Всього: 3486 Нових сьогодні: 0 Нових учора: 0 Нових за тиждень: 0 Нових за місяць: 0 Із них: Новачків: 1111 Продвинутих: 2363 Журналістів: 5 Модераторів: 3 Адмінів: 4 Із них: Чоловіків: 2733 Жінок: 753
Екологічна інспекція в центрі екологічного скандалу
15:18
У вівторок в редакції «ЕК» відбулася вельми цікава зустріч. До нас завітав Сергій Шрамов, начальник оперативної групи «Центр» Державного комітету рибного господарства України, старший держрибінспектор, він же герой кількох публікацій присвячених забудові на острові Нижні Кучугури. Розмова наша була хоча й недовгою, але досить змістовною і дуже цікавою. Говорили ми в тому числі й про єгерські будиночки на заповідній території. Та про це – в наступному номері газети. Нижче піде мова про перші результати роботи групи «Центр». Сергій Шрамов прямо заявив, що ледве не головною небезпекою для рибних запасів і для довкілля взагалі є люди в погонах. І в основному ті, хто по роду своєї служби повинні все це охороняти. Що це дійсно так, особисто у автора цієї статті сумнівів не виникало ніколи. Але прямих доказів браконьєрства людей в погонах в «ЕК» поки що не було. Та ось, завдяки допомозі Сергія Шрамова, така інформація почала з’являтися. Днями він та його співробітники отримали оперативну інформацію, що по річці Сула, охороною якої вони також займаються, рухаються два гумових човни, завантажені рибою. Вирушивши на перехоплення, співробітники «Центру» дійсно виявили човни. В одному із них було близько 300 кілограмів риби. Та не це найцікавіше в даній історії. Найцікавішими виявилися люди, котрі знаходилися в човнах та на березі. Серед численного колективу кремезних чоловіків у камуфляжі була зафіксована присутність одразу чотирьох заступників начальника Державної екологічної інспекції по Полтавській області. Вони заявили, що таким чином «рейдують», охороняючи рибні запаси. Але демонструвати посвідчення, відрядження, плани-накази та всю іншу документацію, необхідну для законного проведення рейду, екологи не побажали. За словами Сергія Шрамова, без всього цього знаходження на воді та ще й з виловленою рибою є звичайнісіньким браконьєрством. Позаяк сили учасників конфлікту були нерівними – 4 співробітники «Центру» проти 9 екологів, то останні, завантаживши рибу в автомобілі, вирушили в дорогу. І вдруге були затримані вже в Семенівському районі. Цього разу співробітниками ДАІ, прокуратури та управління по боротьбі з екологічними злочинами. Зараз вирішується питання щодо порушення кримінальної справи. І хоча через наявність на плечах у підозрюваних погонів зробити це буде важко, та керівник «Центру» впевнений в успіху. Як впевнений у тому, що невдовзі будуть затримані «на гарячому» високопоставлені і дуже відомі в Кобеляцькому районі люди. Якщо все це відбудеться, то читачі «ЕК» обов’язково дізнаються про «подвиги» браконьєрів у погонах і з мандатами.
... І таким чином Шрамов зможе завоювати прихильність спільноти. Адже впіймати браконьєрів (та ще й таких "високих"!) - то справа безумовно добра. "Хоть один СПРАВЖНІЙ ХАЗЯЇН появився!" - скажуть люди після статті в газеті. А про те, що він забудував незаконно заповідник вже ніхто й незгада. Тож, учіться, людоньки, як треба "діла рішать"!