Неділя, 22.12.2024, 08:25
Привіт Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід Головна сторінка      Вхід      Написати нам
Меню сайту
Розділи новин
Новини Кобеляччини [1620]
Твоє рідне місто, в якому ти живеш, навчаєшся, працюєш... Гадаєш, тут нічого цікавого не стається? Помиляєшся!
Новини Новосанжарщини [246]
Є таке чудове і чисте місто на Полтавщині - Нові Санжари. І живуть в ньому чудові люди. Але от казуси і там бувають цікаві
Новини України [9826]
Новини з Батьківщини
Новини світу [4403]
Тут усі найважливіші світові новини! Будь у курсі того, що відбуваються далеко, але все-таки навколо тебе!
Відео-новини [119]
Відео-новини зняті нашими кореспонентами. І не тільки нашими...
Новини Царичанки [0]
Наше місто
  • Кобеляцька міська рада
  • Місто Кобеляки
  • Історія міста
  • Розклад руху автобусів Кобеляк
  • Телефони міста (частина 1)
  • Телефони міста (частина 2)
  • Хто на сайті
    Онлайн всього: 18
    Гостей: 18
    Користувачів: 0
    Наші користувачі
    Всього: 3486
    Нових сьогодні: 0
    Нових учора: 0
    Нових за тиждень: 0
    Нових за місяць: 1
    Із них:
    Новачків: 1111
    Продвинутих: 2363
    Журналістів: 5
    Модераторів: 3
    Адмінів: 4
    Із них:
    Чоловіків: 2733
    Жінок: 753
    Наш сайт
    Новини: 16229
    Файли: 8769
    Цікавинки: 3279
    Картинки: 1814
    Анекдоти: 922
    Оголошення: 91
    Тести: 75
    Коментарі: 6176
    Форум: 555/31862
    Новини Полтавщини
    Зв'язок з адміном
    Написати листа адміністратору сайта

    Головна »2009 » Лютий » 20 » Міні-хлібопічка окуповується за два роки



    Міні-хлібопічка окуповується за два роки
    12:33
    Сьогоднішні підлітки відмовляються вірити в те, що наприкінці 80-их років минулого століття в магазинах не мали права продавати більше двох буханців хліба одному покупцеві. А молоді домогосподарки не ймуть віри у те, що років 20-30 тому хлібом годували свиней, так дешево він коштував. Що вже там говорити про 250-грамову пайку «чорняшки», яка була єдиним порятунком від голоду у блокадному Ленінграді, чи про цінність хліба у страшному 1933-ому. Про ті жахи, про ті справжні цінності пам’ятають лише старенькі дідусі і бабусі. Між тим, хліб був, є і буде одним із найнеобхідніших і найдоступніших продуктів у раціоні пересічного українця. Хоча з приводу його доступності вже можна й дискутувати. Ціна на хліб зростає постійно, і нинішня його вартість в 2,5-3 гривні є далеко не верхньою ціновою межею. Вже найближчим часом можна очікувати чергового здорожчання найнеобхіднішого продукту. Нову вартість газу в 2400-2600 гривень за тисячу кубометрів хлібопекарні обов’язково закладуть в ціну.
    Тому й не дивно, що у багатьох домогосподарок виникає бажання спробувати свої сили у виготовленні хліба в домашніх умовах. Дехто ж із господинь пече хліб вдома вже давно.
    Ніна Пелюхня (64 роки) випікає хліб у духовці газової плити. Почала займатися цією справою років з 10 тому. «А що, в мене завжди був вільний час, - пояснює жінка. - А зараз я на пенсії, треба ж чимось займатись. Хліб печу і собі, і сім’ї сина Романа, коли невістка не вспіває.»
    В духовці її старенької газової плити «Карпати» розміщується три форми для хліба. Весь процес випічки продовжується 40 хвилин. Ще три години потрібно, щоб вимісити вручну тісто і дочекатись, доки воно «підійде». «У мене тісто двічі підходить у мисці, а третій раз - у формі», - ділиться секретом Ніна Пелюхня. Двох хлібин сім’ї пенсіонерів Ніни і Олександра Пелюхні вистачає на три дні. Тобто в тиждень вона пече хліб двічі. «Собівартість хлібини я ніколи не вираховувала, хоча не один раз збиралась це зробити», - говорить Ніна Петрівна.
    - На три 700-грамові буханці мені потрібно 1,5 кілограма муки, літр води, грам сорок маргарину і 50 грам дріжджів. Думаю, що це дешевше, ніж у магазині купляти».
    Невістка Ніни Петрівни Наталія теж пече хліб 10 років. «Ми через це хобі із свекрухою тільки більше здружилися, - сміється жінка. І продовжує: - Стараюся пекти хліб регулярно. Коли не вистачає часу - позичаю у свекрухи. А взагалі, все залежить від матеріального становища сім’ї. Зараз у всіх криза, економимо і переходимо на дешевший домашній хліб. Та й смачніший він, без хімії отієї - «улучшителів», «розрихлітелів».
    Інна Філоненко раніше теж пекла хліб у газовій духовці. А рік тому вона придбала у супермаркеті «Метро» електричну міні-хлібопічку фірми «LG» і з того часу користується лише нею. «Я взагалі дуже люблю куховарити, - пояснює вона свій вчинок. – Тому економія грошей не є моєю головною метою, хоча й це важливо».
    За словами Інни, відмовитись від випікання хліба в газовій духовці її примусила нестача часу. «Я працюю, - говорить жінка. - І тому не можу собі дозволити виділити 4 години часу на приготування хліба. Раніше мені доводилось вимішувати тісто руками, слідкувати за ним, контролювати, щоб хліб не згорів у духовці. Зараз все робить машина».
    Не ставлячи за мету економію, Інна підрахувала, що, випікаючи щодня 700-грамовий буханець білого хліба, вона окупить свою хлібопічку за 2 роки. Згідно з її калькуляцією, вартість однієї хлібини, виготовленої в домашніх умовах, становить близько однієї гривні 50 копійок. Із них найбільше грошей іде на борошно – 1,04 гривні за 400 грам, 12 копійок «потягне» електроенергія, 30 – дріжджі,1,5 – сіль, 7 – цукор. Двісті грамів води, потрібної для приготування хліба, коштують 0,05 копійки.
    Зараз буханець білого хліба коштує в магазині 2,50. Щодня на одній хлібині можна зекономити гривню. Міні-хлібопічка обійшлася Інні у 600 гривень, 120 доларів США по курсу початку 2008 року, коли вона її придбала. «Зараз така хлібопічка, напевне, коштує тисячу гривень, - роздумує жінка. – Але ж і хліб дорожчає. крім того, якість домашньої випічки дуже висока. Подібний хліб в магазині коштуватиме 3-4 гривні».
    Два місяці тому вона почала робити на своїй випічці мікроскопічний бізнес. Інна міняється із сусідкою білим хлібом на чорний «Бородинський», котрий та купує в магазині. «Чорний хліб мені чомусь не вдається. Та й житнє борошно, як виявилось, є дефіцитом», - говорить Інна.
    Хліб у Кобеляцький район привозять з Комсомольська, Новомосковська і Кременчука. 600-грамовий буханець білого коштує 2,30. Такий же хліб, але порізаний, – 2,50. Крім того, печуть хліб на двох місцевих підприємствах – хлібозаводі, який належить споживчому товариству, та в цеху ТОВ «Зоря». «Хлібозаводівський» хліб днями подорожчав на 10 копійок. Основні сорти хліба можна придбати за 2 гривні 20 копійок. На заводі пов’язують подорожчання з підвищенням вартості газу та борошна. Днями на підприємство надійшли платіжки, згідно з якими за 1000 кубометрів палива хлібопекарні платитимуть 2600 гривень. Подорожчало до 1900 гривень за тонну і борошно вищого ґатунку. В цеху «Зорі» використовують не газ, а дизпаливо. Найближчим часом підвищувати ціну на хліб не збираються.

    Наш кор.
    http://exo.at.ua
    Категорія: Новини Кобеляччини | Переглядів: 1752 | Додав: Admin


    Всього коментарів: 0

    Ім`я *:
    Email *:
    Код *:
    Форма входу
    Календар новин
    Пошук по сайту

    Рекомендуємо вам проводити пошук українською та російською мовами

    Корисне


    Опитування
    Останнє на форумі
  • Наука и смысл жизн... >>
  • БЕЗДЕПОЗИТНЫЕ БОНУ... >>
  • Сила слова! >>
  • Кобеляки на Google... >>
  • У кого какой интер... >>
  • Випадкове фото з галереї
    Погода
    Погода в Полтаве, Кобеляках, Новых Санжарах, Комсомольске, Кременчуге, Решетиловке, Козельщине
    Курси валют
    Курсы валют на PROext
    Корисні посилання


    Статистика










                    

    Copyright EXO © 2024, created by KING © 2007 Всі права захищені.
    Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій. У разі передруку матеріалів посилання на exo.at.ua обов'язкове. З питань співпраці пишіть на e-mail: Exo-site[а]bigmir.net