Всього: 3486 Нових сьогодні: 0 Нових учора: 0 Нових за тиждень: 0 Нових за місяць: 0 Із них: Новачків: 1111 Продвинутих: 2363 Журналістів: 5 Модераторів: 3 Адмінів: 4 Із них: Чоловіків: 2733 Жінок: 753
Музей літератури та мистецтва відвідують лише гості міста
19:06
«Люди створюють історію. Створюють своїми ділами на благо і користь Батьківщині. Музей в Кобеляках – це турбота людей і місцевої влади, щоб історія Батьківщини не була забута. Спасибі вам велике за вашу турботу. (Книга відгуків. А.Колесников, 22.12.1998р.)
Експозиційні зали у Кобеляцькому державному музеї літератури та мистецтва переповнені інформацією та наочністю. Коли ви відвідували цей музей востаннє? Чи знають ваші діти про його існування? А може варто зайти? На вас чекає плеяда земляків-письменників, експозиції класиків української літератури, роботи молодих талантів та багато іншого. При вході розміщена виставка робіт майстра художньої вишивки, 86-річної Ганни Панасенко з села Червоні квіти. У іншому залі демонструються роботи 76-річної мешканки села Шапки, художниці Катерини Буряк. Також в музеї представлений куточок літератури «Квіти кобеляцьких авторів початку ХХІ століття». - Кожен відвідувач музею може взяти книгу, переглянути, – розповідає директор музею Володимир Скляренко, - навіть додому дамо почитати, аби було у людей бажання… Музей літератури та мистецтва кобелячани відвідують вкрай рідко. А тих відвідувачів, які все ж навідуються, Володимир Миколайович може перерахувати на пальцях. Зазвичай приходять гості міста. Зокрема пацієнти, що приїжджають до заслуженого лікаря України Миколи Касьяна. Екскурсій із шкіл працівники музею не бачили вже давно. Однак є люди, яким небайдужі надбання історії та мистецтва. Так останнім внеском стали дві композиції, які житель Правобережної Сокілки В.М.Повар зібрав, оформив та подарував музею. До композицій входять елементи стародавнього побуту, монети, знаряддя праці та ін. Серед добровільних внесків слід відзначити добірку Володимира Рябошапка, яку він поповнював протягом 20-ти років. Добірка складається із вирізок з преси статей про історію Полтавщини, військову та загальну історію. Втім, є особи, які намагаються продати музею якусь річ зі своєї приватної колекції. На жаль, коштів на такі придбання музей не має. У працівників музею навіть комп’ютера немає, тому картотеку доводиться вести у паперовому вигляді. За одинадцять років існування музею в даній будівлі не знайшлося жодного спонсора, який би забажав якось допомогти. Під кінець екскурсії Володимир Скляренко подарував редакції путівник по експозиції державного музею літератури та мистецтва. П’ятсот екземплярів цього путівника змогли побачити світ завдяки сприянню райдержадміністрації. Однак держава на сьогодні не може забезпечити процвітання цієї галузі, вона лише не дає їй померти. Якщо ви маєте якісь мистецькі наробітки, не ховайте їх вдома. Продемонструйте у виставковому залі музею. Можливо хтось із жителів району не знає, де знаходиться музей, тому уточнюємо: вул. Шевченка, 14 (поряд з будівлею районного суду). Знайдіть кілька хвилин для прекрасного. Вхід до музею безкоштовний.