Всього: 3485 Нових сьогодні: 0 Нових учора: 0 Нових за тиждень: 0 Нових за місяць: 0 Із них: Новачків: 1110 Продвинутих: 2363 Журналістів: 5 Модераторів: 3 Адмінів: 4 Із них: Чоловіків: 2733 Жінок: 752
Уряд прийняв рішення схвалити проект постанови “Про заборону ввезення на митну територію України як давальницької сировини (“секонд-хенд”) одягу та інших виробів, що використовувалися”. Експерти говорять, що відповідним рішенням Кабміну забороняється ввіз «секонд-хенду» лише як давальницької сировини, а не як речей для продажу.
Торговельна точка №1 - Ми проти! – говорить жінка-продавець. – На мене ніяк воно не вплине. Я візьму, та буду чимось іншим займатись. А для людей, то може бути і удар. Особливо по селянах, які мають копійки. - Хай краще заборонять китайське ввозити! – долучається до розмови жінка, яка вибирала щось із «секонду». – Китайське ж неможливо носити, там одна синтетика. - Ось підождіть, чи ще приймуть. У Верховній Раді лише 30 відсотків згодні із цією постановою. Три роки назад теж хотіли заборонити і не заборонили, – продовжує коментувати продавець. – І що це таке «давальницька сировина»? Я не розумію. Може вони мають на увазі, що давальницька сировина - це та, що зі сходу?
Торговельна точка №2 - Я не экономист, что такое «давальницька сировина», не могу сказать. Но считаю, что это глупо, такими методами решать вопрос, – коментує вже інший продавець товарів, які були у вжитку. – Безусловно, это решение повлияет на меня. Но не погибну, буду заниматься чем-то другим. Люди еще не осознали, какие будут последствия, поэтому приплыва народа за товаром еще не замечаю.
Торговельна точка №3 - Це нам смерті подобно. Ой, люди добрі, ви знаєте, при нашій скруті на сьогоднішній день якщо ми не купимо в «секонді» одежину, ми просто будемо ходити драні, латані. Он подивіться, наш виробник сорочки продає, звичайна «хебешка» - 80 гривень, у нас - 5 гривень. А дубльонка овчина в магазині стоє 4 тисячі, а в мене - 300 гривень. Я беру товар у Дніпрові, Полтаві, Харкові. У понеділок їздила за товаром. Злякалась, напозичалась грошей. Думаю, поїду, може ж таки 2-3 тюки візьму. То там я стояла десь три години в черзі. Раніше ніколи не було черги - приїхав, людей не було - заходь і бери, а цього разу стільки стояла, поки взяла. Сказали, бери все підряд, потому шо завоза не буде. А я пенсіонер, інвалід, якусь двадцятку-тридцятку зароблю кожний день. - А скільки ця кофта коштує? – перебиває розмову покупець. - 5 гривень, – відповідає чемно продавець і продовжує: – Оце я допродую і все. Я не знаю, як там буде на базах. Я собі наоставляла чоловічих пальто. Шерстяних. Їх у нас на виробництві нема. - А що сталося? – зацікавилась перехожа. – «Секонду» не буде? Я не знала. В мене син у Германії живе, мені-то усе одно. А чому його закривати? Я тут візьму річ і буду її вдягати. Ось віддала за новий светр 150 гривень, два рази постирала і викинула. - А в мене 25 гривень світер. І стирай скільки хочеш, – зітхнула продавець. Думки кобелячан Оксана, 39 років: Я купую в «секонд - хенді» товари давно і перешиваю, якщо не підходять. Там матеріал дуже хороший, якісний… Тепер не знаю, що робитиму. Марина, 16 років: Мені байдуже. Я з «секонду» нічого не купую. Однак знаю багатьох, що якимось чином там знаходять хороші речі. Микола, 60 років: А які б вони ще постанови приймали? Їм треба людей довести до кондиції. Ціни підіймають, а останнє, що є дешеве, – забирають. А ви думаєте для чого? Щоб ми швидше всі повиздихали.
Любов ОНИЩЕНКО
P.S. Роз’яснення, що ж таке «давальницька сировина», розміщено на веб-сайті органів виконавчої влади України «Урядовий портал»: Давальницька сировина - сировина, матеріали, напівфабрикати, комплектуючі вироби, енергоносії, ввезені на митну територію України іноземним замовником (чи закуплені іноземним замовником за іноземну валюту в Україні) або вивезені за її межі українським замовником для використання у виробленні готової продукції (стаття 1 Закону України «Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах») Прес-служба Мінекономіки