Всього: 3485 Нових сьогодні: 0 Нових учора: 0 Нових за тиждень: 0 Нових за місяць: 0 Із них: Новачків: 1110 Продвинутих: 2363 Журналістів: 5 Модераторів: 3 Адмінів: 4 Із них: Чоловіків: 2733 Жінок: 752
Минає 40 днів, як пішов з життя український письменник, Герой України, лауреат Державної премії СРСР, Шевченківської премії, автор легендарної «Роксолани» Павло Загребельний
«Надо бы взять за правило: при жизни почаще говорить человеку хорошее, чтобы он мог порадоваться и чтобы лучше ему жилось на белом свете». («Белый свет» Бабаевского)
Наш земляк письменник Павло Архипович Загребельний так мало зазнав радощів за час свого життя, бо всіх, хто був у полоні, за совкового часу переслідували все життя, цькували, як і Олеся Гончара. А Павло Архипович мав ще й характер особливий: давав добряче здачі критиканам-споживачам від мистецтва. Тому, мабуть, його так скромно пом’янули районні і вищі ЗМІ. Я пропоную читачам «ЕХО» пом’янути генія, роздумуючи над висловами героїв його творів: «Спека» «… В кожній людині заховано справжній талант, корисний для суспільства, і вона повинна розпізнати його, розвинути, щоб принести користь собі й іншим». «… Самолюб – найнебезпечніша людина: він рано чи пізно стане на чиємусь шляху». «Намилена правда» «… Є люди, які стоять на своєму місці і щось роблять, а є ті, що заздрять. Ти йому хліб, а воно писком крутить. Ти йому сталь, а воно під тебе риє. Само не вміє і другого міриться збити з пуття.» «Розгін» «… Коли один індивід за певний проміжок часу викидає занадто багато слів, відбувається їх девальвація». «… Різниці немає між тими, хто пише анонімки, і тими, хто їх читає: і ті, і ті засліплені. А засліпленість – найтяжча річ». «День для прийдешнього» «… У нас і досі не перевелися мастаки штучно створювати людську думку. Наплодили цілі оберемки геніїв з титулом: «Є така думка». Залізе за стіл головуючого, візьме папірець, на якому нічого не написано, проскрипить: «Є така думка», - і сиди, і мовчи, і чухай чуба, бо вже тобі нічого тут робити, вже «думка» є». «… Ох, заступники, заступники, цілі табуни заступників. Що вони роблять? Хто вони такі? Люди – ні се, ні те. Відбитки своїх начальників. На фронті заступники заступали на місце вбитого командира. А нині? Замінює, коли начальник їде на курорт. «Ти ж гляди, без мене тут нічого, щоб…» «Левине серце» «… Поінформованість тепер сільського життя аж ніяк не менше, ніж міського. Знають тепер повсюди, що таке конкурс, і навіть такі тонкощі, що частенько це вже й не конкурс дітей, а конкурс батьків: якийсь доштовхне своє дитя до вищої освіти, а якийсь не доштовхне». «… Дехто шукає місце, де б питали як з дурного, а платили, як розумному».
P.S. Кінчається когорта наших талантів району 80-90-річного віку, а молодшими, 50-70-річного, мабуть, ніхто не цікавиться в районі. А жаль, вони ж є. Через стукачів його не раз арештовували, звинувачували в націоналізмі. Він написав 29 одних лише романів. Є бібліотеки, створені тільки з його творів.