Четвер, 28.11.2024, 05:18
Привіт Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід Головна сторінка      Вхід      Написати нам
Меню сайту
Розділи новин
Новини Кобеляччини [1620]
Твоє рідне місто, в якому ти живеш, навчаєшся, працюєш... Гадаєш, тут нічого цікавого не стається? Помиляєшся!
Новини Новосанжарщини [246]
Є таке чудове і чисте місто на Полтавщині - Нові Санжари. І живуть в ньому чудові люди. Але от казуси і там бувають цікаві
Новини України [9826]
Новини з Батьківщини
Новини світу [4403]
Тут усі найважливіші світові новини! Будь у курсі того, що відбуваються далеко, але все-таки навколо тебе!
Відео-новини [119]
Відео-новини зняті нашими кореспонентами. І не тільки нашими...
Новини Царичанки [0]
Наше місто
  • Кобеляцька міська рада
  • Місто Кобеляки
  • Історія міста
  • Розклад руху автобусів Кобеляк
  • Телефони міста (частина 1)
  • Телефони міста (частина 2)
  • Хто на сайті
    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0
    Наші користувачі
    Всього: 3485
    Нових сьогодні: 0
    Нових учора: 0
    Нових за тиждень: 0
    Нових за місяць: 0
    Із них:
    Новачків: 1110
    Продвинутих: 2363
    Журналістів: 5
    Модераторів: 3
    Адмінів: 4
    Із них:
    Чоловіків: 2733
    Жінок: 752
    Наш сайт
    Новини: 16229
    Файли: 8769
    Цікавинки: 3279
    Картинки: 1814
    Анекдоти: 922
    Оголошення: 91
    Тести: 75
    Коментарі: 6128
    Форум: 555/31861
    Новини Полтавщини
    Зв'язок з адміном
    Написати листа адміністратору сайта

    Головна »2009 » Травень » 1 » Увага на пасовищний період



    Увага на пасовищний період
    11:38
    Пасовищний період - час оздоровлення тварин і сприятливий період для зміцнення їх здоров'я на випасах. Вони поїдають поживні і дешеві зелені корми, поповнюють організм протеїном, мінеральними речовинами і вітамінами. Утримання тварин на пасовищах більше відповідає потребам організму, ніж стійлове. Перед вигоном на пасовище заздалегідь проводять всі профілактичні дослідження і щеплення проти інфекційних захворювань, дегельмінтизацію, обробки.
    На сьогоднішній день, з лютого місяця, триває відбір проб крові ВРХ приватного сектору району для дослідження на лейкоз і бруцельоз і вже досліджено 90 % від наявного. У травні цього року буде проведено дослідження ВРХ на туберкульоз і щеплення проти сибірської виразки. Щодо ситуації по гельмінтозам ВРХ приватного сектору району, то згідно даних досліджень районної державної лабораторії ветеринарної медицини визначено основні захворювання : фасціольоз, діктіокаульоз, стронгілоідоз, дікроцеліоз ВРХ. З метою виявлення гельмінтів і обробки тварин від даних збудників, власникам тварин доцільно звертатися до спеціалістів ветеринарної служби району. Оскільки, одне пасовище використовується для багатьох тварин, то в разі не стовідсоткової дегельмінтизації поголів'я, через короткий час, всі вони будуть заражені і в кінцевому результаті господарі не дорахують кілограми м'яса і молока.
    Перехід від стійлового утримання на пасовище здійснюють протягом 7-Ю днів. В перші два дні тварин пасуть не більше 2-3 год. Поступово тривалість випасу збільшують і доводять до 10-12 год. на початку, 12-14 в середині і 8-10 год. наприкінці літа. Для запобігання перегріванню тварин в обідню спеку тварин утримують під легкими навісами або залишають на відпочинок у затіненому деревами місці.
    Проте при випасі не слід забувати про можливі загрози виникнення тимпанії (вздуття) при випасанні на бобових травах (люцерна, конюшина), отруєння при поїданні отруйних рослин (гірчиця, суріпка, лютики, чорнокорінь та ін.), проноси.
    Для попередження виникнення даних хвороб, власникам тварин і особам відповідальним за випас, необхідно провести обстеження пасовищ до вигону худоби на наявність бобових і отруйних рослин. Проте, саме обстеження випасів не виключає можливість виникнення хвороби. Тому рекомендовано кожному власнику, який виганяє худобу на пастівник, про всяк випадок, в своєму господарстві створити «аптечку». На початку сезону випасання ВРХ доцільно покласти до аптечки : антибіотик широкого спектру дії, глюкозу, кальцію глюконат, кальцій хлористий, молочна кислота, насіння льону, тимпанол, анальгін, димедрол, крем-емульсія ДЕ.
    Окрему увагу слід приділити періоду масового льоту гнусу. Кожен рік до державної служби ветеринарної медицини району неодноразово звертаються громадяни про напади на худобу комах. Дану інформацію підтверджують і отримані результати обстеження проточних водоймищ на наявність личинок мошок і встановлення їх великої кількості. Для запобігання даного явища, випас тварин проводити в години найменшої активності комах - вдень, в ділянках добре продуваємих вітром, на віддалі від заболочених місць. Для безпосереднього захисту тварин використовують їх обробку репелентами та інсектицидами.


    Заввідділом ветлікарні Радь Іван Іванович

    Категорія: Новини Кобеляччини | Переглядів: 937 | Додав: Admin


    Всього коментарів: 0

    Ім`я *:
    Email *:
    Код *:
    Форма входу
    Календар новин
    Пошук по сайту

    Рекомендуємо вам проводити пошук українською та російською мовами

    Корисне


    Опитування
    Останнє на форумі
  • Наука и смысл жизн... >>
  • БЕЗДЕПОЗИТНЫЕ БОНУ... >>
  • Сила слова! >>
  • Кобеляки на Google... >>
  • У кого какой интер... >>
  • Випадкове фото з галереї
    Погода
    Погода в Полтаве, Кобеляках, Новых Санжарах, Комсомольске, Кременчуге, Решетиловке, Козельщине
    Курси валют
    Курсы валют на PROext
    Корисні посилання


    Статистика










                    

    Copyright EXO © 2024, created by KING © 2007 Всі права захищені.
    Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій. У разі передруку матеріалів посилання на exo.at.ua обов'язкове. З питань співпраці пишіть на e-mail: Exo-site[а]bigmir.net