Всього: 3486 Нових сьогодні: 0 Нових учора: 0 Нових за тиждень: 0 Нових за місяць: 0 Із них: Новачків: 1111 Продвинутих: 2363 Журналістів: 5 Модераторів: 3 Адмінів: 4 Із них: Чоловіків: 2733 Жінок: 753
Останнім часом багатьом кобелячанам надходять листи з «щасливою» новиною. Нібито вони виграли 200 000 гривень, автомобіль чи ще якусь омріяну кожним українцем річ. В листі говориться, що громадянин Васьков, Петров, Іванов… є стовідсотковим переможцем, якщо замовить кілька товарів даної фірми. Парадоксально, але й до цього часу знаходяться люди, які вірять таким повідомленням. Як розпізнати шахраїв, що продають свої неякісні товари за явно завищеною ціною, апелюючи виграшем в неіснуючу лотерею?
Вони знають, як вас звати Це одна з причин, по якій довірливі українці вважають, що дійсно щось виграли. Листи приходять на конкретну адресу, конкретній людині, з вказаним прізвищем, ім’ям і по батькові. Де вони беруть таку інформацію? Є безліч способів її отримати. В епоху електронних носіїв варто лише поцупити (або купити) інформацію з бази даних на сервері офіційних служб, і все – ви вже переможець. А як часто ви віддаєте ксерокопію паспорту, коли оформляєте кредит, приймаєте участь у акціях? Отримання вашого прізвища - це одне з найпростіших завдань шахраїв.
«Ви розумна і чудова людина» Шахраї будь-яким чином намагаються привернути увагу, щоб переконати людину купити товар. У листі часто бувають вислови типу: «інший мудрий переможець уже заказав товар нашої фірми і отримав виграш». Також вони намагаються дати вам якнайменше часу для роздумів: «Щоб отримати виграш, вам необхідно надіслати відповідь прямо зараз!». Цей прийом використаний для тих, хто раптом вирішить порадитися з другом, сусідом чи ріднею та збагне, що його дурять.
Маленькими літерами зліва у куточку знизу Зараз багато шахраїв діють законним шляхом, зазначаючи десь у майже непомітному для людського ока місці паперу, що ви лише приймаєте участь у «розіграші», а великими літерами, жирним курсивом додають, що ви безперечно вже є переможцем. Але навіть маленькими літерами (для прискіпливих) надруковано досить завуальовано, двозначно. Тоді вони зможуть доводити в суді, що їх не так зрозуміли.
Замовте один з товарів - і буде вам щастя Серед товарів, які пропонують придбати, може бути будь-що. Наприклад, посуд, препарати для схуднення, різноманітні ліки та ін. Ціна товару удвічі або й втричі завищена. Перевірити ціну на ліки досить просто. Звернутись в аптеку.
А хто-хто зловивсь? Хто відповість на такий лист, визначити практично неможливо. Іноді на такі хитрощі купуються люди, які знаходяться у скрутному фінансовому становищі. І думка «а раптом…» підштовхує їх на цей крок. Можуть зреагувати підлітки, оскільки вони ще досить наївно сприймають дійсність. Тому батькам варто уважно досліджувати надіслану кореспонденцію. А загалом, усім нам потрібно пам’ятати, що гроші з неба не падають.