Саме таку кількість цегли планує виробити у 2009 році новосанжарське підприємство «Санжарцегла». У свій час це був цегельний завод, створений місцевими колгоспами. У 90-х роках минулого століття під час економічної кризи новосанжарські цегельники згорнули виробничу діяльність. Більше десяти років підприємство не працювало. Та все ж виробнича база, складські приміщення, адміністративні будівлі були збережені.
У 2007 році цегельний завод отримав шанс для «другого життя». Зараз це вже підприємство з приватною формою власності. «За рік ми отримали всі необхідні ліцензії та погодження», - розповідає директор «Санжарцегли» Наталія Прядко. – Відновлені опори електропостачання, огорожа, благоустроєна територія. Ми вже навіть встигли лазню для майбутніх працівників збудувати».
За словами керівника, на підприємстві будуть постійно працювати 30 чоловік. Влітку під час «пікових навантажень» кількість працюючих може зрости вдвічі. Наталія Прядко впевнена, що їх продукція матиме ринок збуту не дивлячись на чергову економічну кризу, в яку втрапила Україна. Вона розповідає: «До нас влітку ледве не щодня приїжджали люди з проханням продати цеглу. Кому двісті штук, кому й тисячу. «Беушної» ж майже не залишилось, все порозбирали».
Розпочати роботу «Санжарцегла» планує у березні 2009 року.
Наш кор.