Цьогорічне неввічливе літо змусило довго на себе чекати. Та спека нарешті настала, і разом з нею досягла апофеозу пора відпусток, відпочинку, пляжів. Багато хто намагається провести хоча б частину відпустки на морі, щоб не лише відпочити та засмагнути, а й оздоровитися, запастися на весь рік йодом та іншою корисною хімією. Читачі «ЕХО», як правило, рідко їздять по турціях та єгиптах, та й на Чорне море у Крим поїде не кожен. Тому кобелячани, новосанжарці та козельщани у переважній більшості мігрують у цей час на Азовське море, переважно у смт. Кирилівка. Спробуємо прикинути, скільки грошей потрібно викласти, щоб відпочити там. В підрахунках шукатимемо найекономніший варіант (без проживання в «люксових» номерах, роз’їздів на таксі та харчування в ресторанах). Тривалість відпочинку – сім днів.
Спочатку вирішимо, як їхати. Рейсовими автобусами з пересадкою в Дніпропетровську їхати незручно. Двічі стій у черзі до каси, двічі чекай автобуса, речі перенось з місця на місце. Та й ціна таких жертв не виправдовує (23 гривні до «Дніпра» плюс 65 – до Кирилівки), в обидва кінці виходить 176грн. Ця ж дорога маршруткою «Кобеляки - Кирилівка» коштуватиме близько 160 гривень, подейкують і про поїздки автобусом «ЛАЗ», які обходяться у 130. Вирішуємо їхати «своїм ходом». Екіпаж легковика – п’ять чоловік, при витраті пального 7-8 л/100км дорога кожному коштує не більше сотні. Їхати можна через Магдалинівку і Новомосковськ або через Дніпропетровськ. У першому випадку не доведеться паритися у величезних містах на Дніпрі, у другому – значно краща траса. Проїхавши обома маршрутами, зазначаємо, що другий сподобався більше, адже трафік мегаполісів нас лякає менше, аніж горбата дорога, по якій їхати на ущерть завантаженому авто – сумнівне задоволення. При порушенні правил обгону нас упіймали «даішники». Дуже чемні, говорять російською, але почувши українську у відповідь, намагаються і самі говорити нею. Від «вирішення проблеми без протоколу» відмовляються (перший подібний випадок за 5 років стажу водія! ).
Переходимо до житла. Кімнати і будиночки зі спартанськими умовами коштують від 30 гривень з голови на добу. Чули і про 25, але стверджувати не будемо – не бачили. Житло з усіма зручностями може зашкалювати за 300 гривень за 2-місну кімнату. Обираємо Федотову косу – ціни майже ті ж самі, але пляж не схожий на бляшанку зі шпротами, як у центрі. На косі є де і поплавати, і полежати, і побігати, не натикаючись на чиїсь лікті, ноги, і, даруйте, труси. Знімаємо металевий вагончик. Ціна – 30 гривень на добу (з кожного), у вагончику – ліжка, лампочка, розетка і холодильник, у дворі – туалет, душ і кухня. Традиційний кирилівський набір. До моря 150 метрів. Підійшовши до пляжу, з радістю помічаємо, що у воді немає ні нафти, ні мазуту з братніх танкерів, ні мертвої риби.
Тепер розберемося з їжею. Готувати будемо самостійно, а для цього необхідні продукти. Ціни на них майже такі, як і у нас. Але краще закупити все вдома, щоб не витрачати час на пошуки «де дешевше». Не розкошуючи, вкладаємося в суму 20 гривень на добу. На 100 гривень кожен скупляється вдома, по 40 лишає на хліб, помідори і т. ін. Продукти, що швидко псуються, доведеться все ж купувати в Кирилівці.
Підрахувавши мінімальні затрати на відпочинок у цьому селищі, отримуємо: дорога (100грн) плюс житло (210грн) плюс їжа (140грн). Отже, 450 гривень - і я на морі. Цього вистачить, щоб з’їздити і відпочити там, не голодуючи. Скільки витрачати на необов’язкові витрати – вирішувати вам. Літрова пляшка пива «Рогань традиційне» коштує 6 гривень, бички – близько 35 грн/кг, вино – від 15 грн/літр, кавуни – від 3грн/кг. Найдешевший атракціон, постріл у тирі, коштує 50 копійок. Вино і дині радимо купити на базарчику понад трасою – там дині по 1грн/кг, вино – по 10грн/л.
Список необов’язкових витрат можна продовжувати нескінченно. Бажаємо вам вдалої відпустки.
Микола Поломой