Неділя, 22.12.2024, 16:12
Привіт Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід Головна сторінка      Вхід      Написати нам
Меню сайту
Розділи новин
Новини Кобеляччини [1620]
Твоє рідне місто, в якому ти живеш, навчаєшся, працюєш... Гадаєш, тут нічого цікавого не стається? Помиляєшся!
Новини Новосанжарщини [246]
Є таке чудове і чисте місто на Полтавщині - Нові Санжари. І живуть в ньому чудові люди. Але от казуси і там бувають цікаві
Новини України [9826]
Новини з Батьківщини
Новини світу [4403]
Тут усі найважливіші світові новини! Будь у курсі того, що відбуваються далеко, але все-таки навколо тебе!
Відео-новини [119]
Відео-новини зняті нашими кореспонентами. І не тільки нашими...
Новини Царичанки [0]
Наше місто
  • Кобеляцька міська рада
  • Місто Кобеляки
  • Історія міста
  • Розклад руху автобусів Кобеляк
  • Телефони міста (частина 1)
  • Телефони міста (частина 2)
  • Хто на сайті
    Онлайн всього: 18
    Гостей: 18
    Користувачів: 0
    Наші користувачі
    Всього: 3486
    Нових сьогодні: 0
    Нових учора: 0
    Нових за тиждень: 0
    Нових за місяць: 1
    Із них:
    Новачків: 1111
    Продвинутих: 2363
    Журналістів: 5
    Модераторів: 3
    Адмінів: 4
    Із них:
    Чоловіків: 2733
    Жінок: 753
    Наш сайт
    Новини: 16229
    Файли: 8769
    Цікавинки: 3279
    Картинки: 1814
    Анекдоти: 922
    Оголошення: 91
    Тести: 75
    Коментарі: 6176
    Форум: 555/31862
    Новини Полтавщини
    Зв'язок з адміном
    Написати листа адміністратору сайта

    Головна »2008 » Травень » 22 » ЧИ ВРЯТУЮТЬ МАРКІВСЬКЕ ВОДОСХОВИЩЕ?



    ЧИ ВРЯТУЮТЬ МАРКІВСЬКЕ ВОДОСХОВИЩЕ?
    15:56
    Неодноразово на сторінках «ЕК» ми підіймали проблему Марківського водосховища, яке давно потребує допомоги. Водойма, що знаходиться на території двох районів – Кобеляцького і Новосанжарського – не має господаря, тобто ніде не перебуває на балансі. Площа ставка всього становить 205,7 га, в Кобеляцькому районі – 72,2 га. Колись відомча належність гідровузла – колгосп «Україна» (колишній ксп. ім. Карла Маркса) Кобеляцького району, на даний час ним опікується Марківська сільрада. До складу гідротехнічних споруд водойми входять глуха земляна гребля та водоскидна споруда.
    Минулого року вже була спроба залучити кошти обласного бюджету на врятування водосховища. Та лише цього року на останній сесії облради за сприяння Анатолія Шкарбана, депутата обласної ради і голови комісії з екології та раціонального природокористування Полтавської облради, Марківській сільській раді на поліпшення технічного стану гідровузла Марківського водосховища на території Марківської сільради Кобеляцького району виділено 275 тис. грн. Тож зрушення у врятуванні водойми вже намітились.
    За ініціативи Анатолія Шкарбана 16 травня у селі Марківка Кобеляцького району відбулась виїзна нарада за участю Олександра Удовіченка, голови Полтавської обласної ради. На зустрічі були присутні Олександр Чмир, заступник начальника управління «Полтававодгосп», Сергій Сагайдачний, начальник управління майном облради, Олександр Шило, заступник начальника Головного управління земельних ресурсів у Полтавській області та інші. Участь в обговоренні наболілого питання щодо Марківського ставу брали також Валерій Проскурня, Марківський сільський голова, Іван Царенко, Великокобелячківський сільський голова, Марія Литвин, Попівський сільський голова, адже згадана водойма знаходиться на території цих трьох сільських рад.
    Останній раз реконструкція водосховища проводилась у 1971 році. Але в результаті низької якості будівельних робіт, що виконувалися взимку, в подальшому спостерігалася фільтрація води вздовж труби водоскиду. Земляна гребля руйнувалася кілька разів.
    За роки експлуатації Марківського водосховища поточні та капітальні ремонти на гідроспорудах не проводилися у зв’язку з відсутністю фінансування, тому деякі з елементів руйнуються і потребують капітального ремонту і поліпшення технічного стану. Тому 17 березня цього року до облуправління «Полтаваоблводгосп» надійшло звернення від сільського голови Марківської сільради Валерія Проскурні з проханням виготовити проектно-кошторисну документацію по реконструкції гідровузла водойми.
    - Але якийсь парадокс виходить – ми є замовниками робіт і в той же час не є балансоутримувачами водойми, - говорить Валерій Григорович.
    - На сьогоднішній нараді ми й повинні вирішити, хто візьме водосховище на баланс, а також подальшу долю розчищеної водойми, - зазначив Анатолій Шкарбан. – Саме тому ми й зібралися, щоб спільно з обласним керівництвом обговорити проблему Марківського ставу. Адже це питання обговорюється не один рік. І нарешті є кошти на реконструкцію дамби. Для повноцінного функціонування водойми потрібно регулярно зливати воду, чистити, доглядати за берегами. Нині всього цього не робиться, отож вода застоюється, навколо водойми – неприємний запах. Але в майбутньому хтось повинен її утримувати, бо тоді через два-три роки виникне така ж ситуація, як і сьогодні. Водний об’єкт на сьогодні практично некерований, шахтний водоскид на дамбі не регулюється, а це може призвести до катастрофічних наслідків.
    Валерій Проскурня погодився з думкою Анатолія Шкарбана й додав:
    - Зараз вода під час паводку підходить до людських осель, затоплює погреби. Сільська рада спустити воду не має ані можливостей, ані повноважень. Крім того, за відсутності господаря на водосховищі спостерігається варварський вилов риби електровудками.
    Олександр Чмир, заступник начальника управління «Полтававодгосп», запропонував взяти Марківське водосховище в комунальну власність обласної ради.
    - Відділ комплексного проектування «Полтаваоблводгоспу» на даний час займається виготовленням проектної документації, завершено вишукувальні роботи, - говорить Олександр Чмир.
    Згідно проекту передбачається виконання таких робіт по гідровузлу, як демонтаж існуючого кріплення та заміна плит на нові, ліквідація щілин між стінами шахти, влаштування підмитого кріплення лівого укосу із застосуванням демонтованих плит, влаштування вал-канави довжиною 400м, фарбування існуючого металевого містка. На верховому укосі, в місцях, де він підмитий, передбачається кріплення каменем. Роботи будуть проводитися із повним спорожненням водосховища та його промивкою, що призведе до покращення санітарного стану.
    Олександр Удовіченко запропонував Марківському сільському голові зустрітись в понеділок, 19 травня, на нараді в Полтаві у кабінеті голови обласної ради для обговорення питання щодо проходження коштів, які виділені на поліпшення технічного стану гідровузла Марківського водосховища на території Марківської сільради. Запрошені на зустріч і керівники служб, що займаються питанням водойми.
    - Водосховище є об’єктом загальнодержавного значення, - мовив Олександр Васильович. – Тож вирішивши, хто стане балансоутримувачем, можна після поліпшення стану водойми здавати її в оренду. Адже попит на ставки в області великий.
    Отже, в вирішенні проблеми водосховища, хоч і з великими перешкодами, зроблено ще один крок. Ми ж будемо відслідковувати розвиток подій і надалі.


    Марина СІДАШ
    Категорія: Новини України | Переглядів: 1126 | Додав: Admin


    Всього коментарів: 0

    Ім`я *:
    Email *:
    Код *:
    Форма входу
    Календар новин
    Пошук по сайту

    Рекомендуємо вам проводити пошук українською та російською мовами

    Корисне


    Опитування
    Останнє на форумі
  • Наука и смысл жизн... >>
  • БЕЗДЕПОЗИТНЫЕ БОНУ... >>
  • Сила слова! >>
  • Кобеляки на Google... >>
  • У кого какой интер... >>
  • Випадкове фото з галереї
    Погода
    Погода в Полтаве, Кобеляках, Новых Санжарах, Комсомольске, Кременчуге, Решетиловке, Козельщине
    Курси валют
    Курсы валют на PROext
    Корисні посилання


    Статистика










                    

    Copyright EXO © 2024, created by KING © 2007 Всі права захищені.
    Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій. У разі передруку матеріалів посилання на exo.at.ua обов'язкове. З питань співпраці пишіть на e-mail: Exo-site[а]bigmir.net