На протязі значного періоду Ваша газета піднімає болюче питання про комунальне обслуговування населення. З цього приводу я завжди мав свою думку, але щоб не «світитися», не бути «борцем за справедливість» я своїх думок не виносив на люди.
І тільки випадок, який виходить за межі здорового глузду, змусив мене взятися за перо.
Я маю квартиру в багатоквартирному будинку. Так от, з того часу, коли було створено КП «Водоканал», я не можу навіть укласти договір на надання послуг з утримання будинку балансоутримувачем якого є «Водоканал». В 2007 році я звернувся з заявою до директора КП «Водоканал» з проханням надати мені проект договору для ознайомлення і подальшого підписання. Мені люб’язно було надано Договір, який не містив ніяких зобов’язань і я, зробивши письмові зауваження, відправив його до КП «Водоканал» для того, щоб його доопрацювали і надали мені для підпису. Пройшов рік, і от нарешті принесли мені в одному екземплярі чистий, не заповнений, з ледь видною печаткою бланк, який чомусь називається «Типовий договір..». До нього було приклеєна копія Рішення міськвиконкому про затвердження тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. Сам бланк договору знову не містить жодних зобов’язань з боку КП «Водоканал», а тарифи викликають багато запитань. Наприклад, мені не зрозуміло, чому до договору прикладені тарифи до 1 вересня і після 1 вересня. Що зміниться в обслуговуванні будинку після 1 вересня, коли ніякого обслуговування немає взагалі.
Чому, наприклад, основними витратами в обслуговуванні будинку є витрати на обслуговування внутрішньобудикової водомережі ( 44,2 %), та інші витрати, які складають 31.5 %, а на поточний ремонт будинку заплановано 8,6 коп. на 1 кв.м. жилплощі, тобто, 12.2 %. До речі, і в тарифі на воду домінують інші витрати, тому хотілося б знати, що воно таке ці інші витрати. Не завадило б роз’яснити, які роботи криються за терміном «обслуговування внутрішньобудиноквої водомережі».
Чи входить сюди її ремонт? Якщо входить, то який його обсяг, яка періодичність, бо зараз мешканцям пропонують виконувати цю роботу за їх рахунок або, як каже, міський голова 50 на 50.
В тариф на надання послуг включені витрати на виготовлення абонентських книжок, в чому я особисто не вбачаю потреби, адже розрахунки можна проводити по пред’явленню рахунків за надані послуги. Можливості такі є, адже КП «Водоканал» організація комп’ютеризована і у тарифі на воду включені витрати навіть на комп’ютерні програми. То що заважає виставляти рахунки за надані послуги? І тоді все стане на свої місця,
Ви надаєте мені послуги, я ці послуги оплачую.
Хочу звернути увагу громади, що в основному в обговоренні комунальних проблем на сторінках «Єхо Кобеляк» на протязі 2007 – 2008 років беруть участь Валерій Коробчинскький та Людмила Пряхіна і редактор газети Ігор Філоненко. Невже більше нікого ця важлива проблема не хвилює. Цікаво було б на сторінках тижневика почути думки і аргументи тих, хто затверджував тарифи, тобто думки депутатів міської ради.
Пропоную редакції ввести в практику звіти депутатів на сторінках газети. В якій це буде формі, вирішувати Вам.
Василь Овсієнко