Субота, 02.03.2024, 01:54
Привіт Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід Головна сторінка      Вхід      Написати нам
Меню сайту
Розділи новин
Новини Кобеляччини [1620]
Твоє рідне місто, в якому ти живеш, навчаєшся, працюєш... Гадаєш, тут нічого цікавого не стається? Помиляєшся!
Новини Новосанжарщини [246]
Є таке чудове і чисте місто на Полтавщині - Нові Санжари. І живуть в ньому чудові люди. Але от казуси і там бувають цікаві
Новини України [9826]
Новини з Батьківщини
Новини світу [4403]
Тут усі найважливіші світові новини! Будь у курсі того, що відбуваються далеко, але все-таки навколо тебе!
Відео-новини [119]
Відео-новини зняті нашими кореспонентами. І не тільки нашими...
Новини Царичанки [0]
Наше місто
 • Кобеляцька міська рада
 • Місто Кобеляки
 • Історія міста
 • Розклад руху автобусів Кобеляк
 • Телефони міста (частина 1)
 • Телефони міста (частина 2)
 • Хто на сайті
  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0
  Наші користувачі
  Всього: 3482
  Нових сьогодні: 0
  Нових учора: 0
  Нових за тиждень: 0
  Нових за місяць: 0
  Із них:
  Новачків: 1107
  Продвинутих: 2363
  Журналістів: 5
  Модераторів: 3
  Адмінів: 4
  Із них:
  Чоловіків: 2730
  Жінок: 752
  Наш сайт
  Новини: 16229
  Файли: 8769
  Цікавинки: 3279
  Картинки: 1814
  Анекдоти: 922
  Оголошення: 91
  Тести: 75
  Коментарі: 5475
  Форум: 555/31808
  Новини Полтавщини
  Зв'язок з адміном
  Написати листа адміністратору сайта

  Головна »2009 » Квітень » 29 » Школа калічить дітей?  Школа калічить дітей?
  09:22

  Порушення постави, плоскостопість. Скажіть, хто з батьків серйозно сприймає ці “дрібниці”? Проте в майбутньому такі дефекти матимуть серйозні наслідки. Вони можуть з`явитися в будь-якому віці до закінчення зростання дитини, але найбільш небезпечний період між 8—14 роками (близько 70% хворих). Чи можна попередити ці патології?

  Наш співбесідник — завідувач кабінетом профілактики і корекції сколіозу і плоскостопості консультативно-діагностичного центру НДІ профілактичної педіатрії і відновного лікування Наукового центру здоров`я дітей РАМН, професор, членкор Міжнародної академії наук, лікар-ортопед вищої категорії Теймураз МАЦКЕПЛИШВІЛІ.

  Секрет — в здоров`ї

  — Теймураз Якович, бути статними мріють всі хлопці і дівчата. Але в дорослому житті, на жаль, струнких не так багато. Про що говорять ваші спостереження і тотальна диспансеризація школярів столиці, яка зараз проводиться?

  — За даними диспансеризації, у школярів за останні роки майже в два рази виросла кількість захворювань хребта. В результаті — в чотирьох випадках з п`яти це приводить до “дорослого” остеохондрозу, який обертається міжхребцевими грижами, радикулітами і т.д., а інших робить інвалідами. За даними поглиблених педіатричних оглядів дітей в дошкільних установах, в останнє десятиліття порушення кістково-м`язової системи стоять на першому місці серед всіх морфофункциональных відхилень, що зустрічаються. У старшому дошкільному віці (5—7 років) росте число дітей з асиметричною поставою, з деформаціями грудної клітки і нижніх кінцівок.

  — Які симптоми найпоширенішого з дитячих ортопедичних захворювань — сколіозу?

  — Грецьке слово “сколіоз” (по-латині scoliosis) означає “кривий”. Основний симптом — бічне викривлення хребта і його скручування навколо своєї осі (торсія). Але цю недугу потрібно розглядати не тільки як ортопедичну деформацію, а як складне захворювання кісткової і нервово-м`язової системи організму, що росте.

  Ця прогресуюча патологія, розвиваючись, викликає важкі, часто необоротні деформації скелета дитини. У хворих сколіозом не тільки спотворюється фігура, але відбуваються функціональні порушення стану внутрішніх органів, в першу чергу — серцево-судинної і дихальної систем. Малий ріст, сутулість, а у важких випадках і горб міняють психіку підлітків, особливо дівчаток — вони стають нелюдимими, дратівливими.

  До речі. Дівчатка захворюють сколіозом в 4—6 разів частіше, ніж хлопчики. Хвороба починається з порушення постави. Першими аномалію повинні помітити батьки. Неправильна поза в положенні сидячи, стоячи, дивна хода не повинні залишитися без уваги і педагогів.

  — Відповідно дослідженням, майже 70% хлопців і дівчат цих страшних захворювань набувають в школі, а значить, їм можна запобігти? Які заходи профілактики порадите ви — фахівець, що працює з дітьми більше 30 років?

  — Якщо своєчасно надати амбулаторну допомогу, у дітей з порушеннями постави і сколіозом можна припинити подальше наростання деформацій і стабілізувати хребет. Проте через відсутність в нашій країні єдиної державної програми і слабо розвиненої мережі спецмедустанов для лікування дітей з порушеннями постави і початковими формами сколіозу переважна більшість їх залишається без кваліфікованої допомоги або потрапляє до рук непрофесіоналів. Проблема не тільки медична, але і соціально-економічна, така, що вимагає втручання держави.

  — У Москві поголовна диспансеризація школярів виявляє хворих. Далі що? Відповідальність на батьках? А чи достатньо для цього спеціальних медустанов, клінік?

  — На жаль. Спеціалізовані клінік навіть в Москві дуже мало. Кабінети ЛФК в поліклініках, подекуди реабілітаційні відділення, є лікарні. На щастя, в минулому листопаді відкритий кабінет профілактики і корекції сколіозу і плоскостопості у дітей і підлітків на базі нашого центру, куди діти приходять по направленнях з поліклінік.

  Але, погодитеся, при такій поширеності патології на всю величезну Москву цього украй мало. Адже тільки ортопед здатний правильно поставити діагноз і призначити лікування, яке не посилить викривлення хребта. І масаж дітям потрібний не будь-який, а диференційований, такий, що знімає дисбаланс м`язів, щоб зміцнювалися і скорочувалися ослаблені і розтягнуті м`язи, а ті, що напружені і скорочені, розтягувалися. Інакше вийде зворотний ефект.

  Вважаю, в тому, що діти виходять з школи “кривими”, є величезна провина і батьків. Але сьогодні одні більше стурбовані хлібом насущним, для інших пріоритетні мови, музика, але тільки не здоров`я. Хоча, в принципі, у Росії достатньо і хороших фахівців, і технологій, які здатні допомогти підліткам випрямитися. У їх числі — фізіотерапія, бальнеотерапія, сауна, ЛФК, плавання, масаж, спорт.

  Багато що можна поправити при початкових формах сколіозу, коли ще не відбулися кісткові структурні зміни в хребті. Педіатри повинні попередити батьків про те, що сутулитися і горбитися схильні діти з порушеннями зору (короткозорість, косоокість) і ті, у кого є проблеми з носовим диханням (аденоїди, викривлення носової перегородки і ін.). У дітей з нервовою патологією частіше можливі сколіози, кіфосколіози, плоскостопість, порушення постави. А при бронхіальній астмі, бронхітах вельми часті порушення постави і деформація хребта.

  Куди направити свої стопи?

  — Теймураз Якович, невже і плоскостопість також сильно уразила Росію?

  — Видно, не випадково плоскостопість називають хворобою цивілізації. У Європі і Північній Америці гострою ортопедичною недугою страждає приблизно 70% населення. Але в Індії — тільки 4%. Чому? Як мовиться, не було б щастя, та нещастя допомогло: бідних індійців рятує звичка ходити босоніж. За даними місцевих дослідників, плоскостопість спостерігається лише у 2% тих, хто вперше надів взуття приблизно в 12 років. Стопа для людини — орган опори і виконує функцію ресори за рахунок двох зведень, що є у неї: поперечного і подовжнього. Завдяки такій конструкції стопа при кожному кроці амортизує 70% ударної хвилі. В результаті пом’якшується і зменшується навантаження на суглоби ніг і хребет.

  До речі. За об`ємом роботи стопу можна порівняти з серцем. Якщо серце за добу скорочується 100 тисяч разів і перекачує 5 тонн крові, то стопи за той же час відштовхуються 10—15 тисяч разів і витримують тиск, рівний 640 тоннам.

  — Чи може деформація стоп негативно вплинути на діяльність інших органів?

  — Виникаючі проблеми у 80% населення пов`язані з деформаціями стоп, а тому лікування сколіозу треба починати з їх корекції. Статична плоскостопість — найпоширеніший вид цього дефекту. Плоскостопість у дітей дошкільного і раннього шкільного віку зазвичай нефіксована і добре піддається виправленню. До 6—7 років відбувається нормалізація і формування фізіологічних зведень стоп. Тому супінатори відразу призначати не слід. Супінатори або ортопедичне взуття слід застосовувати, якщо у дітей шкільного віку виявили тенденцію до стійкої плоскостопості. Проте це дасть позитивний ефект в тому випадку, якщо з дитиною проводити вправи для зміцнення м`язів і зв`язок стопи.

  Сколіоз — проблема не тільки ортопедична, але і всієї педіатрії. Тому мамам з дітьми треба частіше відвідувати педіатрів з цією метою. А шкільним лікарям при підозрі на захворювання направляти дітей в кабінети профілактики і корекції сколіозу і плоскостопості для консультації і визначення подальшої тактики їх лікування. Минув той час, коли першими діагноз “сколіоз” ставили кравці, а лікували його бабусі. Потрібна масована медична атака на недугу, яка калічить не тільки тіло, але і душу дитини.

  Пам`ятка для батьків

  Не можна маленьку дитину садити і ставити на ноги, поки вона фізично не зміцніє.

  У школі необхідно періодично міняти місце в класі під час занять.

  Парти повинні відповідати росту дітей, особливо в перші чотири роки навчання.

  Перед дисплеєм комп`ютера не можна довго сидіти в одному положенні, виконуючи одні і ті ж рухи.

  Спати краще на спині або животі і обов`язково на жорсткому ліжку, подушка повинна бути маленькою і плоскою.

  Неприпустимо читання книг в ліжку.

  Важкі портфелі не можна постійно носити в одній руці, а до 5-го класу краще носити ранець.

  Шкідливо сидіти нога на ногу і стояти, спираючись на одну ногу.

  Дітей з сколіозом III—IV ступеня в школі слід звільняти від праці і уроків фізкультури.

  Ходити босоніж хоч би літом по нерівному грунту.

  Займатися спортом — ходити по колоді, кататися на лижах, ковзанах, на роликах, лазити по канату. Дуже корисне плавання.

  Розмір взуття вибирати по стопі і з урахуванням погоди і сезону. Не слід носити м`які тапочки і таке ж взуття. Для дітей раннього віку найбільш раціональні черевики з твердою підошвою і каблуками заввишки 1—2 см, що утримують в правильному положенні не тільки стопу, але і весь гомілковостопний суглоб.

  Ванни з прохолодною водою — покращують м’язово-зв`язковий апарат стоп.

  Корисні ходьба на носочках і на п`ятах, на зовнішніх поверхнях стоп, захоплення і перекладання пальцями стоп дрібних предметів, перекладання м`яча за допомогою обох стоп, стискання пальців стопи “в кулак”, плескання підошвами і т.д.

  newsland.ru

  Категорія: Новини України | Переглядів: 612 | Додав: Admin


  Всього коментарів: 0

  Ім`я *:
  Email *:
  Код *:
  Форма входу
  Логін:
  Пароль:
  Календар новин
  Пошук по сайту

  Рекомендуємо вам проводити пошук українською та російською мовами

  Корисне


  Опитування
  Останнє на форумі
 • Порекомендуйте укр... >>
 • FIFA 09 >>
 • Ігри, в які ви зар... >>
 • Вибор аватару >>
 • Нові технології! >>
 • Випадкове фото з галереї
  Погода
  Погода в Полтаве, Кобеляках, Новых Санжарах, Комсомольске, Кременчуге, Решетиловке, Козельщине
  Курси валют
  Курсы валют на PROext
  Корисні посилання


  Статистика


                  

  Copyright EXO © 2024, created by KING © 2007 Всі права захищені.
  Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій. У разі передруку матеріалів посилання на exo.at.ua обов'язкове. З питань співпраці пишіть на e-mail: Exo-site[а]bigmir.net