Всього: 3486 Нових сьогодні: 0 Нових учора: 0 Нових за тиждень: 0 Нових за місяць: 1 Із них: Новачків: 1111 Продвинутих: 2363 Журналістів: 5 Модераторів: 3 Адмінів: 4 Із них: Чоловіків: 2733 Жінок: 753
Міфи, як відомо, народжуються з незнання. Багато пар відмовляють від партнерських пологів саме через необізнаність. Тож розвіяти поширені міфи ми попросили акушер-гінеколога Іванну Наконечну.
1. Присутність чоловіка – не потрібна Статистика підтверджує, що ускладнень на 70% менше, якщо пологи відбуваються за участю партнера. Жінці потрібен хтось для підтримки вертикальних позицій для зменшення болю під час першого періоду. Це з фізіологічної точки зору. Крім того, якщо жінка з партнером – вона адекватніша, спокійніша. Це забезпечує психологічний комфорт.
2. Фінальна сцена пологів пригнітить лібідо чоловіка Це у кіно чоловік виконує роль папараці під час пологів. Насправді він не може бачити проходження дитини. Бо там стоїть акушер, закриваючи собою абсолютно все поле огляду. Але і це, я вважаю, не повинно бути страхом. Невже звідти "вилазить” якесь чудовисько ? Це ж народжується дитинка, яку ти зараз візьмеш на руки і будеш обціловувати. Даючи один одному обітниці, ви, мабуть, говорили, що готові бути разом не тільки, коли все добре, але й коли складно, коли потрібна допомога. А допомога на пологах справді повинна бути від чоловіка.
3. Пологи – це жахливе дійство, яке не кожен чоловік витримає Купа крові, криків та втрата свідомості – це також кіношна вигадка. Якщо жінка і видає якісь надприродні звуки, то це неадекватна жінка, яка йшла на пологи з великим страхом. До того ж, біль є періодичним, а не постійним. На початку першого періоду він взагалі триває лише 15 секунд кожних 15 хвилин. А решта часу жінку абсолютно ніщо не болить. Впродовж цих перерв ви разом можете грати у шахи, слухати музику, складати список запрошених на хрестини... А під час переймів саме чоловік може допомогти жінці зменшити больові відчуття масажем, підтримкою зручного положення.
4. Раз, два – і все Те, що пологи відбуваються миттєво – міф, поширений серед чоловіків. Був навіть такий випадок. Пара поступила на партнерські пологи. Через три години чоловік вибігає з палати: "Хтось щось робить з моєю жінкою? Я відпросився з роботи. Минуло стільки часу – а вона ще не народила”. Це все через незнання фізіології пологів. Середня тривалість процесу складає 8-10 годин.
5. Неготовий – не ходи Якщо чоловік не готовий до пологів, не знає, що він там має робити, можливо він справді буде заважати жінці. Є байдужі чоловіки, які сидять на фіт-болі (на якому має сидіти жінка), граються в ігри на мобільному телефоні, в той час, як жінка робить самомасаж… Але краще такий партнер, ніж взагалі ніякого. Бо якщо жінці потрібно щось подати, когось покликати – він все одно це зробить. Колись були передпологові, де лежало по чотири жінки разом: одна одній могли допомогти. Тепер їх нема, а біля кожної вагітної неможливо посадити по медику, бо просто не вистачає робочих кадрів.
Я прихильниця того, що жінка повинна справитися із цим сама. Це її подарунок коханому, сюрприз вистражданий. Вона повинна зявитися на його очі хай і стомленою, але переможницею і красунею. А не, вибачте, при ньому оправитися, таке буває, коли дитина голівкою придавить пряму кишку. Та і краси мало, коли тебе корчить в потугах навіть без болю. Отже ніякої загадки в собі вона вже не несе. Вважаю, колись було правильно. Повитухи не пускали чоловіків і близько до породіллі. Але це лише моя думка. Жінки нині інші. Замість плаття брюки, замість коси стрижка. А чоловіки фемінізовані. То може й правильно. Але я б не хотіла бачити в родзалі чоловіка, який мені подобається.