Субота, 20.04.2024, 11:17
Привіт Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід Головна сторінка      Вхід      Написати нам
Меню сайту
Розділи новин
Новини Кобеляччини [1620]
Твоє рідне місто, в якому ти живеш, навчаєшся, працюєш... Гадаєш, тут нічого цікавого не стається? Помиляєшся!
Новини Новосанжарщини [246]
Є таке чудове і чисте місто на Полтавщині - Нові Санжари. І живуть в ньому чудові люди. Але от казуси і там бувають цікаві
Новини України [9826]
Новини з Батьківщини
Новини світу [4403]
Тут усі найважливіші світові новини! Будь у курсі того, що відбуваються далеко, але все-таки навколо тебе!
Відео-новини [119]
Відео-новини зняті нашими кореспонентами. І не тільки нашими...
Новини Царичанки [0]
Наше місто
  • Кобеляцька міська рада
  • Місто Кобеляки
  • Історія міста
  • Розклад руху автобусів Кобеляк
  • Телефони міста (частина 1)
  • Телефони міста (частина 2)
  • Хто на сайті
    Онлайн всього: 2
    Гостей: 2
    Користувачів: 0
    Наші користувачі
    Всього: 3484
    Нових сьогодні: 0
    Нових учора: 0
    Нових за тиждень: 0
    Нових за місяць: 1
    Із них:
    Новачків: 1109
    Продвинутих: 2363
    Журналістів: 5
    Модераторів: 3
    Адмінів: 4
    Із них:
    Чоловіків: 2732
    Жінок: 752
    Наш сайт
    Новини: 16229
    Файли: 8769
    Цікавинки: 3279
    Картинки: 1814
    Анекдоти: 922
    Оголошення: 91
    Тести: 75
    Коментарі: 5556
    Форум: 555/31819
    Новини Полтавщини
    Зв'язок з адміном
    Написати листа адміністратору сайта

    Головна »2009 » Серпень » 7 » Помідорний король



    Помідорний король
    12:16
    Є такий «бородатий» анекдот. У старого єврея мультимільйонера запитують: «Розкрийте секрет свого багатства?». Він відповідає: «Я нікому цього не розповідав. Але зараз я вже старий, конкурентів не боюся, тому скажу правду. Я починав з одного яблука».
    - Як це?
    - Побачив на ринку в грязюці, під ногами у людей яблуко. Не полінувався, підняв його, помив. І не з’їв, хоча й був голодний, а продав.
    - А далі?
    - Вже купив два брудні яблука. Помив, продав.
    - А далі?
    - Далі було чотири, десять, сто яблук.
    - Ну, а потім?
    - А потім померла моя бабуся, залишила мені два мільйони і я відкрив банк.
    Леонід Немченко, житель села Малий Кобелячок, що на Новосанжарщині, теж починав з малого. П’ятнадцять років тому він, щоб мати додатковий прибуток, посіяв на кількох сотих землі цибулю. Чоловік старанно доглядав за городиною і вона віддячила йому гарним врожаєм. Леонід продав вирощене на ринку і заробив близько семисот доларів США. Окрилений успіхом, посіяв цибулю вже в теплиці. Думав, що збере врожай раніше за інших і заробить більше грошей. Але, як виявилось, далеко не всі сорти цибулі придатні для вирощування в закритому ґрунті. І Немченко отримав збиток. Та вирощувати городину не покинув.
    Зараз Леонід Немченко має 17 теплиць. Кожна з них у довжину досягає 100 метрів, у ширину – восьми. Тобто тепличне господарство малокобелячківського фермера має загальну площу більше одного гектара. Він є безперечним лідером серед овочівників Новосанжарщини. Та й в Кобеляцькому районі знамениті городники з Орлика та Радянського не можуть конкурувати з Немченком.
    «А починав я з двох «соток» під плівкою», – розповідає Леонід. – І кожного року розширявся, ставив все нові і нові теплиці. І набивав все більше й більше гуль. Вже не одна новенька «іномарка» в трубу вилетіла через ті гулі. Доводиться ж всьому на власному досвіді вчитися. Книги то є, але вони всі нюансів все одного не пояснюють».
    Та й не захищають ні книги, ні підручники від стихії. Немченко вже й підрахувати не може, скільки разів у нього гинув урожай через буревії, морози та інші непередбачувані обставини. Не менш непередбачуваною і руйнівною є стихія української економіки. То овочі йдуть на «ура» і коштують дорого, то вони дешеві і нікому не потрібні. «А курс долара? – говорить Леонід. – Позичаєш гроші – у них одна ціна, а через два місяці зовсім інша».
    На відміну від єврея з анекдоту, у Немченка ніхто з багатих родичів не помирав. І спадщини йому не залишав. Гроші позичають не у нього, а він це робить регулярно. «Але беру лише у людей, з банками не зв’язуюсь», – ділиться секретом фермер. І продовжує: «А мільйонером чи банкіром я не стану ніколи. Не той у мене бізнес».
    Розмір свого прибутку чи обороту Леонід Немченко розголошувати не поспішає. Але погоджується, що якщо не мільйони, то сотні тисяч на його теплицях «крутяться». «Воно може хто й заздрить, бачачи, як я щодня помідори та огірки на ринок вивожу і готівку маю, – розмірковує городник. – Так він же затрати не рахує. Он ті чотири теплиці (показує рукою) я накрив угорською плівкою. Ото лише на це 36 тисяч гривень пішло. А насіння?  Як насінина, так одна гривня. А добрива по 20 гривень за кілограм. А зарплата людям?»
    Помідори Немченко вирощує лише голандські та російські. За 15 років роботи спробував вже близько 100 сортів. І до цього часу продовжує експериментувати. Бувало, що вага одного томата, вирощеного в теплицях Леоніда, досягала кілограма.
    – Але то не потрібно, – міркує фермер. – 150-200 грамів – це ідеальна вага для плода. З куща я збираю 10-12 кілограмів томатів.
    А ось з огірками Немченко вже визначився. Дев’яносто відсотків «огіркових» теплиць зайнято російським гібридом «Кураж». Крім томатів і огірків, фермер саджає ще й перець та ранню капусту. Але зовсім небагато. «Для асортименту саджу, – пояснює Леонід. – Але помідори і огірки були й будуть моїми улюбленими культурами».
    Із сучасних технологій Леонід Немченко використовує крапельне зрошення і освітлювальні лампи «Рефлекс» російського виробництва. Теплиці обігріває дровами. «Я не розумію тих городників, які працюють без крапельного зрошення, – розводить руками Немченко. – Це у мене п’ять працівників лише б поливом займались. А так поклав трубки і воно капає. А ось ще історію про технології та мої заробітки розкажу, – посміхається, згадуючи. – Приїжджають до мене хлопці з Харкова, модні такі, з ноутбуками. І пропонують суперсучасну систему обігріву теплиць. Мовляв, вона суперекономна і супернадійна. Все добре розказали, я вже й «загорятись» почав. А скільки ж коштує – питаю. А вони: «Сорок доларів квадратний метр». А я їм: «Хлопці, та я ж помідори, а не коноплю вирощую».
    Зараз у господарстві Немченка працюють десять чоловік – збирають огірки та помідори, пиляють дрова, ремонтують теплиці. Зайнята й дружина Вікторія. Вона, в основному, реалізовую продукцію. «Вся Новосанжарщина мої огірки і помідори їсть, – хвалиться Леонід. – Вожу й на «опти» в Кременчук та Полтаву, буває й у Кобеляках торгую».
    Маючи 17 теплиць Леонід Немченко збирається ще збільшувати площу свого господарства. «А що, мені ще й сорока немає, здоров’я вистачає, – підсумовує фермер. – Може син Вітя бізнес мій продовжить».
    Розповідати про свої теплиці Немченко може годинами. Відчувається, що ця справа дійсно йому до душі. «Все в мене гарно, все добре, – посміхається Леонід. – От тільки курити почав через ці овочі. Років п’ять тому, як загинула в мене від морозу ціла теплиця, так і закурив. Та нічого – курити покину, а у теплицях ще попрацюємо».


    Ігор Філоненко
    http://exo.at.ua
    Категорія: Новини Кобеляччини | Переглядів: 1721 | Додав: Admin


    Всього коментарів: 0

    Ім`я *:
    Email *:
    Код *:
    Форма входу
    Логін:
    Пароль:
    Календар новин
    Пошук по сайту

    Рекомендуємо вам проводити пошук українською та російською мовами

    Корисне


    Опитування
    Останнє на форумі
  • БЕЗДЕПОЗИТНЫЕ БОНУ... >>
  • Наука и смысл жизн... >>
  • Статуси >>
  • Для Размышления на... >>
  • Яке пиво п'єте... >>
  • Випадкове фото з галереї
    Погода
    Погода в Полтаве, Кобеляках, Новых Санжарах, Комсомольске, Кременчуге, Решетиловке, Козельщине
    Курси валют
    Курсы валют на PROext
    Корисні посилання


    Статистика










                    

    Copyright EXO © 2024, created by KING © 2007 Всі права захищені.
    Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій. У разі передруку матеріалів посилання на exo.at.ua обов'язкове. З питань співпраці пишіть на e-mail: Exo-site[а]bigmir.net