Всього: 3486 Нових сьогодні: 0 Нових учора: 0 Нових за тиждень: 0 Нових за місяць: 1 Із них: Новачків: 1111 Продвинутих: 2363 Журналістів: 5 Модераторів: 3 Адмінів: 4 Із них: Чоловіків: 2733 Жінок: 753
Волков: "Назад до конфліктів ніхто не повернеться"
10:52
Ні для кого не секрет, що однією з найважливіших персон у відновленні могутності Суперліги є президент Федерації баскетболу України Олександр Волков. Цього літа, незважаючи на те, що його ім'я у пресі фігурувало не так часто, він зробив значний внесок в об'єднання двох конкуруючих чемпіонатів. Небагаточисленні журналісти, серед яких був і коресподент "Чемпіона", намагалися дізнатися в Олександра Анатолійовича про найближче майбутнє виду спорта №2 в країні.
- Чи задоволені Ви нинішнім форматом Суперліги? - Дуже задоволений. Я думаю, що було об’єднано весь досвід минулих років, досвід Федерації, Суперліги, УБЛ. Я думаю, що ми вийшли на оптимальний варіант проведення чемпіонату, і мені дуже подобається, що вдало впровадили цей Кубок Суперліги. Буде достатньо інтриги, достатньо ігор і переможець турніру буде мотивований, оскільки автоматично отримає місце у єврокубках.
- В Україні існує проблема відвідуваності баскетбольних матчів майже в усіх містах… - Наскільки я знаю, проблема існує лише у Києві. Я думаю, що так відбулося через те, що "Київ" залишився без іноземців, і команда була не конкурентоздатна на той час. А так у Миколаєві повний зал, у Кривому Розі, Дніпропетровську… Звичайно треба попрацювати з київськими глядачами, щоб вони могли насолоджуватися чемпіонатом, який нас очікує. Я думаю, потрібно знайти можливість підняти інфраструктуру, щоб арени були сучасними, комфортними, зручними. Щоб люди приходили туди не просто подивитися баскетбол, а й добре провести час, щоб була сімейна мода на відвідування баскетболу.
- А чому було прийнято рішення про відмову від Кубку України за участю команд Вищої ліги і запровадження замість нього обмеженого Кубку Суперліги? - Тому що є велика різниця в інфраструктурі та можливостях. Крім того, у Вищій лізі є мінімум команд, які можуть скласти конкуренцію клубам Суперліги навіть з тієї причини, що у Вищій лізі немає іноземців. І тому такий дисбаланс. Були дискусії на цю тему - які внески, яка оплата суддям у цих іграх і ми прийшли до висновку, що доки є велика різниця між інфраструктурою, можливостями та реальним співвідношенням сил і тому, то немає сенсу цього робити.
- Наскільки Суперліга буде незалежною від ФБУ? - Вона буде абсолютно незалежною. Федерація передала їй право на проведення чемпіонату України, і всі питання вирішуються всередині Суперлиги. Звісно, є певний зв'язок - ми надаємо суддів, і ми контролюємо переходи, це світова практика. Все інше є незалежним і автономним.
- Чи буде "Сумихімпром" грати у Вищій лізі? - "Сумихімпром", на жаль, закрився. Дуже шкода, одна з самобутніх команд… Ми до останнього моменту сподівалися, що вона зможе втриматися, але, на жаль, ситуація на заводі "Сумихімпром", який є донором цієї команди, важка і фінансувати команду складно. Дуже прикро… Я думаю, що наступного року, якщо економіка запрацює і скажімо так, завод запрацює, то ми постараємося допомогти такому баскетбольному місту - там чудовий зал, чудова історія, - і розпочати нову історію.
- Скажіть, що було найважчим у переговорах щодо об’єднання ліг? - Найважче у всіх таких конфліктах – певні амбіції та пройдений шлях, який не дає можливості повернутися. Ви ж розумієте, що за кожною командою стоїть певний бізнес, певні люди. Я задоволений, що баскетбол – це універсальна гра, це гра і тіла і голови, і добре, що у всіх вистачило мудрості прийти до компромісу, переступити через всі речі, що нам заважали і створити лігу.
- Чи не повториться така ситуація у майбутньому? - Я думаю, ми мали достатньо позитивного досвіду і дуже багато негативного. Назад ніхто повертатися не буде, я в цьому впевнений.