Всього: 3486 Нових сьогодні: 0 Нових учора: 0 Нових за тиждень: 0 Нових за місяць: 1 Із них: Новачків: 1111 Продвинутих: 2363 Журналістів: 5 Модераторів: 3 Адмінів: 4 Із них: Чоловіків: 2733 Жінок: 753
У ЄС є кілька тижнів, щоб уникнути економічної катастрофи
15:25
Британський прем'єр Девід Кемерон закликав європейських лідерів застосувати метод "великої базуки" для вирішення кризи в єврозоні, попередивши, що у ЄС залишилося всього кілька тижнів для запобігання економічної катастрофи.
В інтерв'ю Financial Times він закликав Німеччину і Францію подолати розбіжності і погодити до кінця 2011 року п'ять кроків, необхідних для подолання невизначеності навколо єврозони, передає "Інтерфакс".
У тому числі він пропонує збільшити обсяг і можливості Європейського фонду фінансової стабільності, провести стрес-тести європейських банків і прийняти план рекапіталізації банків, усунути невизначеність щодо майбутнього Греції, посилити роль МВФ у розв'язанні кризи.
Він також виступає за більш глибоку інтеграцію в єврозоні та зміцнення механізмів управління в ЄС.
Кемерон вважає, що європейські лідери повинні покінчити зі звичкою робити "трохи недостатньо, трохи з запізненням".
Як відомо, лідери єврозони нині намагаються запобігти дефолту Греції, який спровокує кризу в європейській банківській системі, поставить під загрозу майбутнє єдиної валюти блоку і, можливо, зіштовхне світову економіку в новий фінансовий колапс.
Інспектори МВФ, Євросоюзу і Європейського Центробанку знаходяться в Афінах для оцінки бюджету країни і результатів реформ, необхідних для надання наступного траншу фінансової допомоги.
Якщо Греція не отримає фінансову підтримку, гроші в країні закінчаться вже цього місяця. ======================================================= Німеччина пропонує Греції допомогу в обмін на суверенітет
Греції, щоб уникнути банкрутства, потрібно частково відмовитися від національного суверенітету.
Про це заявив глава нижньої палати парламенту Німеччини Міхаель Фукс, передає "Лігабізнесінформ" з посиланням на "Ехо Москви".
За його словами, Берлін не згоден постійно робити поблажки Афінам. Фукс також зазначив, що Греції було б краще існувати поза зоною євро.
Нагадаємо, два роки тому Греція зіткнувся з найбільшою фінансовою кризою через неможливість обслуговувати зовнішній борг у розмірі 350 мільярдів євро.
Щоб запобігти банкрутству, МВФ і ЄС, в якому Німеччина грає провідну економічну роль, періодично виділяє Афінам кредити. Однак такі заходи викликають масу невдоволення як у Греції, так і в Німеччині.
Введення євро було насильством над економікою - президент Чехії
Створення єдиної європейської валюти було насильством над економікою.
Таку думку озвучив президент Чехії Вацлав Клаус на економічній конференції, приуроченої до відкриття ювілейного двадцятого саміту президентів Вишеградської четвірки в Будапешті, передає "Лігабізнесінформ".
Як передає радіо Praha, за його словами, введення євро йшло врозріз із закономірностями економічного розвитку і стало нещасним політичним кроком, результати якого нині даються взнаки проблеми єврозони
У своєму виступі глава Чехії закликав до відповідальності майбутніх економістів і необхідність зробити висновки з ситуації, що склалася, виникла через те, що "політика диктувала економіці".
Одним з таких негативних прикладів, на думку Клауса, стало введення євро.
"При введенні євро в розрахунок не бралася різна економічна ситуація в країнах-членах єврозони", - додав чеський президент.