Всього: 3486 Нових сьогодні: 0 Нових учора: 0 Нових за тиждень: 0 Нових за місяць: 1 Із них: Новачків: 1111 Продвинутих: 2363 Журналістів: 5 Модераторів: 3 Адмінів: 4 Із них: Чоловіків: 2733 Жінок: 753
Львів’янин Олександр Кузнєцов, відпочиваючи у Шацьку, натрапив на дивовижу, в яку повірити просто неможливо: він сфотографував, як кажуть у народі, "водяного”, або, як трактує цей образ українська міфологія – "водяника”. Пан Олександр відпочивав у Шацьку на базі "Медик” поряд з озером Пісочне. Знайомство з неземним творінням відбулося 28 червня – у День Конституції України. "Минуло чотири дні заїзду, ми з колегою сиділи в альтанці біля пірсу, грали у нарди. Товариш попрохав мене зняти на пірсі чайок. Я підходжу і фотографую. Пам’ятаю, що на останніх знімках було чотири птахи”, – каже чоловік. Турист фото зробив і забув про них. А вже переглядаючи зображення пізніше, зауважив, що на останніх світлинах лише три чайки. "Видно, що однієї чайки немає, а з крила - якась субстанція. Спочатку думали, що це форма дівчини-русалки, але коли придивилися, то побачили, що він виглядає як водяний чи як дід з бородою”, – розповідає пан Олександр. Раніше він такого не бачив. Каже – містика. "Я не знаю, може це аура, душа цієї чайки. Більше тої чайки її я не бачив. Люди сказали, що це водяний”, – додав Олександр Кузнєцов. "Приходили до мене і діти, і дорослі. І боялися: покажіть і підкажіть може там не можна купатися, може якісь застереження є. Але в цього дідка добрий вираз обличчя. Є твердження, що є субстанції тонкої матерії: і лісовики, і водяні, й інші таке інше. Іноді вони проявляється з того світу і дозволяють себе побачити. Мабуть, це і був такий випадок”, – дав своє пояснення побаченому львів’янин. Згідно з слов'янською міфологією, те, що бачив Олександр Кузнєцов найбільше нагадує водяника – духа, що втілює водну стихію. Однак зазвичай водяник – образ негативний, якого важкого уявити собі усміхненим. "Це перетрансформований образ скинутого з Вирію чорта, який за 40 діб потрапив у водне середовище і за наказом Бога там залишився. Етнографи вважають, що вірування давніх українців у водяника бере початок з язичницьких уявлень про обожнення всього, пов'язаного з водною стихією”, – зазначено у Вікіпедії. Водяник найчастіше мав вигляд старого діда, покритого водоростями, з довгою бородою і хвостом. Міг перевтілюватися у різні істоти – дитину, козла, собаку, качура, рибу тощо. Вважалося, що його володіння обмежувалися водоймищем. Розгніваний водяник міг наносити людям збитки: розливати річки, руйнувати греблі, млини, топити людей. Сподіваємося, що шацький водяник виявиться доброю, білою вороною у своєму товаристві і збитків людям не наробить.
Та нічого особливого на фото немає. Сама займаюся фотографією і бачу, що зйомку проводили у вечірній час, коли світла малувато. Автоматично швидкість затвору знижується і якщо в цей час птах змахне крилами, чи перелетить на деяку відстань, зображення розмиється і стане напівпрозорим. Таке траплялося не раз. І виходять дуже химерні образи. А хлопці ще й свято відмічали, тому, що там робили чайки, дивлячись у відеошукач, фотограф і не помітив відразу. Сенсацію розвінчано. Зі мною погодяться фотографи.