Всього: 3485 Нових сьогодні: 0 Нових учора: 0 Нових за тиждень: 0 Нових за місяць: 0 Із них: Новачків: 1110 Продвинутих: 2363 Журналістів: 5 Модераторів: 3 Адмінів: 4 Із них: Чоловіків: 2733 Жінок: 752
Звитяга Конотопа – яскрава сторінка української історії. 350-річчя Конотопської битви в цьому році відзначалося в липні за участю тисячів людей зі всієї України, Патріарха Київського та всієї Русі-України Філарета, Президента України Віктора Ющенка, представників козацтва, багатьох громадських організацій та політичних партій. Ми повинні пам’ятати не лише дати наших поразок (Батурин, Крути, Берестечко), але й перемог. І такою славетною перемогою української зброї стала Конотопська битва, апогей українсько-російської війни 1658-1659 років. Гетьман Іван Виговський рівно за півстоліття до Івана Мазепи також зробив спробу відновити незалежність козацької української держави. Наслідком була військова агресія Московії проти України. Конотопська битва стала повним розгромом агресора. 11 липня 2009 року село Шаповалівка, що неподалік від Конотопу, і де відбувалася славна битва, зібрало близько 15 тисяч учасників відзначення річниці. Зранку цього ж дня на освяченні банних хрестів новозбудованої козацької церкви Різдва Пресвятої Богородиці в Конотопі було ще близько 10 тисяч людей. Такого свята Конотопщина не пригадує! Делегація з Новосанжарщини в складі 12 осіб побувала на урочистому святкуванні річниці. Переповісти про все, що там діялось, та про всіх, хто там був, просто неможливо. Курені козацьких полків, веселі козачата, ярмарок народних промислів, куліш та частування народними стравами, козацькі забави. Наша група побувала і на освяченні новозбудованої церкви в Конотопі, на відкритті пам’ятника на честь перемоги у Конотопській битві, який велично виріс на в’їзді в село Шаповалівку, на відкритті новозведеного погруддя гетьмана Івана Виговського та на фестивалі «Козацький родослав». Фестиваль славить свій рід піснями. Тріо «Золоті ключі» з Ніною Матвієнко, Тарас Петриненко, численні гурти… Україна святкувала перемогу!
Страшна була битва, з кожним роком чисельність загиблих у ній росян зростає ледь не в прогресії. Об"єктивно в ній загинуло бл. 2,5 тис. кіннотників з найбільш титулованих та вельможних родві того часу. Це був цвіт російської армії, тому ця локальна поразка набула розголосу. Російський цар навіть виходив у траурному одязі до натовпу та заспокоював придворних. Це була перемога нашого народу(за участю поляків, кримських татар та німецьких найманців), та перебільшення її результатів веде лишень до приниження досягнень нашої зброї, яких не надто багато було, ніде правди діти.