Вівторок, 28.05.2024, 03:37
Привіт Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід Головна сторінка      Вхід      Написати нам
Меню сайту
Розділи новин
Новини Кобеляччини [1620]
Твоє рідне місто, в якому ти живеш, навчаєшся, працюєш... Гадаєш, тут нічого цікавого не стається? Помиляєшся!
Новини Новосанжарщини [246]
Є таке чудове і чисте місто на Полтавщині - Нові Санжари. І живуть в ньому чудові люди. Але от казуси і там бувають цікаві
Новини України [9826]
Новини з Батьківщини
Новини світу [4403]
Тут усі найважливіші світові новини! Будь у курсі того, що відбуваються далеко, але все-таки навколо тебе!
Відео-новини [119]
Відео-новини зняті нашими кореспонентами. І не тільки нашими...
Новини Царичанки [0]
Наше місто
 • Кобеляцька міська рада
 • Місто Кобеляки
 • Історія міста
 • Розклад руху автобусів Кобеляк
 • Телефони міста (частина 1)
 • Телефони міста (частина 2)
 • Хто на сайті
  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0
  Наші користувачі
  Всього: 3485
  Нових сьогодні: 0
  Нових учора: 0
  Нових за тиждень: 0
  Нових за місяць: 1
  Із них:
  Новачків: 1110
  Продвинутих: 2363
  Журналістів: 5
  Модераторів: 3
  Адмінів: 4
  Із них:
  Чоловіків: 2733
  Жінок: 752
  Наш сайт
  Новини: 16229
  Файли: 8769
  Цікавинки: 3279
  Картинки: 1814
  Анекдоти: 922
  Оголошення: 91
  Тести: 75
  Коментарі: 5639
  Форум: 555/31834
  Новини Полтавщини
  Зв'язок з адміном
  Написати листа адміністратору сайта

  Головна »2009 » Жовтень » 2 » Про «чорну готівку» та алкоголь в крові  Про «чорну готівку» та алкоголь в крові
  11:46
  Днями у Кобеляцькому районному суді під головуванням судді Тесленко почався розгляд однієї, типової для українського сьогодення, цивільної справи. Типової і вельми повчальної.
  До суду, а також до газети «ЕХО», звернувся один із жителів села Канави. Він дуже прохав не називати його справжнього прізвища. Хоча після рішення суду ми його в разі необхідності оприлюднимо. А поки що назвемо чоловіка Іваном Іваненком. Так от, Іван поскаржився на дії керівника однієї із агрофірм, котра обробляє землі на території Канавської сільської ради.
  У судовому засіданні Іваненко заявив, що керівник підприємства не виплатив йому заробітну плату в повному обсязі. А потім неправомірно звільнив з роботи, нібито за появу на робочому місці в нетверезому стані. Більше того — роботодавець відмовився видавати своєму колишньому співробітнику трудову книжку. Уцілому — повний набір порушень трудового законодавства.
  Також скаржник розповів, що кілька місяців співпрацював із агрофірмою, як приватний підприємець. Та ще й зарплату отримував по двох відомостях. Одна зарплата була легальною, а іншу він отримував «в конверті», тобто, так званою, «чорною готівкою», яка не оподатковується.
  Звичайно ж, роботодавець в суді заперечував майже все вищесказане. Єдине, з чим він погодився — так це з фактом затримання заробітної плати і з тим, що Іваненко після звільнення не отримав трудової книжки. Але ті порушення сталися через недбалість бухгалтера підприємства. За що вона вже й догану отримала. Недоліки ж виправлені: зарплата виплачена, трудова книжка видана. А потім, вже після завершення судового засідання, заявив, що підготує зустрічний позов до Іваненка. Нібито за пошкодження майна, яке той вчинив, перебуваючи в нетверезому стані.
  Хто в цій історії правий чи винуватий — з’ясує суд. Єдине, що зрозуміло вже зараз — канавський випадок є типовим. На багатьох підприємствах люди отримують зарплату «в конверті», працюють, оформившись як приватні підприємці. Буває й таке, що неугодних звільняють нібито за появу на роботі в нетверезому стані. Але в основному, наймані робітники воліють про це не говорити. Та й в даному випадку Іваненко висловився так (цитата): «…Можливо я цього ніколи б і не написав, аби він зі мною по-людськи розрахувався».
  Отже, проблема існує. І такі Іваненки, Тарасенки та Петренки в будь-який момент можуть стати жертвами свавілля роботодавців. Тому, не чекаючи рішення суду, ми звернулися за фаховим коментарем у Кобеляцьке районне управління праці та соціального захисту населення. Нижче ми друкуємо головне із того масиву інформації, яким повинні володіти як роботодавці, так і наймані працівники.

  Трудовий договір і заробітна плата
  Укладення трудового договору означає, що працівник і роботодавець набули права і взяли на себе обов'язки, встановлені для сторін трудового договору законодавством про працю, генеральною, галузевою та регіональними угодами та колективним договором. З точки зору трудового права немає різниці в тому, чи працює працівник за трудовим договором на державному підприємстві, установі, організації або на підприємстві з колективною формою власності, чи у приватного власника. Всі наймані працівники мають однаковий правовий статус і будь-який власник стосовно таких працівників зобов'язаний дотримуватись всіх правил та гарантій, передбачених трудовим законодавством і колективними договорами і угодами.
  При укладенні трудового договору громадянин зобов'язаний подати трудову книжку. Без трудової книжки можливе прийняття на роботу лише за сумісництвом, або якщо особа працевлаштовується вперше. Працівник зобов'язаний при вступі на роботу пред'явити також паспорт або інший документ, що посвідчує особу. Документами, які обов'язково подаються при працевлаштуванні, також є довідка податкового органу про присвоєння ідентифікаційного номера фізичній особі та свідоцтво про загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Документи про освіту, професійну підготовку обов'язково подаються, якщо це необхідно для допуску до відповідної роботи. Трудовий договір може укладатись як в усній так і в письмовій формі. У певних випадках, передбачених ст. 24 КЗпП України, дотримання письмової форми є обов'язковим.
  У письмовій формі трудовий договір складається, як правило, у двох примірниках і підписується сторонами. Він може бути завірений печаткою підприємства. Один примірник знаходиться у працівника. Тому в разі відсутності у працівника договору в письмовій формі необхідно вважати, що трудовий договір укладено в усній формі. Ті обставини, коли працівник пише заяву про прийом на роботу, а власник накладає на цій заяві відповідну резолюцію, видає наказ про прийняття на роботу. Укладення трудового договору у будь-якій формі оформлюється наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу про зарахування працівника на роботу. На протязі 5 робочих днів власник або уповноважений ним орган повинен оформити запис у трудову книжку згідно інструкції про порядок ведення трудових книжок № 58 від 29.07.1993 р.
  При прийнятті на роботу обумовлюється форма та види оплати праці (згідно штатного розпису, тарифних розрядів розцінок та ін.). Нарахування заробітної плати проводиться на основі табеля обліку робочого часу за відповідно відпрацьований час в книзі обліку заробітної плати. Провівши нарахування заробітної плати та відповідні відрахування бухгалтер вираховує суму заробітної плати, яка припадає до видачі працівнику. Згідно відомості на видачу заробітної плати бухгалтер проводить виплату заробітної плати найманим працівникам не рідше, як два рази на місяць. Нелегальна заробітна плата жодним документом не фіксується, тому про неї взагалі немає сенсу говорити.

  Звільнення за появу на роботі у нетверезому стані

  Поява на роботі працівника в нетверезому стані, в стані наркотичного або токсичного сп'яніння дає право власнику або уповноваженому ним органу на звільнення такого працівника (п. 7 ст. 40 КЗпП), якщо цей стан підтверджений медичним висновком.
  Але встановлення стану наркотичного сп'яніння внаслідок незаконного вживання наркотичних чи психотропних речовин є компетенцією лише лікаря.
  Поява на роботі в нетверезому стані — означає появу у такому вигляді на робочому місці у робочий час. Не може бути підставою для звільнення працівника поява у нетверезому стані на робочому місці у вільний від роботи час, у вихідний день, під час відпустки тощо. Проте, працівники з ненормованим робочим днем можуть бути звільнені за п. 7 ст. 40 КЗпП і у випадку, коли вони перебували на роботі у нетверезому стані по закінченні робочого часу.

  Співпраця з підприємцями
  Якщо юридична особа бажає співпрацювати з приватним підприємцем, суб'єктом підприємницької діяльності, фізичною особою, то ці дві сторони повинні укласти договір про співпрацю або договір оренди основних засобів чи інших предметів. Договір складається в двох примірниках, які мають однакову юридичну силу та завіряються печаткою юридичної особи. Ця норма регулюється цивільним законодавством та господарським кодексом.


  Ігор Філоненко
  Категорія: Новини Кобеляччини | Переглядів: 1536 | Додав: Admin


  Всього коментарів: 0

  Ім`я *:
  Email *:
  Код *:
  Форма входу
  Календар новин
  Пошук по сайту

  Рекомендуємо вам проводити пошук українською та російською мовами

  Корисне


  Опитування
  Останнє на форумі
 • ІМПРЕСІОНІЗМ >>
 • Найкращі серіали, ... >>
 • До якої конфесії В... >>
 • Internet – забави ... >>
 • Поетична "ПИС... >>
 • Випадкове фото з галереї
  Погода
  Погода в Полтаве, Кобеляках, Новых Санжарах, Комсомольске, Кременчуге, Решетиловке, Козельщине
  Курси валют
  Курсы валют на PROext
  Корисні посилання


  Статистика


                  

  Copyright EXO © 2024, created by KING © 2007 Всі права захищені.
  Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій. У разі передруку матеріалів посилання на exo.at.ua обов'язкове. З питань співпраці пишіть на e-mail: Exo-site[а]bigmir.net