Неділя, 03.03.2024, 21:22
Привіт Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід Головна сторінка      Вхід      Написати нам
Меню сайту
Розділи новин
Новини Кобеляччини [1620]
Твоє рідне місто, в якому ти живеш, навчаєшся, працюєш... Гадаєш, тут нічого цікавого не стається? Помиляєшся!
Новини Новосанжарщини [246]
Є таке чудове і чисте місто на Полтавщині - Нові Санжари. І живуть в ньому чудові люди. Але от казуси і там бувають цікаві
Новини України [9826]
Новини з Батьківщини
Новини світу [4403]
Тут усі найважливіші світові новини! Будь у курсі того, що відбуваються далеко, але все-таки навколо тебе!
Відео-новини [119]
Відео-новини зняті нашими кореспонентами. І не тільки нашими...
Новини Царичанки [0]
Наше місто
 • Кобеляцька міська рада
 • Місто Кобеляки
 • Історія міста
 • Розклад руху автобусів Кобеляк
 • Телефони міста (частина 1)
 • Телефони міста (частина 2)
 • Хто на сайті
  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0
  Наші користувачі
  Всього: 3482
  Нових сьогодні: 0
  Нових учора: 0
  Нових за тиждень: 0
  Нових за місяць: 0
  Із них:
  Новачків: 1107
  Продвинутих: 2363
  Журналістів: 5
  Модераторів: 3
  Адмінів: 4
  Із них:
  Чоловіків: 2730
  Жінок: 752
  Наш сайт
  Новини: 16229
  Файли: 8769
  Цікавинки: 3279
  Картинки: 1814
  Анекдоти: 922
  Оголошення: 91
  Тести: 75
  Коментарі: 5479
  Форум: 555/31808
  Новини Полтавщини
  Зв'язок з адміном
  Написати листа адміністратору сайта

  Головна »2009 » Жовтень » 23 » 100 тисяч пішли на зарплату. А «курники» пішли…  100 тисяч пішли на зарплату. А «курники» пішли…
  17:10
  У минулу п'ятницю відбулася позачергова сесія Кобеляцької районної ради. Цього разу депутатське зібрання було на диво спокійним і безконфліктним. Навіть звіт опального директора РЛП «Нижньоворсклянський» Віктора Попельнюха не збурив затишшя в залі. Натомість його непримиримий опонент депутат Валерій Лісний добряче покритикував головного лікаря ЦРЛ Івана Супруненка.
  Розпочалася сесія з кількох повідомлень, які озвучив голова райради Володимир Жуков. Володимир Володимирович привітав команду посадовців органів місцевого самоврядування, котра зайняла друге місце на спеціальних обласних змаганнях. І закликав депутатів райради активніше долучатись до масового спорту і створити власну команду.
  Також голова райради розповів, що недавно в Кобеляках проводилось засідання колегії УМВС Полтавської області. До району з’їхались міліціонери з усієї Полтавщини. Після офіційної частини правоохоронцям запропонували екскурсію на катері по пониззю Ворскли. І, за словами Володимира Жукова, міліціонери були в захопленні від неповторних краєвидів. Після цієї фрази із залу залунали єхидні репліки на кшталт: «Ну все, тепер береги Ворскли забудують». І наостанок голова райради загострив увагу присутніх на тому, що вступає в силу оновлений закон, який регламентує боротьбу з корупцією. Він, нібито, ще суворіший і каратиме не лише тих, хто хабарі бере, а й тих, хто дає.
  Ось так, «завантаживши» депутатів різноплановою інформацією, Володимир Жуков перейшов до, власне, сесійних питань. Він нагадав, що скликати чергову сесію його примусили звернення працівників комунальних підприємств району, які вже кілька місяців не отримують зарплату. На минулій черговій сесії депутати так і не проголосували за те, щоб виділити для цього 100 тисяч гривень.
  Доповідати по розподіленню цих 100 тисяч до трибуни вийшов начальник фінансового управління РДА Андрій Дацко. Але говорити йому не довелось. Депутат-регіонал Анатолій Таранушич з місця запропонував: «Ми на засіданнях комісій на президії ради вже достатньо розглядали це питання. У мене єдине запитання: «Гроші на газифікацію села Кишеньки йдуть?» «Йдуть», — відповів Володимир Жуков. «Тоді голосуємо».
  І проголосували. На газифікацію пішло 28 тисяч гривень. 100 тисяч розподілили наступним чином: на фінансову підтримку РЛП «Нижньоворсклянський» — 27 тисяч, на соцзахист населення — 24 тисяч, на діяльність районної ради ветеранів — 7 тисяч, на програму розвитку засобів масової інформації — 37 тисяч, на масовий спорт — 5 тисяч. Більшість грошей із названих сум — це зарплата працівників соцзахисту, журналістів тощо.
  Друге питання повістки денної звучало наступним чином «Про продовження терміну трудового контракту з головним лікарем Кобеляцького району Супруненко І. І.».
  Доповідав по цьому питанню голова комісії, яка опікується медициною, Олег Голтвянський. Він же — лікар-хірург Кобеляцької ЦРЛ. Олег Аркадійович повідомив, що обл­здороввідділ та Кобеляцька райдержадміністрація рекомендують продовжити контракт з Іваном Супруненко ще на 5 років.
  Одразу з місця піднялась голова фракції БЮТ в райраді Ніна Ясинська і заявила: «Наша фракція — за продовження контракту з Іваном Івановичем».
  Натомість депутат-нашоукраїнець Володимир Струк запитав у доповідача:
  — А засідання комісії по охороні здоров’я взагалі було?
  — Ні.
  — То як ми будемо розглядати це питання на сесії?
  Пояснювати «як ми будемо» взявся керуючий справами райради Олександр Міщенко. Він запевнив, що засідання було. Але не однієї комісії, а спільне — кількох. І як результат — рекомендація продовжити контракт із діючим головним лікарем. Дещо несподівано, пристрасно і емоційно виступив депутат-бютівець Валерій Лісний. Він сказав: «Супруненко добрий господарник. У цьому ніхто не сумнівається. Водночас, усі поважні люди району лікуватись в місцеву лікарню не йдуть. Вони їдуть в Полтаву, Кременчук, Дніпропетровськ. А там питають: «Ви звідки? З Кобеляк? Ну ясно, чого приїхали. Скільки людей загинуло в вашій лікарні? Там же ні в кого лікуватись!»
  Своєму однопартійцеві заперечила Ніна Ясинська: «Немає фахівців, бо низька зарплата. А молодим медикам ще й ніде жити».
  Доповідач Голтвянський, якого попрохали висловити власну точку зору з приводу роботи лікарні і головного лікаря, сказав: «У Супруненка-господарника немає проблем. Все на «відмінно». А от в кадровому питанні проблеми є. Ось вже 10 років в районі фактично немає ендокринолога. Посада то є, а фахівця немає».
  Володимир Рева висловив претензії до роботи служби «Швидкої допомоги». За його словами, навіть кобелячанам доводиться по 40 хвилин чекати «Швидкої». А що говорити про жителів сіл. На це зауваження Іван Супруненко відповів, що не вистачає персоналу для більш ефективної роботи служби. А голова РДА Олег Решетило повідомив, що для потреб району придбана ще одна машина «швидкої допомоги». Володимир Жуков, в свою чергу, запропонував депутатам постійно виявляти недоліки в роботі медиків, а не лише під час сесії згадувати про них. Зрештою, Івана Супруненка в чергове затвердили на посаді головного лікаря ЦРЛ.
  Настала черга звіту директора РЛП «Нижньоворсклянський» Віктора Попельнюха. Коли той вишов на трибуну, голова райради пожартував: «Давайте коротко і про все». Віктор Попельнюх дійсно постарався говорити коротко. Насамперед він відзначив, що ландшафтний парк працював і працює згідно із планом, який затвердили районні депутати. У своїй доповіді він розповів про багато справ, зроблених дирекцією РЛП «Нижньоворсклянський».
  Зокрема і про 23 рейди, здійснених спільно з депутатами, козаками, представниками контролюючих державних органів, про розширення із 200 до 500 гектарів водної площі, де дозволене любительське рибальство, про подання до Верховного Суду України справи про визнання незаконною забудови на острові Новоорлицькі Кучугури. І ще багато іншого. На це Василь Гордійко зауважив: «А яка користь району з того, що парк є». Віктор Попельнюх відповів: «Користь вже у тому, що досвідчені рибалки відзначають різке збільшення кількості малька риби у водоймах. Браконьєрів стало менше. Але це явище остаточно не викорінене. Причина тут не в поганій роботі співробітників парку чи держрибінспекторів. Причина — у відсутності суворого покарання. Всі чули про те, як навесні затримали браконьєра, котрий виловив 350 кілограмів, в основному сома. І що? Він відбувся штрафом». Говорив Віктор Попельнюх і про те, що у Ворсклі останнім часом виявляють значну кількість загиблої риби. Причина мору невідома. Він висловив припущення, що нею можуть бути скиди із цукрового заводу.
  Останню тезу розкритикував Олег Решетило. Він зазначив, що цукровий завод давно не робить скидів у водойми. І додав: «Це ви відповідаєте за те, що риба гине, за те, що незаконні забудови з’являються. На тих же Кучугурах. Ви що не знали про початок будівництва? Де були, чому не реагували?»
  Тут голова РДА трішки злукавив. Адже саме Попельнюх підняв питання про будівництво на заповідному острові. Він же повідомляв і про інші незаконні забудови. До величезного об’єкта з написом «Приватна власність» він возив і першого зама голови ОДА Івана Близнюка, і першого зама голови РДА Михайла Лещука, і представників лісництва та державної екологічної служби. Знають в РДА і про десятки інших незаконних забудов. Реакції — ніякої.
  Наостанок Анатолій Таранушич заявив директору РЛП «Нижньоворсклянський»: «На мою думку, ви повинні займатись перш за все науковою роботою. А якщо вже й виходите на воду, то давайте результат. Якщо за найближчі місяці ви, Вікторе Васильовичу, не затримаєте жодного браконьєра, ми за вас голосувати не будемо». А звіт Попельнюха депутати затвердили.
  Вже на завершення сесії депутат Василь Гордійко згадав про сумно відомі «курники». На його конкретне запитання відповіді не дали, але з уст голови РДА зірвалось: «Що вам ті курники. Вони вже пішли в інший район».


  Ігор Філоненко
  Категорія: Новини Кобеляччини | Переглядів: 1849 | Додав: Admin


  Всього коментарів: 0

  Ім`я *:
  Email *:
  Код *:
  Форма входу
  Логін:
  Пароль:
  Календар новин
  Пошук по сайту

  Рекомендуємо вам проводити пошук українською та російською мовами

  Корисне


  Опитування
  Останнє на форумі
 • Порекомендуйте укр... >>
 • FIFA 09 >>
 • Ігри, в які ви зар... >>
 • Вибор аватару >>
 • Нові технології! >>
 • Випадкове фото з галереї
  Погода
  Погода в Полтаве, Кобеляках, Новых Санжарах, Комсомольске, Кременчуге, Решетиловке, Козельщине
  Курси валют
  Курсы валют на PROext
  Корисні посилання


  Статистика


                  

  Copyright EXO © 2024, created by KING © 2007 Всі права захищені.
  Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій. У разі передруку матеріалів посилання на exo.at.ua обов'язкове. З питань співпраці пишіть на e-mail: Exo-site[а]bigmir.net