У минулому номері газети ми повідомляли про дискусію, яка виникла на сесії міської ради навколо питання можливого будівництва супермаркету в парку Богдана Хмельницького. Зараз там знаходиться зруйноване кафе «Молодіжне» і два продовольчі кіоски. На сесії депутати лише прослухали інформацію, надану потенційними інвесторами із компанії «НЗ-інвест». Але рішення з цього приводу не приймали, резонно вирішивши до вивчити це питання, зокрема - вислухати думку міських жителів.«ЕК» за своїм звичаєм вирішило провести власне опитування з цього приводу, щоб на «власні вуха» почути глас народу. Паралельно ми дізнавались думки людей щодо проблем, пов’язаних із такими специфічними учасниками дорожнього руху, як скутеристи і дій щодо них співробітників Державтоінспекції.
Опитування ми проводили в середу, 14 травня, в період з 14.30 до 16.00 на ділянках вулиць Шевченка і Московської, прилеглих до місця потенційного будівництва. Одразу наголошуємо, що наше дослідження не має статусу репрезентативного. Простіше кажучи – ми ні в якому разі не претендуємо на знання істини в останній інстанції. Якщо ж хтось із кобелячан сумнівається в достовірності зібраної інформації, то «ЕК» готове повторити дослідження із залученням депутатів, членів партій, релігійних діячів та іншої заангажованої або незалежної публіки.
Одразу відзначимо, що результати у великій мірі виявилися для нас несподіваними. Співробітники «ЕК» налаштовувались на дещо інші відповіді. Що ж говорили люди насправді? Із 130 опитаних жителів міста 72 висловилися за будівництво супермаркету в парку. Основні аргументи, які використовували наші співрозмовники, були такі: «Мені буде дуже зручно відвідувати магазин, розташований в цьому місці», «Нехай будують, можливо, ціни на продукти знизяться, а то наші бізнесмени зовсім «зажралися», «Парк все одно вже майже забудували, а гарний магазин його лише прикрасить».
Проти висловилися 40 чоловік. Причому більшість із них виявилися педагогами. Противники будівництва побоюються за безпеку школярів через пожвавлення автомобільного руху і не погоджуються із можливим остаточним знищенням парку. Одна бабуся висловила дуже оригінальну думку. Вона сказала: «Краще б кінотеатр збудували. А в ньому показували релігійні фільми». 18 чоловік не визначилися щодо свого ставлення до можливого будівництва. Найцікавішим висловлюванням, на думку «ЕК», стало зустрічне запитання юнака, котрий прогулювався парком. Він запитав: «А скільки «бабла» місту дадуть? А в карман чиновникам?» Щодо першого, то обіцяють мільйон. А відповідь на другу частину запитання є компетенцією правоохоронних органів.
А тепер щодо правоохоронних органів і їх діяльності по забезпеченню безпеки дорожнього руху. Під час цього опитування ми задавали співрозмовникам два запитання. Перше: «Як ви ставитеся до того, що співробітники ДАІ стали звертати увагу на скутеристів? Тобто зупиняти і перевіряти їх як і інших учасників дорожнього руху».
Друге запитання: «Як ви ставитеся до того, що співробітники ДАІ вилучають скутери у їх власників?»
В цьому випадку результати опитування були ще більш однозначними. Відповідаючи на перше запитання 82 чоловіки із 180 позитивно оцінили дії співробітників ДАІ. І лише у 10 співрозмовників увага до скутеристів викликала незадоволення. Дуже символічно, що незадоволеними стовідсотково виявилися зовсім юні хлопці та дівчата. Ті ж люди, котрі задоволені посиленням уваги ДАІ до скутеристів, в основному, говорили: «Це ж жах якийсь! Дітвора по двоє, по троє на них гасає і вдень, і вночі».
А одна жінка розповіла історію, як її маленьку дитину, котра йшла з бабусею про тротуару, ледве не збив дванадцятирічний скутерист. Котрий їхав тут же, по пішохідному тротуару.
А ось щодо вилучення транспортних засобів, то тут люди думають по-іншому. «За» це висловилися лише 23 опитаних. 94, тобто більше двох третин, виступають проти такого заходу. Але й тут думки людей розділилися. Із цих 94 переважна більшість вважає, що скутери все ж можна вилучати в разі вчинення водієм серйозного порушення. Скажімо, їзди в нетверезому стані. Однозначно «за» опитані кобелячани і щодо вилучення транспортних засобів в осіб, котрі не досягли 16-річного віку.
В основному ж люди говорили: «Якщо я доросла людина, їду і нічого не порушую, то ніхто не повинен в мене забирати скутер. Документи не в порядку? Вибачте, ми не винні, що в нас держава така. Спочатку навезли цієї техніки, ми її купили із тими документами, котрі нам дали, а тепер, бачте, вони «не годяться».
Говорили й так: «Нехай введуть правила щодо скутерів, щодо їх реєстрації, а потім з нас питають. А то міліціонери самі не знають, які документи потрібні».
Ось такі думки, такий ось «глас народу» від «ЕК».
Ігор ФІЛОНЕНКО