Пятниця, 24.01.2025, 19:49
Привіт Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід Головна сторінка      Вхід      Написати нам
Меню сайту
Розділи новин
Новини Кобеляччини [1620]
Твоє рідне місто, в якому ти живеш, навчаєшся, працюєш... Гадаєш, тут нічого цікавого не стається? Помиляєшся!
Новини Новосанжарщини [246]
Є таке чудове і чисте місто на Полтавщині - Нові Санжари. І живуть в ньому чудові люди. Але от казуси і там бувають цікаві
Новини України [9826]
Новини з Батьківщини
Новини світу [4403]
Тут усі найважливіші світові новини! Будь у курсі того, що відбуваються далеко, але все-таки навколо тебе!
Відео-новини [119]
Відео-новини зняті нашими кореспонентами. І не тільки нашими...
Новини Царичанки [0]
Наше місто
  • Кобеляцька міська рада
  • Місто Кобеляки
  • Історія міста
  • Розклад руху автобусів Кобеляк
  • Телефони міста (частина 1)
  • Телефони міста (частина 2)
  • Хто на сайті
    Онлайн всього: 13
    Гостей: 13
    Користувачів: 0
    Наші користувачі
    Всього: 3486
    Нових сьогодні: 0
    Нових учора: 0
    Нових за тиждень: 0
    Нових за місяць: 0
    Із них:
    Новачків: 1111
    Продвинутих: 2363
    Журналістів: 5
    Модераторів: 3
    Адмінів: 4
    Із них:
    Чоловіків: 2733
    Жінок: 753
    Наш сайт
    Новини: 16229
    Файли: 8769
    Цікавинки: 3279
    Картинки: 1814
    Анекдоти: 922
    Оголошення: 91
    Тести: 75
    Коментарі: 6275
    Форум: 555/31865
    Новини Полтавщини
    Зв'язок з адміном
    Написати листа адміністратору сайта

    Головна »2008 » Липень » 1 » В.Балога не бачить прогресу в переговорах з РФ щодо газу



    В.Балога не бачить прогресу в переговорах з РФ щодо газу
    18:04

    Немає достатніх підстав стверджувати про досягнення будь-якого помітного прогресу на переговорах з російською стороною з газового питання. Про це заявив глава Секретаріату президента Віктор Балога, повідомляє прес-служба президента України.

    За його словами, урядова делегація України на чолі з прем'єр-міністром Юлією Тимошенко під час останніх переговорів в Москві про перспективи постачань газу до України керувалася директивами на переговори в газовій сфері, наданими Президентом Віктором Ющенком в лютому 2008 р., і підписаними главою держави в квітні ц.р. У документах підкреслена необхідність комплексного підходу у вирішенні проблеми газових постачань до України. Зокрема, наголошується, що ціна на імпортований газ повинна бути пов'язана з тарифом на транзит енергоносіїв по українській території і встановлюватися відкрито, за зрозумілою загальновизнаною методикою.

    За словами В.Балоги, єдиним пунктом президентських директив, про виконання якого можна говорити хоч би приблизно, є окреслення контурів домовленості про поступовий перехід до світових цін на газ, який поставлятиметься до України. "Глава уряду Росії Володимир Путін чітко сказав, що поетапне, а не різке збільшення ціни на вуглеводні залежить від позиції середньоазіатських країн, яка поки що не визначена. Тому жодним чином не можна вважати, що Україні вдасться уникнути різкого підвищення ціни імпортного газу. У своєму оптимізмі щодо цього прем'єр Ю.Тимошенко не вперше видала бажане за дійсне, трансформувавши достатньо дипломатичні висловлювання В.Путіна в констатацію власного успіху. Ми і надалі не маємо ясного розуміння, у кого, на яких умовах і в яких обсягах купуватимемо газ наступного року", - сказав він.

    В.Балога нагадав, що невиконання українським урядом доручень Президента в газовій сфері вже приводило до негативних наслідків для вітчизняної економіки. Саме зволікання Кабінету міністрів з повним і своєчасним розрахунком за спожитий газ і викликало заяви російських посадових осіб про необхідність підвищення ціни на газ для України. На сьогодні не досягнуто ніякого відчутного прогресу на переговорах з російською стороною щодо майбутніх газових постачань, що створює ризик повторення ситуації, яку наша держава пережила в кінці минулого - початку цього року, зазначив глава Секретаріату.

    "Уряд під керівництвом Ю.Тимошенко у котрий раз політизує суто економічне питання, прагнучи зібрати з цього поля урожай політичних дивідендів. Слід припинити подібні експерименти, оскільки в заручниках опиняється національна економіка і кожна родина", - підкреслив В.Балога.

    Нагадаємо, 27 червня ц.р. глава "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що не виключає, що у разі закупівлі газу в Середній Азії за європейськими цінами для України його вартість виросте до 400 дол. за 1 тис. куб. м.

    29 червня ц.р. Ю.Тимошенко повідомила, що в ході зустрічі з прем'єр-міністром Росії Володимиром Путіним 28 червня була досягнута домовленість про поступовий перехід України на європейські ціни на газ упродовж 3-4 років.

    Раніше Президент Російської федерації Дмитро Медведєв попередив Президента України Віктора Ющенка про "істотне" зростання ціни на газ з 1 січня 2009 р. Глава російської держави зазначив, що "зростання буде істотним і пов'язане із зростанням світових цін". У свою чергу, В.Ющенко заявив про бажання Києва не затягувати перехід до ринкових цін на газ.

    На сьогоднішній день Україна купує у "Газпрому" середньоазіатський газ за ціною 179,5 дол. за тис. куб. м. У червні "Газпром" і "Нафтогаз України" заявили, що ціна на газ для України на 2009 р. ще не сформована.

    Категорія: Новини України | Переглядів: 803 | Додав: Admin


    Всього коментарів: 0

    Ім`я *:
    Email *:
    Код *:
    Форма входу
    Календар новин
    Пошук по сайту

    Рекомендуємо вам проводити пошук українською та російською мовами

    Корисне


    Опитування
    Останнє на форумі
  • Наука и смысл жизн... >>
  • БЕЗДЕПОЗИТНЫЕ БОНУ... >>
  • Сила слова! >>
  • Кобеляки на Google... >>
  • У кого какой интер... >>
  • Випадкове фото з галереї
    Погода
    Погода в Полтаве, Кобеляках, Новых Санжарах, Комсомольске, Кременчуге, Решетиловке, Козельщине
    Курси валют
    Курсы валют на PROext
    Корисні посилання


    Статистика










                    

    Copyright EXO © 2025, created by KING © 2007 Всі права захищені.
    Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій. У разі передруку матеріалів посилання на exo.at.ua обов'язкове. З питань співпраці пишіть на e-mail: Exo-site[а]bigmir.net