Неділя, 21.04.2024, 14:44
Привіт Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід Головна сторінка      Вхід      Написати нам
Меню сайту
Наше місто
 • Кобеляцька міська рада
 • Місто Кобеляки
 • Історія міста
 • Розклад руху автобусів Кобеляк
 • Телефони міста (частина 1)
 • Телефони міста (частина 2)
 • Хто на сайті
  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0
  Наші користувачі
  Всього: 3484
  Нових сьогодні: 0
  Нових учора: 0
  Нових за тиждень: 0
  Нових за місяць: 1
  Із них:
  Новачків: 1109
  Продвинутих: 2363
  Журналістів: 5
  Модераторів: 3
  Адмінів: 4
  Із них:
  Чоловіків: 2732
  Жінок: 752
  Наш сайт
  Новини: 16229
  Файли: 8769
  Цікавинки: 3279
  Картинки: 1814
  Анекдоти: 922
  Оголошення: 91
  Тести: 75
  Коментарі: 5557
  Форум: 555/31819
  Новини Полтавщини
  Зв'язок з адміном
  Написати листа адміністратору сайта

  Всі статті » Порада спеціаліста » Юридична консультація [ ]

  Категорії каталога
  Юридична консультація [34]
  Дитячий майданчик [14]
  Здоров'я [106]
  Підказка від Єви [14]
  Хочемо бути гарними і завжди молодо виглядати... Всі хочуть, але не всі знають як це зробити
  Дотримання основних вимог Закону України «Про політичні партії в Україні» структурними утвореннями політичних партій.
  Саме так звучало питання   при проведенні наради начальником районного управління  юстиції Коваленко Н.А.   з керівниками  районних організацій політичних партій, яка  ознайомила всіх присутніх з положеннями  даного  закону та основними вимогами статутних документів  окремих партій,  яких не завжди дотримуються  навіть керівництвом районних організацій політичних партій.
      Що ж таке політична партія ? Хто може бути її членом? Як провести реєстрацію?
  Політична партія — це зареєстроване згідно з законом добровільне об’єднання громадян — прихильників певної загальнонаціональної програми суспільного розвитку, що має своєю метою сприяння формуванню і вираженню політичної волі громадян, бере участь у виборах та інших політичних заходах.
  Ніхто не може бути примушений до вступу в політичну партію або обмежений у праві добровільного виходу з політичної партії.
  Належність чи неналежність до політичної партії не може бути підставою для обмеження прав і свобод або для надання державою будь-яких пільг і переваг.
  Членом політичної партії може бути лише громадянин України, який відповідно до Конституції України має право голосу на виборах.
  Громадянин України може перебувати одночасно лише в одній політичній партії.
  Членами політичних партій не можуть бути:
  1) судді; 2) працівники прокуратури; 3) працівники органів внутрішніх справ;
  4) співробітники Служби безпеки України; 5) військовослужбовці; 6) працівники органів державної податкової служби.7) персонал Державної кримінально-виконавчої служби  України.
  Не допускається створення і діяльність структурних осередків політичних партій в органах виконавчої та судової влади і виконавчих органах місцевого самоврядування, військових формуваннях, а також на державних підприємствах, у навчальних закладах та інших державних установах і організаціях.
  На установчому з’їзді (конференції, зборах) політичної партії затверджуються статут і програма політичної партії, обираються її керівні і контрольно-ревізійні органи.
  Діяльність політичної партії може здійснюватися лише після її реєстрації. Не допускається діяльність незареєстрованих політичних партій.
  Реєстрація обласних, міських і районних організацій або інших структурних утворень, передбачених статутом партії, здійснюється відповідними органами юстиції , в10 денний строк з дня надходження заяви і лише після реєстрації політичної партії Міністерством юстиції України.
  Відмова у реєстрації не є перешкодою у повторному зверненні про реєстрацію.
  Первинні осередки політичної партії, яким статутом політичної партії не надається право юридичної особи, легалізують свою діяльність шляхом письмового повідомлення про утворення до відповідного органу юстиції Міністерства юстиції України в 10-денний строк з часу їх утворення.
  Про своє утворення первинні осередки політичної партії повинні у вказаний строк повідомити також відповідні місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.
  Політична партія також інформує реєструючий орган про зміни назви, програми, статуту, керівних органів партії, їх адреси та місцезнаходження у тижневий строк після прийняття рішень з цих питань. Такі основні  витяги  вимог  Закону України « Про політичні партії в Україні».
  Але прикро, що в проведенні наради взяли участь тільки  17 представників від районних організацій політичних партій, хоча на території району управлінням юстиції  зареєстровано   61 структурне  утворення політичної партії.  Міністерством юстиції України  станом на 1 серпня 2009 року  всього зареєстровано – 172  політичні партії, а Головний управління юстиції  -   139 обласних  (регіональних) організацій.
  На даний час,  більшість керівників районних організацій  заперечують  про своє керівництво структурним утворення політичної партії мотивуючи, що подали заяву  про звільнення з посади і виходу із членів партій,  і звинувачують  управління юстиції  в тому що їх не виключили зі списку керівників.
  Але ж при проведенні зміни керівника саме попередній керівник повинен  першочергово бути зацікавлений в тому, щоб в управлінні юстиції  провели перереєстрацію  і згідно вимог законодавства цей керівник повинен,  в тижневий строк, повідомити реєструючий орган про відповідні зміни в керівних органах та юридичної адреси (оскільки в більшості випадках юридична адреса зазначається за місцем проживання  керівників), а також   повинні повернути до управління юстиції раніше видане Свідоцтво про  реєстрацію,  або довідку про легалізацію шляхом письмового повідомлення та подати  відповідне повідомлення разом з копією протоколу зборів або конференції.
  В разі  неповідомлення та неподання керівниками відповідних документів до реєструючого органу – в управлінні юстиції відсутні будь-які підстави самовільно  вносити зміни до керівного складу  структурного утворення політичної партії та її юридичної адреси.
  Позиція Міністерства юстиції України однозначна щодо чіткого  дотримання вимог ЗУ «Про політичні партії в Україні» відповідною політичною партією та її структурними утвореннями.
   На сьогодні,  майже щоденно, з Міністерства юстиції України надходять контрольні доручення по перевірці діяльності структурних утворень політичних партій особливо в питаннях проведення конференцій, загальних зборів та  правомочності повноважень керівних органів.  
  І  в більшості випадків, за адресою реєстрації неможливо знайти  ні керівників ні представників  районних організацій партій, а тому в разі відсутності представників керівних органів за вказаною адресою, працівник управління юстиції буде складати відповідного акта про фактичну відсутність керівного статутного органу і відсутність  інформації про діяльність районної організації партій   та направляти інформацію до Міністерства  юстиції .Дана інформація реєструючих органів по Україні узагальнюється, здійснюються  певні висновки щодо доцільності подальшої діяльності політичної партії аж до анулювання свідоцтва про реєстрацію та припинення діяльності партії.
  А тому, для підтвердження фактів легітимності (правомочності) керівних статутних органів та діяльності самої організації прохаємо всіх керівників районних організацій політичних партій подати до управління юстиції копії  протоколів зборів або конференцій і завчасно в письмовій формі повідомляти реєструючий орган про проведення  зборів, конференцій, різних заходів, демонстрацій, мітингів та запрошувати представників управління юстиції на дане засідання або зібрання.
       Інформацію стосовно здійснення легалізації структурних утворень політичних партій можете отримати за адресою: м. Кобеляки, вул. Батиря 6, або за телефоном 3-43-74.

  Надія Коваленко
  Начальник Кобеляцького
  районного управління юстиції

  Категорія: Юридична консультація | Додав: Admin (11.08.2009)
  Переглядів: 2677 | Коментарії: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
  Система Orphus


  Всього коментарів: 0
  Ім`я *:
  Email *:
  Код *:
  Форма входу
  Логін:
  Пароль:
  Пошук по сайту

  Рекомендуємо вам проводити пошук українською та російською мовами

  Корисне


  Опитування
  Останнє на форумі
 • БЕЗДЕПОЗИТНЫЕ БОНУ... >>
 • Наука и смысл жизн... >>
 • Статуси >>
 • Для Размышления на... >>
 • Яке пиво п'єте... >>
 • Випадкове фото з галереї
  Погода
  Погода в Полтаве, Кобеляках, Новых Санжарах, Комсомольске, Кременчуге, Решетиловке, Козельщине
  Курси валют
  Курсы валют на PROext
  Корисні посилання


  Статистика


                  

  Copyright EXO © 2024, created by KING © 2007 Всі права захищені.
  Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій. У разі передруку матеріалів посилання на exo.at.ua обов'язкове. З питань співпраці пишіть на e-mail: Exo-site[а]bigmir.net