Середа, 19.01.2022, 15:42
Привіт Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід Головна сторінка      Вхід      Написати нам
Меню сайту
Розділи новин
Новини Кобеляччини [1620]
Твоє рідне місто, в якому ти живеш, навчаєшся, працюєш... Гадаєш, тут нічого цікавого не стається? Помиляєшся!
Новини Новосанжарщини [246]
Є таке чудове і чисте місто на Полтавщині - Нові Санжари. І живуть в ньому чудові люди. Але от казуси і там бувають цікаві
Новини України [9826]
Новини з Батьківщини
Новини світу [4403]
Тут усі найважливіші світові новини! Будь у курсі того, що відбуваються далеко, але все-таки навколо тебе!
Відео-новини [119]
Відео-новини зняті нашими кореспонентами. І не тільки нашими...
Новини Царичанки [0]
Наше місто
 • Кобеляцька міська рада
 • Місто Кобеляки
 • Історія міста
 • Розклад руху автобусів Кобеляк
 • Телефони міста (частина 1)
 • Телефони міста (частина 2)
 • Хто на сайті
  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0
  Наші користувачі
  Всього: 3456
  Нових сьогодні: 0
  Нових учора: 0
  Нових за тиждень: 0
  Нових за місяць: 3
  Із них:
  Новачків: 1081
  Продвинутих: 2363
  Журналістів: 5
  Модераторів: 3
  Адмінів: 4
  Із них:
  Чоловіків: 2709
  Жінок: 747
  Наш сайт
  Новини: 16229
  Файли: 8769
  Цікавинки: 3279
  Картинки: 1814
  Анекдоти: 922
  Оголошення: 91
  Тести: 75
  Коментарі: 5251
  Форум: 554/31738
  Новини Полтавщини
  Зв'язок з адміном
  Написати листа адміністратору сайта

  Головна »2009 » Жовтень » 22 » Найбільша загроза екології  Найбільша загроза екології
  18:46
  Майже в центрі Полтави, на території, що прилягає до садиби-музею Панаса Мирного, розташовані три ставки. На розчищення одного з них у цьому році виділено кошти з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища. Тож нещодавно я побував біля ставків, щоб подивитися, як іде розчистка. І, чесно кажучи, був просто вражений побаченим. Казкової краси місця, які, здається, самою природою призначені для зони відпочинку, перетворені місцевими жителями на суцільне сміттєзвалище! Не як господарі землі, не як завбачливі батьки, які думають про місцину, де зростають їхні діти, навіть не як прагматики, які повинні б просто поміркувати, в яких умовах вони житимуть років за десять, а як варяги, які забрели на чужу територію і завтра вже опиняться далеко від цього місця, – так місцеві жителі захарастили береги водойм горами побутових відходів.
  Подібна ситуація, коли замість збереження довкілля ми його планомірно знищуємо, я б сказав жорсткіше – запаскуджуємо з усіх сил свій життєвий простір, – проблема не тільки одного окремого міста. Це взагалі стало нормою нашого життя і, що найстрашніше, давно нікого не дивує.
  Я не беру на себе відповідальність назвати всі першопричини цієї проблеми, але думаю, що одна з них – та, що питання екології у роботі влади будь-якого рівня віднесені до числа другорядних. Міркуйте самі: якщо вирішення екологічних питань не входить до критеріїв оцінки діяльності посадовців ні виконавчої, ні представницької, ні судової гілок влади, не викликає хвилі протесту населення на адресу влади місцевої, то навіщо цим перейматися?
  Скажу, що такий підхід, як мінімум, є свідченням низького загального рівня культури посадових осіб. Та, по суті, проблема ще глибша: нерідко люди, наділені владою, самі порушують екологічні норми. До послуг таких “любителів природи” швидкі катери, “круті” автомобілі, сучасна зброя і… вседозволеність, дарована, як індульгенція, займаною посадою та фінансовими можливостями. Це ж не новина, що тугий гаманець чи посада дають захист і в питаннях, значно кримінальніших за екологічні порушення.
  І вже зовсім окремий пласт проблем – порушення екологічних норм виробництвом. Зрештою, хіба є принципова відмінність між тими, хто викидає недопалок на тротуар, пакет побутових відходів на берег річки, і тими, хто забруднює довкілля тоннами відходів виробництва? Як на мене, різниці між ними немає. Рівень громадянської свідомості і в тих, і в інших однаковий – близький до “нуля”. Щоправда, у них різні стартові можливості завдавати шкоду природі й уникнути за це відповідальності. За недопалок, кинутий у неналежному місці, легше покарати… Можливості впливу на “серйозних” порушників екологічних норм нині мінімальні.
  Лише короткий перелік найбільших екологічних загроз у регіоні: скид у річки неочищених стоків виробництва в Пирятині, побутових – у Карлівці, сміттєзвалища в Чорнухах і в Макухівці, а ще – засмічені лісосмуги й спалена стерня на тисячах гектарів чорнозему… Це все уже ставить під сумнів екологічне благополуччя Полтавщини.
  Або візьмемо таку величезну екологічну біду нашого регіону, як Кременчуцький ставок-випарник, споруджений нафтопереробним заводом. Внаслідок його існування понад десяток сіл залишилися без питної води. Що в результаті? Тисячі скарг місцевих жителів, сотні перевірок, десятки засідань екологічних комісій різних рівнів, численні звернення до прокуратури… А фахівці-екологи розводять руками: проблема з розряду економічних. От і маємо яскравий приклад домінування економіки над екологією.
  Ніхто з наділених владою осіб не хоче визнати, що коли завод скорочує життя частині регіону Полтавщини, то економічні інтереси групки власників апріорі не можуть бути вище інтересів здоров’я людей. Будь-яке виробництво в першу чергу повинно узгоджуватися з проблемами безпеки довкілля. Що головніше для суспільства: сьогоднішній прибуток мільярдера чи здоров’я людей на десятки років?
  Виходить, питання риторичне. Є чимало випадків, коли керівники підприємств отримують медалі за випущену продукцію, їх уславлюють і ставлять за приклад, а про те, яку шкоду довкіллю приносять відходи виробництва тих же підприємств, ніхто й не згадує!
  Шкідливе промислове виробництво, спорудження об’єктів поблизу водойм, нагромадження небезпечних та непридатних до використання отрутохімікатів, непрацюючі очисні споруди, неочищені каналізаційні стоки, які зливають у річки, інші неподобства, що призвели до екологічного неблагополуччя тієї чи іншої території, – це відчутні наслідки “цивілізації”.
  Іде широкомасштабна руйнація природи. Ми не думаємо про самозбереження, про своє здоров’я, про майбутнє наших дітей. Ми живемо одним днем.
  Взагалі багато дослідників вважають, що саме виникнення і заселення людиною Землі – це одна з найбільших екологічних катастроф. У результаті життєдіяльності людини на нашій планеті глобальна екологічна криза зайшла вже так далеко, що катастрофічні наслідки її практично невідворотні. Мова може йти уже тільки про їх пом’якшення. Досягти цього можна лише за наявності “критичної маси” високоосвічених людей, які добре розуміють суть проблеми і здатні вплинути на суспільну думку.
  Однак практика показує, що більша частина людей ніяк не хоче усвідомити, що людству загрожує екологічна катастрофа. Сподіваються, що якось воно владнається, забуваючи, що стан природного середовища і здоров’я, життя людини – поняття взаємопов’язані.
  Чи можна змінити ситуацію? Звичайно. Найперше – жорсткими адміністративними методами. Я не вірю, що можна змусити людей оберігати природу лише агітацією. Так, потрібно виховувати усвідомлене ставлення до екологічної культури. Але ще більше необхідно, щоб для поведінки людини в природі завжди була пересторога – відчутне і невідворотне покарання за порушення екологічного законодавства. Покарання, яке буде обов’язково застосоване в повній мірі, незалежно від займаної посади, фінансових можливостей порушника і, звісно, співрозмірне величині нанесеної екологічної шкоди.
  І все ж, попри невтішні реалії, я сподіваюся, що нове покоління – наші діти й онуки, а ще краще – нова когорта управлінців на всіх щаблях влади, будуть звертати на проблеми екології значно більше уваги.
  Полтавщина – своєрідний Клондайк природних ресурсів. Якби таке багатство ми уміли берегти, раціонально використовувати, то, безумовно, природа стовідсотково віддячувала б нам: прибутки від туризму, екологічного землеробства наповнювали б бюджети різних рівнів значно краще, ніж ті кошти, що отримуємо від шкідливого виробництва, а здоров’я жителів області було б міцнішим.
  Інстинкт самозбереження повинен підштовхнути людей до охорони навколишнього середовища, реальної турботи про довкілля. Мільйонери та мільярдери вже давно живуть за кордоном на екологічно чистих територіях, а нам потрібно думати про наших дітей і онуків, бо ми ніколи не поїдемо в далекі краї. І наша земля – для нас і наших діток. Це єдине багатство, яке ми всі без винятку залишаємо нащадкам.

  Анатолій ШКАРБАН
  Голова постійної комісії обласної ради
  з питань екології та раціонального природокористування

  Категорія: Новини України | Переглядів: 987 | Додав:


  Всього коментарів: 0

  Ім`я *:
  Email *:
  Код *:
  Форма входу
  Логін:
  Пароль:
  Календар новин
  Пошук по сайту

  Рекомендуємо вам проводити пошук українською та російською мовами

  Корисне


  Опитування
  Останнє на форумі
 • Наука и смысл жизн... >>
 • Найкращі серіали, ... >>
 • Наш рідний імуніте... >>
 • Яку пісню(виконавц... >>
 • Хто слуха яку музи... >>
 • Випадкове фото з галереї
  Погода
  Погода в Полтаве, Кобеляках, Новых Санжарах, Комсомольске, Кременчуге, Решетиловке, Козельщине
  Курси валют
  Курсы валют на PROext
  Корисні посилання


  Статистика


                  

  Copyright EXO © 2022, created by KING © 2007 Всі права захищені.
  Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій. У разі передруку матеріалів посилання на exo.at.ua обов'язкове. З питань співпраці пишіть на e-mail: Exo-site[а]bigmir.net