Схоже, боротьба за мисливські угіддя Кобеляччини не лише не затихає, а набирає нових обертів. Тільки-но висловила свої претензії до товариства «Філін» екологічна комісія районної ради, як до редакції зателефонував засновник згаданої організації Василь Бєляєв. І запропонував разом із групою депутатів здійснити поїздку в угіддя товариства «Динамо», з яким «Філін» співпрацює. І у понеділок районні обранці Анатолій Таранушич, Петро Маник, Василь Гордійко, Микола Сердюк, Володимир Рева разом із Василем Бєляєвим, Олегом Сєровим та автором цих рядків відвідали острів Вільховатський та урочище Потягайлівка.
Ви знаєте, боротися таки є за що! На кілька годин ми потрапили у світ первісної, по-хорошому дикої природи. Куди там тим джунглям Амазонки! Трави не те що по пояс, а висотою із «Уазик», плющі, які майже закрили дерева, запахи, кольори… Це не опишеш, це потрібно побачити! І сліди, сліди, сліди. Судячи по них, кількість диких кабанів в «динамівських» угіддях зростає. А єгер Сергій Галушевський з гордістю розповів, що нещодавно в угіддях вперше за багато років була виявлена лосиха разом із телям. В Потягайлівці ж, прямо біля заплав Ворскли, на ґрунті чітко видніються сліди вовка. Так що дичина в Кобеляцькому районі є. Як зазначив Василь Бєляєв, в цьому році очікується значний приріст поголів’я зайців. Кормова база для них просто небувала. До речі, про кормову базу. Розоравши близько 5 гектарів цілинних земель, «Філін» сіє на них кукурудзу. На суперврожай, звичайно, не розраховують, але додаткова пожива для диких свиней буде. Техніку для обробітку грунту надав Василь Гордійко.
Між тим, Василь Бєляєв стверджує, що навіть не наявність достатньої кількості кормів грає вирішальну роль у швидкому збільшенні поголів’я диких звірів. За його словами, головне, щоб дичині дали спокій, щоб її не тривожили браконьєри. Василь Бєляєв і Олег Сєров в один голос заявляють, що зараз кількість варварів, які нищать все живе навколо себе, різко зменшилась. І не в останню чергу завдяки зусиллям «Філіна».
Відповідаючи на претензії, які пролунали з боку екологічної комісії кобеляцької райради, Василь Бєляєв сказав: «Так, це наші співробітники перекопали 4 лісові дороги, котрі ведуть до берега Ворскли. І зробили вони це з метою не допустити браконьєрів у заповідні місця. Насправді ніхто із звичайних відпочивальників туди не їздить. (Від редакції: дійсно, проїхавшись по одному із шляхів, впевнюємося, що він виключно для любителів екстриму. Нічим крім «джипу» там не проїдеш. Та ще й добряче зіпсуєш фарбу на автомобілі). Ті дороги облюбували виключно електровудочники і браконьєри. А для нормальних людей, для пасічників і тих, хто заготовляє сіно, є дорога через Кишеньки. Нею ж може проїхати і пожежна машина». Також керівник «Філіна» повідомив, що має відповідне клопотання від лісників і сільської ради і висловив готовність продемонструвати ці документи.
Повертаючись у Кобеляки згаданою дорогою через Кишеньки, ми дійсно бачили сінокоси. Бачили й дику козу, котра спочивала прямо на шляху автомобіля. Було задане запитання і депутату Кобеляцької районної ради Анатолію Таранушичу: «Анатолію Олексійовичу, в сьогоднішній поїздці брали участь, в основному, депутати-регіонали. А екологічна комісія складається переважно із бютівців. Що це, боротьба партійно-мисливських кланів?» Відповідь була такою: «Ні, партійність тут ні до чого. Ви ж бачите, що з нами поїхав і соціаліст Володимир Рева. Повинен був бути і нашоукраїнець Анатолій Близнюк. Але в останній момент відмовився, адже зустрічав брата. Ми просто хочемо бачити об’єктивну картину того, що є насправді. І вважаємо, що Бєляєв і Сєров роблять добру справу. Ви ж подивіться, жодне мисливсько-рибальське товариство в районі навіть аншлагів на своїй території не поставило. Не робить цього і розрекламований ландшафтний парк. А в «Динамо» все це є. І «виганяти» «динамівців» та «філінівців» з мисливських угідь поки що підстав немає. Нехай хоча б рік попрацюють, а потім депутати їх роботу перевірять і зроблять висновки. Та дивлячись, який зразковий порядок у закладах приватних підприємців Бєляєва та Сєрова, впевнений, що все буде добре і в мисливських угіддях, якими вони опікуються».
А Василь Бєляєв додав: «Найприкріше в цій боротьбі за угіддя те, що вона розпочалася після того, як з них «попросили» товариство «Артеміда», за яким стоять депутати з БЮТу. Вони нібито створюють нове товариство. Але навіщо – створюється враження, що й самі не знають. Та ще й полювання заборонити збираються, не спитавши при цьому думки мисливців. Ми ж – за полювання, але законне і цивілізоване. Крім того, ми розуміємо, що настав час вкладати і гроші, і нематеріальні ресурси в довкілля, а не лише бездумно брати від нього».
Отже, боротьба, схожа на війну, поки що лише інформаційну, за водні та мисливські угіддя Кобеляччини триває. Для кого це добре, для кого погано? Напевне, добре для риби і звірів, адже безкарно їх винищувати стає важче. Погано ж - для учасників війни. Та, зрештою, вони це переживуть. Адже обидві сторони конфлікту не останній кусень хліба доїдають.