зробили. Як білицькі посадовці, так і керівники районної виконавчої влади. У всякому випадку такий висновок можна зробити із розмови з керівником білицького комунального підприємства «старт» Михайлом Дмитренком. Спочатку Михайло Семенович підтвердив, що аварія, викликана замерзанням труб на території цукрового заводу, повністю ліквідована, а каналізаційні стоки не потрапили ні в грунт, ні у воду. А потім ми перейшли до обговорення найближчої перспективи білицької каналізації.
    - Михайле Семеновичу, честь і хвала Вам, селищній та районній владі за те, що спрацювали дружньо і оперативно, і ліквідували аварію, яка загрожувала серйозною екологічною катастрофою. Та все ж… Білицька каналізація як потребувала серйозних капіталовкладень у реконструкцію так і потребує. Між тим гроші, які в минулому році надійшли на ці цілі з обласного бюджету, так ніхто і не освоїв. Чому? Невже краще й надалі латати дірки?
    - Звичайно, латати дірки, як ви висловились - то справа невдячна і безперспективна. Але ті 157 тисяч, які надійшли на виготовлення проектно-кошторисної документації освоїти було неможливо. І я готовий пояснити чому. Ті кошти спочатку надійшли в облкомунгосп, а не одразу в Білики. Особисто мене про їх існування повідомили 15 листопада 2007 року. Я оперативно зв’язався із керівництвом кількох науково-дослідних інститутів, котрі виготовляють подібні проекти. І почув у відповідь, що до кінця бюджетного року виконати таку роботу неможливо. Зазвичай це займає 2-2,5 місяці. Це одна із причин, чому ми не встигли освоїти виділені кошти.
    Є й інша причина. На момент, коли надійшли гроші зі мною, керівником місцевого комунального підприємства, ніхто не погоджував жодного, найдрібнішого нюансу. А робити це потрібно. І справа зовсім не у якихось моїх хворобливих амбіціях чи зайвій гордості. Справа зовсім в іншому. Скажіть, хто, як не спеціалісти на місцях краще знає, що саме потрібно реконструювати, як саме, з чого починати, і так далі. Зараз, приміром, колишній працівник комунгоспу допомагає нам уточнити розташування каналізаційних труб на білицьких вулицях. Адже точних схем ні в кого немає. І як, скажіть на милість, без знання всіх цих нюансів можна визначити, скільки грошей потрібно на проекти та на роботи?
    - Ну добре, з цими аргументами в принципі можна погодитися. Але ж все одно потрібно починати щось робити…
    - А ми вже робимо. Вже десять днів у селищі працюють фахівці, які беруться виготовити проектно-кошторисну документацію. Їх залучення – це заслуга керівництва Кобеляцької райдержадміністрації. І через 2-2,5 місяці ми вже точно знатимемо, скільки грошей потрібно на білицьку каналізацію і з чого потрібно починати. До цього ж ситуація розвивалася якось нелогічно. Це схоже на те, що до мене додому прийдуть і скажуть: «На заплатили гроші і ми зробимо тобі ремонт даху». А мені потрібно не дах перекривати, а вікна поміняти. Кожен повинен бути господарем у власному домі.
    - Добре, погодимося і з цим. Але не зрозуміло, звідки у Вас взялися гроші на оплату проекту? Чи там така мізерна сума, що її і в селищному бюджеті нашкребли?
    - Ми ще нічого не нашкребли. Проектувальники працюють у борг. Ми лише надали їм гарантійного листа, що оплатимо послуги. Нам же допомогу обіцяла райдержадміністрація.
    - Наскільки я знаю, до Вас звертався один із місцевих підприємців із своїм варіантом очищення селищних стоків. Але ви відхилили його пропозицію, віддавши перевагу старій радянській системі використання відстійників. Чому?
    - Так, це правда. Нам запропонували встановити в Біликах установку під назвою «Біософт». Але вона для наших місцевих умов не підходить, хоча на перший погляд і здавалася більш дешевою і привабливішою. Та коли після ознайомлення із технічною документацією установки ми почали рахувати, то за голову ухопились. Не буду «завантажувати» вас усіма подробицями і нюансами, наведу лише одну найголовнішу цифру. Зараз собівартість кубометра каналізаційних стоків у Біликах становить 4,44 гривні. При використанні «Біософту» вона виросте до 12,27. Скажіть, як на мене подивляться влада і біличани, коли я встановлю такі ціни? Риторичне запитання, чи не так? Та й у всіх, без вийнятку, інститутах нам сказали, що для Біликів найефективнішою і найдешевшою системою очищення стоків є використання відстійників.
    Буквально наступного дня ми мали розмову із головою Кобеляцької РДА Олегом Решетилом. Він підтвердив факт запрошення проектувальників. І висловив упевненість, що вже в 2008 році розпочнуться роботи по реконструкції білицької каналізації. Гроші для цього у вигляді державної субвенції надійдуть прямо в район.


    Ігор ФІЛОНЕНКО
    Категорія: Новини Кобеляччини | Переглядів: 1000 | Додав: Admin


    Всього коментарів: 0

    Ім`я *:
    Email *:
    Код *:
    Форма входу
    Календар новин
    Пошук по сайту

    Рекомендуємо вам проводити пошук українською та російською мовами

    Корисне


    Опитування
    Останнє на форумі
  • Наука и смысл жизн... >>
  • БЕЗДЕПОЗИТНЫЕ БОНУ... >>
  • Сила слова! >>
  • Кобеляки на Google... >>
  • У кого какой интер... >>
  • Випадкове фото з галереї
    Погода
    Погода в Полтаве, Кобеляках, Новых Санжарах, Комсомольске, Кременчуге, Решетиловке, Козельщине
    Курси валют
    Курсы валют на PROext
    Корисні посилання


    Статистика










                    

    Copyright EXO © 2025, created by KING © 2007 Всі права захищені.
    Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій. У разі передруку матеріалів посилання на exo.at.ua обов'язкове. З питань співпраці пишіть на e-mail: Exo-site[а]bigmir.net