Всього: 3485 Нових сьогодні: 0 Нових учора: 0 Нових за тиждень: 0 Нових за місяць: 0 Із них: Новачків: 1110 Продвинутих: 2363 Журналістів: 5 Модераторів: 3 Адмінів: 4 Із них: Чоловіків: 2733 Жінок: 752
Остання четвірка. Скандинавські союзники команди Михайличенка
10:12
Для того, щоб українцям не дісталися, приміром, французи чи росіяни, у плей-офф має вийти хоча б одна чотири збірні, які мають рейтинг нижчий ніж у нас. Це Словенія, Боснія, Ірландія, Швеція та Словаччина. Тобто нам треба сподіватися на втрату очок Португалією та перемогу Швеції... У європейській зоні лишився всього один тур до завершення відбірного турніру чемпіонату світу. Вже відомі 7 із 9 команд, які напряму отримують путівку до Південної Африки. Свої групи виграли: Данія (Гр.1), Німеччина (Гр. 4), Англія (Гр. 6), Іспанія (Гр.7), Італія (Гр. 8) і Нідерланди (Гр. 9). Таким чином, у середу визначаться ще два володарі прямих путівок і вісім претендентів, які у стикових матчах розіграють ще чотири перепустки на світову першість. Точніше чотири учасники плей-офф відомі вже зараз, а ще 4 визначаться у середу. Але про це дещо пізніше. Стикові матчі відбудуться 14 і 18 листопада, а 19 жовтня у Цюріху на нас чекає жеребкування стадії пле-офф. Розпочнемо з групи 6, яка цікавить нас найбільше. Для того, аби стати другою, збірній України треба з будь-яким рахунком переграти на виїзді команду Андорри, яка посідає в нашій групі останнє місце і у вересні вже програвала українцям в Києві з рахунком 5:0. Інший претендент на друге місце - Хорватія - теж має вигравати на виїзді у Казахстану і чекати, що Україна оступиться в Андоррі. Матч Англія - Білорусь ні для суперників, ні для них самих не має жодного турнірного значення.
Група 1 Як і в нашій групі, один із суперників має суттєву перевагу над іншим. Для того, щоб стати другими португальці повинні вигравати вдома у Мальти. Натомість, шведи мають перемагати Албанію і сподіватися на втрату очок Португалією. Матч Данія - Угорщина турнірного значення не має. Точніше Угорщина шанси має, але вони виглядають дуже нереалістично. Аби угорці стали другими, треба щоб Португалія і Швеція програли, а Угорщина виграла у 7 або більше м'ячів у данців.
Група 2 Теоретично навіть Латвія має шанси на продовження боротьби. Проте календар матчів останнього туру з великою долею ймовірності дозволяє нам назвати претендентів на поїздку до ПАР. Греції достатньо перемогти Люксембург, і вона, як мінімум, гарантує собі друге місце. Швейцарцям, аби не віддати першу сходинку, треба не програти вдома Ізраїлю. Якщо ж Швейцарія програє, а греки виграють, то вони міняються місцями. Варіант, що Греція програє вдома Люксембургу виглядає вкрай нереалістично. Отож переможуть латвійці вдома Молдову чи ні особливого значення не має.
Група 3 Як і у групі 2, лідер - збірна Словаччини - вже точно не опуститься нижче другого місця. Але якщо вона програє на виїзді Польщі, то майже напевне стане другою, бо варіантів, за яких Словенія програє Сан-Марино в гостях не існує в природі. Чехи майже напевне переможуть Північну Ірландію, але це вже не матиме значення ні для них, ні для інших команд у групі.
Групи 4, 5, 7 і 8 Групи, де стовідсотково відомі абсолютно всі значущі для продовження боротьби показники.
Група 9 Змагання завершилися у вересні. А тепер найцікавіше - про другі місця. Оскільки в групі 9 у турнірі брало участь 5 команд, то в інших 8 групах матчі з командою, яка посіла останнє місце, не враховуються при визначенні 8 найкращих серед других. Зараз ситуація серед других команд така: 1-2. Україна і Росія - по 15 очок 3. Словенія - 14 * 4-6. Боснія та Герцеговина, Португалія і Греція - по 13 7. Франція - 12 8. Ірландія - 11 9. Норвегія - 10 Курсивом виділені команди, які гарантували собі місце у плей-офф. Таким чином, навіть не очікуючи останнього туру, можна сказати, що зайвою серед других місць виявилася Норвегія, яка вже точно не покращить свій показник, адже група 9 фінішувала більше місяця тому. Перед жеребкуванням команди будуть посіяні згідно з рейтингом FIFA/Coca-Cola, який буде оприлюднений 16 жовтня.
Ось перелік претендентів на другі місця у своїх групах і їхнє місце у рейтингу від 2 вересня. Другі місця перед останнім туром 1. Росія (6 місце) 2. Франція (10) 3. Греція (12) 4. Португалія (17) 5. Україна (25) 6. Словенія (54) 7. Боснія та Герцеговина (46) 8. Ірландія (38) Курсивом виділені команди, які гарантували собі місце у плей-офф. ________________________________
Претенденти 9. Хорватія (9) 10. Швеція (41) 11. Швейцарія (15) 12. Ізраїль (22) 13. Словаччина (45) 14. Чехія (18) Тобто за найймовірнішого варіанту розвитку подій можна припустити, що Україна у плей-офф потрапить до четвірки несіяних команд, тобто матиме у суперниках такі збірні як Франція, Росія, Португалія, Греція або Швейцарія.
За кого вболівати? Для того, щоб українцям не дісталися, приміром, французи чи росіяни, у плей-офф має вийти хоча б одна чотири збірні, які мають рейтинг нижчий ніж у нас. Це Словенія, Боснія, Ірландія, Швеція та Словаччина. Тоді ми автоматично станемо "сіяними". Українцям треба сподіватися на втрату очок Португалією та перемогу Швеції, друге місце Словенії чи Словаччини у цьому розрізі нам байдуже, так само як заочні розбори Греції та Швейцарії, які вище за нас у рейтингу. Фактично, перед останнім туром ми маємо, окрім збірної України, вболівати за таку близьку нам за національними кольорами Швецію та проти португальців.