Із 1 квітня по 10 червня 2008 року в районі розпочалася і триває оперативно-профілактична операція «Нерест». Її головне завдання – збереження рибних запасів Кобеляччини. Задіяні в ході операції співробітники Держрибохорони спільно із працівниками Державтоінспекції патрулюють прибережжя водойм Кобеляцького району та прилеглі до них автодороги. І констатують – риба у місцевих річках і ставках є. Але знаходиться і достатньо бажаючих тривожити її у надвідповідальний період нересту. Причому тривожать рибу не лише за допомогою традиційних і в цілому законних знарядь лову, таких як вудка чи спінінг. Деякі жителі району вперто не бажають дотримуватися букви Закону і елементарного здорового глузду. Ці, з дозволу сказати, «любителі» риболовлі застосовують найбільш варварське знаряддя – прилади, які нищать все живе за допомогою електроструму. Причому браконьєри роблять це свідомо, знаючи, якої непоправної шкоди довкіллю завдають.
4 квітня співробітники Держрибохорони та ДАІ на річці Кобелячок затримали такого собі громадянина Ш., жителя райцентру. Він «вудив» рибку в період нересту за допомогою електроприбору, підсаки і акумуляторної батареї. Тобто «глушив» дорослу рибу, малька, жаб і всю іншу водну живність електровудкою. Причому цей громадянин, який нині є пенсіонером, у свій час займав в районі одну із керівних посад. Тобто цього громадянина аж ніяк не можна запідозрити у незнанні законодавства. Знав, але свідомо порушував, завдавши збитків рибному господарству на суму 350 гривень. І це не лише вартість вилученої в нього риби! А яких потенційних збитків він завдав? За це й поалатився. Заборонене знаряддя лову у громадянина Ш. вилучене, а справа буде передана до суду.
У затриманні браконьєра брали участь держрибінспектор Олексій Немировський та співробітники ДАІ – капітан міліції Василь Кіптілий, лейтенант Андрій Федоренко та сержант Леонід Діхнич. Всього під час операції затримано 20 порушників.