4 червня цього року виїзна комісія Кобеляцької районної ради з питань екології та раціонального природокористування разом з директором регіонально-ландшафтного парку «Нижньоворсклянський» Віктором Попельнюхом провели обстеження урочища Потягайлівка. Адже до комісії надходять звернення від громадян Кобеляцького району з приводу того, що всі дороги в урочищі перекопані на глибину більше одного метра. Люди не можуть вивезти заготовлене сіно, не можуть завезти пасіку, бо бджоли «наносять дуже великий збиток природі». Щорічно люди з Кобеляк, Полтави, Дніпропетровська відпочивали біля річки Ворскла урочища Потягайлівка. Але тепер це неможливо, адже громадські єгері мисливських угідь «Динамо» покопали ями, щоб ніхто не заїжджав у ліс.
Виникає питання. А що робити у разі пожежі? Як пожежна машина зможе дістатися лісу? Ось тоді й буде та ж Херсонщина, Крим.
До речі, 4 червня в ямі було помічено маленьку черепаху, яка б сама ніколи звідти вже не вилізла. А така яма на переритих дорогах не одна.
Світлана Грисенко, голова комісії з питань екології та раціонального природокористування, звернулася до головного лісничого Кременчуцького лісництва Валентина Свириденка з питанням щодо правомірності такого рішення керівництвом «Динамо». Відповідь була – ні. Все, що робиться на території лісництва, повинно узгоджуватись з лісництвом.
Микола Горбань, лісничий Кишеньківського лісництва був запрошений на засідання районної ради. Він повідомив, що погодження на риття траншеї не давав, а рекомендував установити шлагбауми.
- Керівництво «Динамо» було попереджено, щоб траншеї були загорнуті, але віз і нині там, - говорить Світлана Грисенко. – Тому на час перевірки комісією складено акт і надіслано в Кременчуцьке лісництво.
До речі, як повідомила Світлана Грисенко, 23 травня цього року відбулось засідання постійної комісії з питань екології при райраді за підсумками перевірки мисливських угідь.
- Якщо рік тому при перевірці Кобеляцького УТМР було виявлено багато недоліків, то зараз ніяких нарікань до Валентина Панічевського і ведення господарства немає, - зазначила Світлана Анатоліївна. – А щодо Тахтаївського мисливського господарства, то тут скажу, що усім керівникам бажано б повчитись у веденні господарства і веденні технічної документації. Керівництво господарства у збиток собі заборонило полювання на копитних на чотири роки з метою збільшення популяції. З Житомирщини завезено трьох диких поросят, у вольєрі розводять фазанів, яких згодом випустять на природу. Документація вся в порядку. Органами внутрішніх справ порушено кримінальну справу по факту браконьєрства – вбито косулю. Єгері працюють, виїжджають у рейди вночі. І дороги не переривають. І порядок у них в мисливському господарстві. А при перевірці угідь «Динамо» його керівництво не надало жодних документів на право керування господарством. Дирекцією ландшафтного парку було надано фотознімки, де туші диких кабанів знайдені на території мисливських угідь «Динамо» – результат полювань. А полювання на копитних ще не відкрито.
Отож на комісії була винесена пропозиція районного еколога Віталія Мазняка про заборону полювання на копитних в межах ландшафтного парку, а угіддя «Динамо» приєднати до Кобеляцького УТМР. Така пропозиція була підтримана членами постійної комісії і рішення комісії запропонували винести на сесію районної ради.
- Що поганого в тому, що депутати піклуються про природу в нашому районі? – говорить Світлана Грисенко. – Нехай хоч в одному куточку буде спокійно для диких тварин, яких згодом можуть винищити. Скільки було в нашому районі лосів! Уже років 10, як немає й однієї особини. Згодом не буде й зайців. Давайте всі разом візьмемось за збереження природи, щоб хоч щось залишилось нашим дітям, щоб вони бачили того лося не на малюнку, а в природі.
Наш кор.