В минулому номері «ЕК» надрукована стаття-інтерв’ю з директором КП «Водоканал» Ю.І.Тагадюком «Бажання «засвітитися».
Оскільки стосується вона і мене, як одного з критиків підозрілих дій комунальних служб і міської влади, то змушений на неї відреагувати. В своєму інтерв’ю Юрій Іванович пояснює: «Прекрасно знають відповіді на запитання, котрі ставлять. Навіть не гірше за мене. Просто відповіді вони не озвучують, щоб громада насправді не дізналася про «актуальність» і «справедливість» всіх тих запитань і всієї тієї критики. Це класичний метод, який використовують любителі «засвітитися», створити собі імідж борця за правду. Із урядових постанов законів та Указів Президента «висмикуються» окремі частини і трактуються на власний розсуд. Розрахунок простий – мало хто з читачів візьме і прочитає весь закон чи Указ до кінця.»
Тепер по порядку. Саме тому, що «мало хто із читачів візьме і прочитає…» і розпочинаються всі наші біди.
Правовий нігілізм населення, бездіяльність депутатського корпусу і контролюючих органів сприяє процвітанню беззаконня і шахрайства, і навіть їх провокує.
В країні, в якій більше мерседесів, аніж у самій Німеччині, «немає коштів» для забезпечення достойного життя люду. Правляча «еліта» обходиться з народом, як з бидлом. А всі державні інституції захищають не народ і закон, а саму ж правлячу «еліту». Тут нічого нового я не відкриваю.
А тепер трішки про закони, з яких ваші критики «висмикують окремі частини, трактуючи їх на власний розсуд». Що ж на власний розсуд трактується? Відкриваємо Закон України «Про житлово-комунальні послуги» і читаємо з першої статті:
- житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та перебування осіб у жилих і нежилих приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил;
Чорним по білому записано, що послуги надаються відповідно до нормативів, норм, стандартів і правил.
А тепер поясніть, яким нормативам і стандартам відповідають неосвітлені сходові клітки? Більше того, це порушення правил пожежної безпеки. І в Правилах утримання жилих будинків та прибудинкових територій записано:
« 3.7.17. Сходові клітки, внутрішні відкриті та зовнішні сходи, коридори, проходи та інші шляхи евакуації мають бути забезпечені евакуаційним освітленням відповідно до вимог будівельних норм»
Ну а просто, без правил, по-людськи, хіба повинні мешканці заходити в квартиру через темний під’їзд? Це так в програмі вашої партії задекларовано? Чи люди повинні проводити освітлення самотужки, як рекомендувала на «громадських слуханнях» голова ОСББ: « протягли дріт через двері від її лічильника і ніяких проблем».
Поки що ніяких? А хто відповідатиме за надзвичайні ситуації, які можуть виникнути?
Щось подібне відбувається і з заземленнями, якими повинні бути обладнані будинки.
Один фахівець на моє запитання щодо можливих жертв від ураження електрострумом відповів: «ще ж нікого не вбило». Так, ще нікого, слава Богу, не вбило, але з заміною водяних труб на пластикові та підключенням до водомережі сучасних пральних машинок, опалювальних котлів з електроприводом і електроводонагрівачів життя мешканців перетворюється на гру в російську рулетку. От коли когось вб’є - тоді прокуратура буде шукати винних, і не знайде. Бо ніхто ні за що не відповідає. А повинен би хтось відповідати. Багатоповерховий будинок - це об’єкт з підвищеною небезпекою.
Чи, може, ви закон Ома відмінили? Пояснював мені один знайомий «націонал-патріот», так як і Ви, що, мовляв, я «пересмикую». Мовляв, закон свій Ом відкрив дуже давно і ніхто його вже не знає і ним не керується, зараз «вільна» Україна по своїх законах живе.
Але вернімось до тарифу. Шановний Юрію Івановичу, мова ж не йде про ваші майстерні. Ніхто ж не стверджує, що їх не повинно бути. Не «пересмикуйте», адже їх утримання це не послуга, а стаття витрат. Все, що від вас люди вимагають - це прикласти до договору відповідні додатки: калькуляцію витрат, куди будуть включені ваші майстерні і інші витрати і перелік послуг з їх вартістю. Невже це не зрозуміло. Ви ж не купуєте в магазині пакунок, не знаючи, що в ньому знаходиться. В двох попередніх моїх статтях начебто все популярно було викладено. Зробіть необхідні речі і не буде тоді підстав у мене, як ви стверджуєте, «створювати собі імідж борця за правду».
Тут справа ж не в створенні іміджу, а в повазі до самого себе, бо якщо людина сама себе не поважає, то і ніхто її поважати не буде.
От ви ще тільки ламаєте голову, як змусити мешканців підписувати договори, які не відповідають чинному законодавству, на надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, а вже доморощені «активісти», які себе не поважають, і лизоблюди підказують способи впливу і шантажу: «не надавати послуг взагалі, відключити воду, встановити замок на під’їзд і пропускати в квартиру лише тих, хто договір підписав.»
Такі «активісти» були у нас завжди і саме через них ми так живемо. Саме через них у нас бомжує інвалід Великої Вітчизняної війни, за таємничих обставин гинуть люди, а «активісти» пояснюють: «інвалід війни чурка, а загиблі дівчата, кажуть, легкої поведінки, та й взагалі ж не я бомжую і не моїх дітей вбили».
То Ви хочете, щоб і я так чинив, сам себе не поважаючи? Так цього не буде.
Ви зробіть елементарні речі, які вимагає закон і здоровий глузд, і я публічно обіцяю Вам більше жодної статті не писати про проблеми ЖКГ.
Ніхто ж не має права принижувати гідність людини, а Ви принижуєте, роблячи людей дурнями, стверджуючи що 2х2=5, і змушуєте їх купувати «кота в мішку». Саме так, купувати, бо квартплати в радянському розумінні сьогодні не існує. Законом визначено, що Ви повинні надавати послуги, от і надавайте людям реальні послуги, які їм потрібні і беріть за це відповідну платню, яка визначена не зі стелі.
РS: От пояснює обласна прокуратура, що «сторони є вільними в укладанні в договору», це коли Вас потрібно захистити, а того, що ви шантажуєте людей при укладенні договорів, не помічає. Не помічає і того, що згідно ст..628 Цивільного кодексу «Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства.»
В котрий раз поясню, що згідно Закону України «Про житлово-комунальні послуги» і згідно здорового глузду, до якого Ви апелюєте, договором повинно бути передбачено вичерпний перелік житлово-комунальних послуг, тарифи та їх складові на кожну з цих послуг, загальна вартість послуг по кожному будинку окремо.
Це ж елементарні речі, яке тут «пересмикування», люди повинні знати, що ви їм пропонуєте.
Тож зніміть начальницьку маску, постарайтеся усвідомити, що ваша служба створена для задоволення потреб громади, а не громада існує для того, щоб ви отримували зарплату і зустріньтеся з мешканцями будинків. Поясніть їм, які послуги будете надавати, їх обсяг, періодичність, врахуйте їхні побажання. А не посилайте своїх співробітників, аби вони ходили як цигани по квартирах, намагаючись надурити людей і змусити підписати договір, в якому їм нічого не зрозуміло. А згідно ст.627 Цивільного кодексу України дійсно: «сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору».
Давайте, Юрію Івановичу, не товкти воду в ступі, аби кола розходились, а говорячи вашими ж словами, «до здорового глузду апелювати».
Валерій Коробчинський