Старожили розповідають, що раніше у річках та озерах Полтавщини була незліченна кількість риби. І вистачало години сидіння на березі з вудкою, щоб забезпечити сім’ю і обідом, і вечерею.Зараз все не так. Бездумна господарська діяльність, а то й відверте браконьєрство призвели до того, що кількість водних мешканців катастрофічно зменшилась. І рибний промисел пасе задніх у переліку професій та занять, за допомогою яких можна прогодувати родину і заробити собі на життя. Якщо й «заробляють» на рибі - то виловлюючи її електровудками і сітками.
Жителі села Орлик, що в Кобеляцькому районі, громадяни Щ. та П. відносились до розряду саме тих «рибалок». Кримінальний та адміністративний кодекси України, щоправда, називають їх по-іншому – браконьєрами.
Чи довго вони займалися своїм незаконним промислом – достеменно не відомо.
Відомо лише, що в ніч з 19 на 20 травня спіймали і їх. Близько третьої години ночі Щ. і П., завантаживши свої мотоцикли рибою і забороненими знаряддями лову – сітками, поверталися додому. Здобич мали непогану – приблизно 75 кілограмів риби, окрасою її були два більш аніж метрової довжини товстолобики. А виловлене все це багатство було у водах Дніпродзержинського водосховища. І, напевне, наші герої подумки вже тішилися, підраховуючи прибутки, аж тут… На своє нещастя зустрілися браконьєри із рейдовою бригадою в складі інспектора дорожньо-патрульної служби Леоніда Діхнича, дільничного інспектора міліції Станіслава Івченка та держрибінспекторів Ігоря Грушевського, Віктора Черевка і Леоніда Погорєлова. Звичайно ж, браконьєрів затримали і доставили разом із їх здобиччю в райвідділ внутрішніх справ. І почали оформляти документи для відкриття кримінальної справи. Адже вартість виловленої риби становить 244 гривні, а збитки, яких завдали браконьєри, становлять 945 гривень.
Юлія БУЦЬКА,
студентка інституту журналістики ДНДУ